نمایشگاه دفاع مقدس دانشکده فنی دانشگاه تهران


فایل های ضمیمه

متن (0) ویدیو (0) لینک (0) تصویر (0)

موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
تهران
تشکل: بسیج دانشجویی
نویسنده: آرشیو کالک
تاریخ: 1392

* مقدمه از لزوم انجام فعالیت:

هدف این برنامه زنده نگه داشتن یاد شهدا برای ابقای انقلاب و راه شهدا بود که برای این هدف باید منش شهدا تبیین شود. همچنین این برنامه می تواند نیروسازی کند. نکته قابل توجه اینکه بیشترین مخاطبان این برنامه دانشجویان مقطع کارشناسی می باشند.


*جزئیات فعالیت:

برای بالا بردن جذابیت این برنامه سعی بر این شد که نمایشگاه رنگ و بوی فنی مهندسی داشته باشد بدین منظور از پوسترهای قرارگاه مهندسی زمان جنگ استفاده شد. همچنین از ادوات نظامی برای فضاسازی استفاده شد. روند نمایشگاه بدین صورت بود که برای ورود به نمایشگاه، بازدیدکنندگان باید از قایقی که در ورودی نمایشگاه قرار داده شده بود و با گونی خاک برای آن پله درست شده بود گذر می کردند.سپس وارد غرفه اول نمایشگاه می شدند که در آن پوسترهای با محتوای متناسب با مهندسی جنگ نصب شده بود را بازدید می کردند. در غرفه بعدی برنامه پخش کلیپ داشتیم و از فضای معنوی شهدا بهره می بردیم تا از فنی مهندسی به شهدا رسیده و در غرفه بعد هدف نشان دادن راهی که باید دنبال کنیم بود که در آن عکس و وصیت شهدای فنی به نمایش گذاشته شده بود. در آخر هم کاغذ مخصوصی برای یادداشت دل نوشته های بازدیدکنندگان گذاشته بودیم.
نکته مهمی که به آن رسیدیم این بود که هستند کسانی در فروشگاه های فرهنگی کشور که قرارداد می بندند تا کار اجرایی نمایشگاه با رویکردی که مشخص می کنیم برگزار کنند و خوب است تا از این پتانسیل استفاده شود و بدنه دانشجو بیشتر درگیر کار محتوایی و فکری نمایشگاه شود تا کار اجرایی آن.
نکته دیگر اینکه برای نمایشگاه مستندسازی انجام شد و این برای کار خیلی مهم است.
از آنجا که برگزاری نمایشگاه ویژگی کاری متمایزی دارد کسانی که نمایشگاه برگزار می کنند توانایی اخذ مسئولیت اردو جنوب و یا حتی مسئولیت بسیج دانشکده را پیدا می کنند و این برای نیروسازی نکته ظریفی می باشد.
برای تأمین تجهیزات و امکانات از طریق لینکی که از طریق یکی از دانشجویان داشتیم از وزارت فرهنگ مبلغی تأمین شد. همچنین شهرک سینمایی فارابی ادوات نظامی امانت داد. برای پوستر نیز از سازمان بسیج دانشجویی کمک گرفته شد.
نمایشگاه جانبی از کتاب داشتیم که برای آن با مؤسسه فرهنگی شهید آوینی صحبت کردیم تا کتاب با تخفیف ارائه دهند.
پذیرایی چایی و شیرینی هم در نمایشگاه داشتیم.

پیشنهاد می شود برنامه های مربوط به شهدا مداوم ، هدفمند و مهندسی شده باشد و صرف یک نمایشگاه گذرا نباشد.همچنین قبل برگزاری نمایشگاه مخاطب شناسی انجام شود تا در صورت نبود کشش برای نمایشگاه از آن صرف نظر شود.


*شیوه‌های تبلیغات:

برای تبلیغات هم از پوستر استفاده شد. همچنین برای اساتید دعوت نامه رایانامه ای فرستاده شد.
زمان نمایشگاه را یک هفته تصویب کردیم. برای فضاسازی از نی هایی نیز که از پارک جنگلی پردیسان تهران تهیه شده بود استفاده نمودیم.


تصاویر تجربه نمایشگاه دفاع مقدس دانشکده فنی دانشگاه تهران
مشاهده همه
بارگذاری تصویرهای شما از این تجربه

عکسی در گالری بارگذاری نشده
پرسش و پاسخ پیرامون تجربه
  ارسال


  "نمایشگاه دفاع مقدس دانشکده فنی دانشگاه تهران"
  اشتراک گذاری در:
  کپی لینک ارسال ایمیل
  گوگل پلاس شبکه افسران
  تلگرام
  دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

  برای ادامه به سایت وارد شوید:

  captcha

  اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

  captcha
  برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، آن را فعال نمایید.