فتح مناطق جدید


فایل های ضمیمه

متن (0) ویدیو (0) لینک (0) تصویر (0)

موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
هنر سوره تهران
تشکل: بسیج دانشجویی
نویسنده: آرشیو کالک
تاریخ: 1392

*جزئیات فعالیت:

- هدف و رویکردهای اردو
تنها اردویی که داریم اردوی راهیان نور است. و البته گل کارهایمان در بسیج دانشجویی. ما عمدتا همه پولهایمان را تا راهیان نور جمع آوری می کنیم و از بعد از آن شروع می کنیم به قسط دادن در مورد مبالغ باقی مانده.
اولین و بزرگترین هدفمان در اردوی راهیان جذب افراد به بسیج و به آرمانهای انقلاب است.
شور و شوقی که برای راهیان قبل و بعد از برگزاری اردو اتفاق می افتد در مورد برنامه های دیگر به وجود نمی آید.

- پیش از اردو
در اردوی سال گذشته 120 – 130 نفر شرکت کرده بودند در اردو که بسیار مورد توجه بود. امسال به دلیل اتفاقات مبارک سال گذشته که منجر به تشکیل هیئت هم شد حدود 200 نفر ثبت نام کردند که به دلیل بی نظمی و عدم تعهد طرف های مقابل ما متاسفانه بسیار بد برگزار شد و قسمت عمده اش کنسل گردید. در عمل فقط 80 نفر در اردو شرکت کردند که تقریبا همه خانم بودند. کنسل شدن قطار و پول ندادن سازمان، همچنین کنسل کردن راوی ها و یکسری ناهماهنگی در منطقه باعث ایجاد این وضع گردید. متاسفانه سازمان هم در این زمینه کمکی به ما نکرد و در نتیجه اردو آن طور که باید برگزار نگردید.

- در اردو
راوی هایی که تاکنون دعوت کرده ایم آقای کاظمی نویسنده کتاب کوچه نقاش ها، حاج حسین یکتا، حاج عظیم ابراهیم پور و... بوده اند.
بسته هدیه مان شامل سی دی و کتاب شهدا به روایت همسر بود. تزییانات اتوبوس هایمان را خود بچه ها با دست خط هایشان انجام می دادند. همچنین ایده ای که داشتیم در هر منطقه سامانه اس ام اسی مان به بچه ها بر حسب موقعیت آن منطقه اس ام اس می داد.
در منطقه از بچه ها می خواستیم که عکس بگیرند و مسابقه و نمایشگاه عکس پس از اردو برگزار می کردیم. در اردوی دو سال پیش خود بچه ها نشریه روزانه در می اوردند و خودشان هم پخش می کردند.
راهیان بستر اولیه گعده هایمان بود که اتفاقات مبارکی در آن افتاد. الان در دانشکده خودمان 10 نفری هستند که پای کار آمده اند. امید اصلی ما همان گعده است. قاطبه دانشجویان ما خانمها هستند که راهیان بستر خیلی خوبی برای جذب آنهاست.
مناطق جدیدی که رفته ایم کربلای 4 در 20 کیلومتری خرمشهر و دزفول است. همچنین بچه ها را پارسال زیگورات چغازنبیل بردیم که برای بچه های معماری بسیار جذاب بود. مکان ویژه ی امسال مان هم مسجد جامع خرمشهر بوده است.

- پس از اردو
اردوی غرب و مشهد هم در دستور کار داریم که مشهد را می خواهیم تابستان برگزار کنیم که احتمالا حضور بچه ها در مشهد بیشتر از راهیان خواهد بود، چون ایده مشهد از دل بچه هایی جوشید که فضای راهیان را دیده بودند و به اصرار خودشان پیگیری کارهایش انجام شد.


راهیان نور اردویی آیا این محصول را پسندیدید؟
تصاویر تجربه فتح مناطق جدید
مشاهده همه
بارگذاری تصویرهای شما از این تجربه

عکسی در گالری بارگذاری نشده
پرسش و پاسخ پیرامون تجربه
  ارسال


  دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

  برای ادامه به سایت وارد شوید:

  captcha

  اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

  captcha
  برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، آن را فعال نمایید.