نشریات


فایل های ضمیمه

متن (0) ویدیو (0) لینک (0) تصویر (0)

موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
بوعلی سینا
تشکل: بسیج دانشجویی
نویسنده: آرشیو کالک
تاریخ: 1392

*جزئیات فعالیت:

هر کدام از دانشکده ­ها برای خودشان نشریه دارند که به صورت دوهفته نامه چاپ می­ شود. موضوعات در نشریات ما به ­صورت سلسله مباحث مطرح نمی ­شود. اما برنامه ­ای که برای سال بعد داریم، این است که هر موضوعی که قرار است روی آن کار شود را انتخاب کنیم و به صورت زنجیرۀ نشریات به آن بپردازند. قرار هم نیست نشریات، موضوع را چند هفته ادامه دهند، اگر یک هفته­ ای موضوع جمع می ­شود همان یک هفته یا نهایتاً دوهفته روی موضوع کار کنیم. اما چون هر دانشکده نشریه دارد، به­ صورت زنجیرۀ نشریات روی موضوع مانور بدهیم. به این صورت که هر نشریه­ ای از منظر مشخص یا نگاه تخصصی­ ای که به حسب رشته ­اش دارد به موضوع بپردازد و این موضوع در دانشگاه بمباران شود. مثلاً دولت را هر دانشکده­ای از جنبه ­ای بررسی کنند. مثلاً بررسی اقتصاد دولت در دانشکده اقتصاد، بررسی صنعت در دانشکده مهندسی، بررسی فرهنگی در دانشکده ادبیات و ... .
اما به جز قسمت مشترک که قرار است فضاهای بمبارانی را پوشش دهد، یک سری قسمت­ ها هم با توجه به شرایط دانشکده تدوین می­شود. مثلاً نشریۀ چهار صفحه­ ای دانشکده ادبیات، یک صفحه­ اش فضای مشترک است و سه­ برگه فضای بومی دانشکده را پوشش می­دهد. الآن نشریۀ دانشکده ادبیات­مان برای سال آینده، 20 شماره­ اش طرح ریزی شده است. موضوعات بومی دانشکده ادبیات هم بیشتر فضای نقد و معرفی نویسندگان است، که در کنار موضوع مشترک به آن پرداخته می ­شود.
هر دانشکده برای خودش یک تیم نشریاتی دارد، هیئت تحریریه، صفحه ­بند و سردبیر که کارها را پیگیری می­کنند.
همچنین هر دانشکده برای خودش یک وبلاگ یا سایت دارد که روی آن برنامه­ های آینده، گزارش برنامه ­های قبلی، بحث­های تحلیلی در آن مطرح می ­شود.
در میان نشریات هم یک نشریه برای حوزه است که حاشیه سیاسی ایجاد می­ کند و محور نشریاتی حساب می­ شود.
برای یک­سری موضوعات هم ویژه ­نامه کار می ­کنیم. مثلاً برای قضیۀحصر سران فتنه یا موضوع توافقنامۀ ژنو به صورت کاملاً غنی، ویژه ­­نامه دادیم.


تصاویر تجربه نشریات
مشاهده همه
بارگذاری تصویرهای شما از این تجربه

عکسی در گالری بارگذاری نشده
پرسش و پاسخ پیرامون تجربه
  ارسال


  دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

  برای ادامه به سایت وارد شوید:

  captcha

  اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

  captcha
  برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، آن را فعال نمایید.