اردوی راهیان نور دانشگاه ولایت شهرستان ایرانشهر


فایل های ضمیمه

متن (0) ویدیو (0) لینک (0) تصویر (0)

موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
ولایت ایرانشهر
تشکل: بسیج دانشجویی
نویسنده: آرشیو کالک
تاریخ: 1392

* مقدمه از لزوم انجام فعالیت:

در دانشگاه ما و دانشگاه های دیگر استان(به جز دانشگاه های شمال استان) حدود 60 درصد دانشجویان سنی هستند.اهل سنت پتانسیل خوبی برای کار بسیج و پذیرش انقلاب دارند ولی به خاطر دید اشتباه شیعه و سنی در استان ما و همچنین عملکرد برخی دوستان، اهل سنت نمی توانند خودشان را از بدنه بسیج بدانند و یا اینکه اگر خودشان را از بدنه بسیج بدانند، طرد می شوند. ما در چارت بسیجمان از بچه های اهل سنت هم داریم ولی به نسبت تعداد دانشجویان دانشگاه یعنی 60 به 40 نیست.


*جزئیات فعالیت:

علاوه بر کارهای فوق سلسله نشست های آسیب های مذاهب اسلامی با بررسی گروه های تکفیری،بهائیت،وهابیت و حجتیه برگزار می کردیم. در این نشست ها تلاش می کنیم تا حس برقراری عدالت میان شیعه و سنی به دوستان دست بدهد چه در نحوه ی برگزاری مراسم و اجراییات چه پیرامون محتواهای برنامه.
یکی از بزرگترین برنامه ما در این زمینه اردوهای راهیان نور می باشد. ما از این اردو به شدت برای وحدت استفاده می کنیم.این اردو پتانسیل خوبی به عنوان نقطه مشترک میان شیعه و سنی در اسلام در مناطق جنگی است و ما تمام تلاشمان را می کنیم تا از این پتانسیل استفاده کنیم. برای این هدف با راوی ها صحبت می کنیم تا سخنانشان پیرامون اشتراکات باشد و این که هشت سال دفاع مقدس چگونه می تواند اهل سنت را به انقلاب نزدیک کند.
در اردوی راهیان نور دانشگاه ما اولویت حضور با اهل تسنن و بومی های منطقه است البته بدون هیچ گونه فیلترینگی.عموما تعداد بچه های اهل تسنن که در اردو شرکت می کنند زیاد است. تجربه نشان داده است که برای حفظ رویکردوحدتی اردو بهتر است همکاری با برادران اهل سنت در قالب بسیج ادامه پیدا کند.


*نتایج و پیامد‌ها:

دلیل برگزاری برنامه هایی که در بالا به آن اشاره شده، شکستن تابوی فضای بسته ی بحث پیرامون شیعه و سنی است.


تصاویر تجربه اردوی راهیان نور دانشگاه ولایت شهرستان ایرانشهر
مشاهده همه
بارگذاری تصویرهای شما از این تجربه

عکسی در گالری بارگذاری نشده
پرسش و پاسخ پیرامون تجربه
  ارسال


  "اردوی راهیان نور دانشگاه ولایت شهرستان ایرانشهر"
  اشتراک گذاری در:
  کپی لینک ارسال ایمیل
  گوگل پلاس شبکه افسران
  تلگرام
  دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

  برای ادامه به سایت وارد شوید:

  captcha

  اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

  captcha
  برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، آن را فعال نمایید.