انتشار نشریه دانشجویی سراج دانشگاه سیستان و بلوچستان


فایل های ضمیمه

متن (0) ویدیو (0) لینک (0) تصویر (0)

موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
سیستان و بلوچستان
تشکل: بسیج دانشجویی
نویسنده: آرشیو کالک
تاریخ: 1392

*جزئیات فعالیت:

نشریه ای به نام سراج داریم که بیشتر در سه مقوله سیاسی و فرهنگی و صنفی کار میکند ولی تمام حوزه ها را پوشش می دهد. مطالب هم شامل نوشته خود اعضا ، کپی، خبر و تحلیل است.
سعی براین است که هم افزایی برای تهیه ی محتوای نشریات و ایجاد حالت نظارتی وجود داشته باشد. برای این کاریک واحدی را در رسانه و هنر تشکیل دادیم تا نظارت برای کارهای نشریاتی داشته باشیم. یعنی این واحد بر سایر واحدهای بسیج هم افزایی کند و مطالب را بنابر فعالیت هر واحد با ریز موضوعات به آن واحد می دهند و در زمان مقرر تحویل می گیرند. این واحد خودش یک شورای مرکزی دارد که همان فرماندهان پایگاه ها در آن هستند و موضوعات را انتخاب می کنند و به واحدهای دیگر می‎سپارند و بعد ادامه کار صورت میگیرد.
نکته مهم اینکه برون سپاری مطالب (تهیه مطالب از خارج کادر فعلی) باعث قوی شدن تیم می شود و ارتباط بین فارغ التحصیلان با دانشجویان فعلی و بدنه دانشگاه برقرار می‎شود و این باعث می‏گردد که اگر یک وقتی تیمی رفت تیمی دیگر در سایه داشته باشیم.
یک نشریه نباید هیچوقت تعطیل شود و حتی اگر ضعیف هم چاپ می شود باید همیشه چاپ شود.حالت سینوسی باعث ضعف قدرت رسانه ای می شود. خواهران بیشتر در مباحث علمی در نشریه کار می کنند. البته با توجه به ظرفیت کارها واگذار میشود، یعنی جلسه ای برگزار می شود و در آن نتیجه می‏رسند که چه قسمتهایی را به خواهران و چه قسمت هایی را به برادران واگذار کنند. فضای دانشگاه باید به سمتی برود که دانشجو قلم بزند تا فقط مصرف کننده نباشد وتولید محتوا داشته باشد و باعث پرورش فکر و ایده خود شود برای این کار آزاد اندیشی مکتوب و مناظره دیواری مناسب است.
روند جذب برای نشریات اینطور است که چهره به چهره فرماندهان پایگاه ها افراد با استعداد را شناسایی میکند و به آنها مطلب را می سپارند تا کم کم وارد سیستم شوند. از طرفی هم بحث کارگاه نشریات را فراهم میکنیم تا علاقه مندان ثبت نام کنند و بحث های فنی را بشناسند و آموزش های لازم را ببینند.
در مورد نشریات مخالف هم اکثرا به آنها بی توجهی می کنیم تا وزن به آنها ندهیم ولی در مورد مباحث مبانی مثل حجاب به تضارب آرا می‏رسیم مثلا آنها از شریعتی میگویند و ما از شهید مطهری میگوییم. این خودش باعث می شود که فضای نشاط در دانشگاه مهیا شود و نشاط سیاسی تحلیلی به جای فضای صرف تشنج و احساساتی حاکم شود. اگر مطلبی قابل بحث کردن هست گاها از فضای نشریه خارج می شود و وارد قالب همایش و تریبون و کرسی می شود تا طرف مقابل را در معذوریت قرار دهد و آنها نتوانند مانورپذیری خود را افزایش دهند.
یکی از معضلات ما عدم تیم سازی است. نشریه علمی داشتیم ولی وقتی تیم علمی رفت دیگر کار ادامه پیدا نکرد که این ضعف نتیجه عدم تربیت نیرو بود.


تصاویر تجربه انتشار نشریه دانشجویی سراج دانشگاه سیستان و بلوچستان
مشاهده همه
بارگذاری تصویرهای شما از این تجربه

عکسی در گالری بارگذاری نشده
پرسش و پاسخ پیرامون تجربه
  ارسال


  "انتشار نشریه دانشجویی سراج دانشگاه سیستان و بلوچستان"
  اشتراک گذاری در:
  کپی لینک ارسال ایمیل
  گوگل پلاس شبکه افسران
  تلگرام
  دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

  برای ادامه به سایت وارد شوید:

  captcha

  اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

  captcha
  برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، آن را فعال نمایید.