راهیان محفلی برای حلقه صالحین


فایل های ضمیمه

متن (0) ویدیو (0) لینک (0) تصویر (0)

موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
بیرجند
تشکل: بسیج دانشجویی
نویسنده: آرشیو کالک
تاریخ: 1392

*جزئیات فعالیت:

- هدف و رویکردهای اردو
هدف از این اردو بازشناسایی و درست شناساندن دوران دفاع مقدس به دانشجویان بخصوص برای جدیدالورودهاست.


- پیش از اردو
زمان این اردو توسط ناحیه انجام شده و خواهران و برادران کلا جدا به اردو می روند به قسمی که خروج خواهران جنوب مصادف است با راه اقتادن برادران از دانشگاه و برای هر اتوبوس خواهر یک زوج مسول تعیین می کنیم.در دانشگاه ستاد راهیان نور داریم که برای تعیین تعداد تصمیم می گیرند.علاوه بر تبلیغات معمول در مراسمات هفتگی زیارت مزار شهدا نیز تبلیغ راهیان می شود و ثبت نام هم بصورت اینترنتی از لینکی که داخل سایت دانشکده داشتیم انجام می شد و هم انتهای یادواره ای که قبل اردو برگزار شد.


- در اردو
برای کادر سازی اردو از حلقه صالحین راهیان نور بهره می بریم.برای راوی در خراسان جنوبی خیلی مشکل داریم و حتی در نظر داریم بجای راوی از دانشجویان مطلع در این زمینه بهره ببریم. در حین اردو هم حلقه های صالحین که مخصوص کادر اردو بود برگزار شده و در آن آسیب شناسی اردو شبها بررسی می شود.
همچنین حلقه هایی برای بچه ها با استفاده از راویون و روحانیون داریم تا شبهات مختلف برای دانشجویان حل شود.
بسته فرهنگی شامل :کتاب دفاع مقدس(ساکنان ملک اعظم ، شهید ناصری ، از شهدای بومی استان)+دفتر یادداشت+خودکار+چفیه+پلاک یا فاطمه الزهرا(س) در داخل کیف خاکی به بچه ها داده می شود. بروشور مناطق قبل هر منطقه به بچه ها داده می شود. بروشور ازدواج آسان هم داخل بسته فرهنگی دادیم.
همچنین در اتوبوس اکران فیلم های جشنواره عمار و مستندات تولید بسیج خود دانشگاه داریم و همچنین از کلیپهایی همچون فرماندهان ،این ده مرد و... بهره می بریم. در کنار این ایستگاه فلش داشته و کلیپها را به بچه ها می دهیم. در کنار این داخل اتوبوس وصیتنامه شهدا را نیز می چسبانیم.
برای انتقال محتوا از نشریه و راوی کمک گرفته و نشریاتی با محتواهای هر روز به کجاها میرویم(شناساندن منطقه عملیاتی) وصیت نامه های شهدا و وظیفه امروز ما پخش می کنیم.


- برای اردو
مشکلاتی از قبیل اتوبوس بی کیفیت از سمت دانشگاه داریم و یا بعضا اذعان دارند که امکانات می دهیم نه هزینه(جنس می دهند نه نقد).
برای خواهران پرستار داریم وبرای برادران دونفر از کسانیکه کمک های اولیه بلدند همراه داریم و یک آمبولانس که ناحیه همراه می کند.


راهیان نور حلقه صالحین به این تجربه امتیاز دهید:
تصاویر تجربه راهیان محفلی برای حلقه صالحین
مشاهده همه
بارگذاری تصویرهای شما از این تجربه

عکسی در گالری بارگذاری نشده
پرسش و پاسخ پیرامون تجربه
  ارسال


  دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

  برای ادامه به سایت وارد شوید:

  captcha

  اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

  captcha
  برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، نام را فعال تمایید.