مناظره دانشجویی با موضوع اسلام و لیبرالیسم


فایل های ضمیمه

متن (0) ویدیو (0) لینک (0) تصویر (0)

موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
صنعتی امیرکبیر
تشکل: بسیج دانشجویی
نویسنده: آرشیو کالک
تاریخ: 1392

*جزئیات فعالیت:

پس از برگزاری جلسه ی گفتگوی دانشجویی با موضوع «انقلاب اسلامی؛ در مسیر یا خارج از مسیر؟» و مطرح شدن مباحثی پیرامون موضوع نسبت اسلام و لیبرالیسم در آن جلسه و اعلام آمادگی یکی از گفتگوکنندگان برای مناظره حول این موضوع، جلسه ی مناظره ی دانشجویی با موضوع «اسلام و لیبرالیسم»، با حضور دو تن از دانشجویان کارشناسی ارشد امیرکبیر، در مسجد دانشگاه برگزار شد.
قبل از شروع برنامه، از هرکدام از مناظره­ کنندگان خواسته شده بود تا مقاله­ ای که حاوی خلاصه ی نظرشان پیرامون این موضوع باشد را برای توزیع در صحن دانشگاه، پیش از برنامه، معرفی کنند. نفر مخالف، مقاله ی "رهایی از یقین و یقین به رهایی" از کتاب «اخلاق خدایان» دکتر سروش را معرفی کرد و ­نفر موافق، مقاله ی «افسانه­ های یک ذهن لیبرال» را در نقد لیبرالیسم نوشت و در اختیار برگزارکنندگان قرار داد. همچنین در محل پخش این مقالات، جمله­ های پیشنهادی مناظره­ کنندگان نیز نصب شده بود تا ضمن تبلیغ برنامه، فضای بحث عقلانی و علمی را حاکم کند.
در ابتدای برنامه، مناظره کنندگان و رابط هر یک از آن­ها (که از طرف مناظره­ کننده معرفی شده بودند و در طول جلسه می­ توانستند به فرد مناظره­ کننده یادداشت بدهند) به حضار معرفی شدند. با توافق طرفین مناظره، برای هربار صحبت، زمان به مقدار مورد نیاز به هر مناظره کننده تعلق می­گرفت، به طوری که در پایان مجموع زمان­ های دو طرف، برابر شود.
موضوع بیشتر معرفتی بود تا سیاسی، بحث دو مناظره­ کننده هم خیلی جدی و به دور از هیاهو دنبال شد. بعد از گذشت حدود یک ساعت از مناظره، برنامه با گفتگوی دانشجویی ادامه پیدا کرد. بدین صورت که هر یک از حضار پس از ثبت نام می­ توانست در فرصتی 3 دقیقه­ ای به نقد صحبت­ های مطرح شده توسط مناظره­ کنندگان بپردازد. تعداد افرادی که ثبت نام کرده بودند، به صورت واضحی بیشتر از جلسات گفتگوی قبلی بود. به نظر، علت اصلی آن نیز، مناظره ی جدی­ ای بود که پیش از آن انجام شده بود. در هر صورت، این برنامه نیز گام نوی برای تحقق فضای عقلانی در دانشگاه­ مان بود.


تصاویر تجربه مناظره دانشجویی با موضوع اسلام و لیبرالیسم
مشاهده همه
بارگذاری تصویرهای شما از این تجربه

عکسی در گالری بارگذاری نشده
پرسش و پاسخ پیرامون تجربه
  ارسال


  "مناظره دانشجویی با موضوع اسلام و لیبرالیسم"
  اشتراک گذاری در:
  کپی لینک ارسال ایمیل
  گوگل پلاس شبکه افسران
  تلگرام
  دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

  برای ادامه به سایت وارد شوید:

  captcha

  اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

  captcha
  برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، آن را فعال نمایید.