ساختار تشکیلاتی دانشگاه صنعتی اصفهان


فایل های ضمیمه

متن (0) ویدیو (0) لینک (0) تصویر (0)

موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
صنعتی اصفهان
تشکل: بسیج دانشجویی
نویسنده: آرشیو کالک
تاریخ: 1392

*جزئیات فعالیت:

در ساختار بسیج دانشگاه مان مسئول مستندسازی داریم که کارش در کمترین حالت جمع آوری عکس ها و فایل ها و تجربیات اردوها و برنامه هاست. در بهترین حالت کاری شبیه کار سایت کالک انجام می دهیم که برای برنامه ها روند اجرایی و سند درمی آورد. مثلابرای اردوی مشهد تجربه ها را جمع کرده و تبدیل به سندی کرده اند.
یکسریاصول تشکیلاتیهم داریم:
1. تمام آنچه که گفته شد از جذب و کادرسازی یک پازل یکساله است که از قبل از شروع سال برنامه ریزی می شود. مجموعه چهار مسئولیت استراتژیک دارد. مسئول حوزه، مسئول الغدیر، مسئول روابط عمومی و مسئول طرح و برنامه. بعد از مسئول حوزه، مسئول الغدیر از همه مهم تر است چراکه قدرت نرم بسیج را دارد.
2. قدرت بسیج درون زاست. این اصل در مجموعه ما پرتکرار بیان می شود که اگر بسیج برای شما یک واحد اعتبار می آورد، شما باید برای بسیج ده واحد اعتبار بیاورید. اعتبار بسیج به اعضای آن است، از منطق و قدرت بیان گرفته تا توانایی تئوریک و موقعیت تحصیلی.
3. اصل هویت و غیریت داریم؛ یعنی هویت ما در غیرت با دیگران تعریف نمی شود. مثلا چهار مجموعه حزب الهی در دانشگاه داریم که هیچ کاری نمی کنند، در دانشگاه که جو تشکیل انجمن افتاد، همه فعال شدند و به جنب و جوش افتادند تا حدی که مثلا کانون قرآن هفته ای چند جلسه برگزار می کرد!. این خیلی سطح پایین است که هویت مجموعه در تضاد با تشکلی دیگر تعریف شود. ما سعی کردیم اینگونه نباشیم. اگر انجمن در دانشگاه بود یا نبود نباید در فعالیت و دغدغه ما تاثیری بگذارد. ما باید خودمان را در افق حق و باطل و مبارزه تاریخی و تمدنی مان تعریف کنیم نه در دعواهای سیاسی و تشکلی. ما همیشه در تضاد با استکبار جهانی هستیم لذا حضور روحانی و احمدی نژاد و انجمن و مجلس ششم در فعالیت بسیج صنعتی اصفهان تفاوتی ایجاد نمی کند. نشاط و هویت ما از انقلاب اسلامی ست نه از مسائل خرده و ریز.
4. یک کارگروه برای افراد خاص تشکیلات داشتیم که شش جلسه به عنوان انقلاب اسلامی مبشر طلوع فجر ظهور سال گذشته برگزار کردیم. در آن از فلسفه تاریخ شیعه شروع کردیم و تا انقلاب اسلامی و وظایف خودمان در قبال انقلاب پیش آمدیم. کارکرد این دوره این است که بچه ها خودشان را در یک افق بالا ببینند و نقش شان را در نبرد حق و باطل در طول تاریخ تشخیص دهند. لذا دیگر حضور و عدم حضور انجمن در کار بچه ها تاثیر نمی گذارد، کار بسیج روی زمین نمی ماند چراغ دفتر بسیج تا ۲ نصف شب روشن است و بچه ها مجاهدانه کار می کنند. کار جز ما باید در کل حرکت آدم تا خاتم (ع) دیده شود. این دوره بیشتر تشکیلاتی ست تا محتوایی، لذا ارائه دهندگان کارگاه ها بیشتر بچه های تشکیلات و یا از فارغ التحصیلان هستند.
جلسه اول : جایگاه انقلاب اسلامی در تاریخ حق و باطل
جلسه دوم : جایگاه انقلاب اسلامی در تاریخ ایران
جلسه سوم : بررسی مراحل انقلاب اسلامی (نشان دادن رشد انقلاب در مراحل مختلف)
...
جلسه ششم : پیشرفت مسئله روز انقلاب اسلامی
5. پرهیز از کار هیئتی در مقابل کار ساختاری: با تشکیل انجمن حتی واحد قرآن در دانشگاه هفتگی نشریه در می آورد. ما می دانستیم این برآمده از تشکیل انجمن است و پایدار نخواهد بود. خود به خود بسیج هم در آن دوران رفت به سمت کار هیئتی و بدون ساختار و خروجی محور. کارها ریخته بود به هم. ما جلسه گذاشتیم و این خطر بزرگ را گوشزد کردیم که اگر اینگونه همه هیئتی کار کنند، تشکیلات بهم می ریزد. اگر تحت تاثیر این اتفاقات قرار بگیریم در بلندمدت تمام تشکیلات بهم می ریزد.
6. ما به مسئول کانون می گوییم تو باید پدر باشی برای بچه های کانونت. برای انقلاب باید از خواب و خوراکت بزنی، دنبال ورودی بدوی، معیشت و زندگی خانوادگی بچه ها برایت مهم باشد. دنبال کارهای شخصی آنها هم باشی، اگر ده تا پیامک به آنها می دهی دوتاش کاری باشد، باقی رفاقتی و در فضای رفع نیازهای او. احوالش را بپرسی. البته اینها نباید خز شود که نیرو فکر کند تو برای کار احوال او را می پرسی. کار کردن فرع بر رشد نیرو ست.
7. خودسازی در بسیج در بستر جامعه سازی رخ می دهد.


تصاویر تجربه ساختار تشکیلاتی دانشگاه صنعتی اصفهان
مشاهده همه
بارگذاری تصویرهای شما از این تجربه

عکسی در گالری بارگذاری نشده
پرسش و پاسخ پیرامون تجربه
  ارسال


  "ساختار تشکیلاتی دانشگاه صنعتی اصفهان"
  اشتراک گذاری در:
  کپی لینک ارسال ایمیل
  گوگل پلاس شبکه افسران
  تلگرام
  دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

  برای ادامه به سایت وارد شوید:

  captcha

  اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

  captcha
  برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، آن را فعال نمایید.