اردوی راهیان نور دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب


فایل های ضمیمه

متن (0) ویدیو (0) لینک (0) تصویر (0)

موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
آزاد واحد تهران جنوب
تشکل: بسیج دانشجویی
نویسنده: آرشیو کالک
تاریخ: 1392

* مقدمه از لزوم انجام فعالیت:

- هدف و رویکردهای اردو
هدف اصلی ما از برگزاری اردوی راهیان نور آشنایی بیشتر دانشجویان با اسلام و راه شهدا می باشد. گل سرسبد کارهای سالیانه ما راهیان نور می باشد


*پیگیری های پیش از فعالیت:

- پیش از اردو
هر سال یک شعار برای اردو داریم در فضای شهدا و متناسب با شعارهای سال. نه پایگاه ما در دانشگاه هر یک به اسم یکی از شهدا می باشد که همین در فضاسازی برای اردو به کمکمان می آید. کارگروه فرهنگی اردوی راهیان نور از بهمن ماه فعالیت خود را آغاز می نماید.


*جزئیات فعالیت:

هر اتوبوس سه مسئول دارد، یک مسئول اتوبوس، یک مسئول فرهنگی و یک مسئول پشتیبانی. مسئول اردو الزاما مسئول حوزه نیست. امسال مسئول بازرسی مسئول اردو بود ولی برای خواهران مسئول حوزه، مسئولیت اردو را هم بر عهده داشت.
مسئولین اتوبوس ها عمدتا از کسانی انتخاب می گردند که بچه ها را بشناسند. سعی می کنیم از مسئولین پایگاه ها، مسئول اتوبوس نگذاریم تا بروند کف بچه ها.
- در اردو
ما در کل یک راوی برای اردو داریم که امسال حاج اصحاب کریمی بود، بنده خدا خودش پیگیر است که هر دو هفته یکبار پنج شنبه ها در دانشگاه سیره شهدا را به صورت جلسه برگزار می نماید. روحانیون حاضر برای خواهران 2 نفر و برای برادران مان 3 نفر بوده است.
هدیه فرهنگی امسال شامل یک کیف دوشی سه کتاب شهید آوینی و یک جزوه نقد توافقنامه ژنو بود. 2 تا CD هم در آمد یکی برای شهدای هسته ای و دیگری وهابیت. همچنین سه برگه در مورد شهدا، چفیه مهر تسبیح و جاکلیدی با عکس شهدا و حرم حضرت زینب که بر روی آنها کار شده بود. دفترچه یادداشت خاطرات و خودکار نوشته شده و منقش نیز از محتویات بسته می باشد.
همچنین ویژه نامه های نشریه مان با نام افق برای اردو منتشر می گردد. برای فضا سازی در اردو پوسترهای مختلفی را در اتوبوس ها نصب می کردیم و هر روز آنها را عوض کردیم. مثلا پوسترهای حمایت از کار و سرمایه ایرانی. بروشورها و محتواهای متنی ای که روی آن کار کردیم، موضوعات امر به معروف، توافقنامه ی ژنو، حجاب، دغدغه سازی انقلاب اسلامی و غیره می باشد. نشریه افق مان امسال به صورت ویژه نامه در آمد علاوه بر سرمقاله های کلی و خاطرات اردوهای پیشین، امسال خواهران بخش هایی را برای وهابیت در آن کار کردند. کتابخانه سیار هم داشتیم ولی بیشتر تحت الشعاع کتابهای اهدایی در پک فرهنگی بود. توی اتوبوس روحانی یک بحثی را می اندازد و راجع به آن صحبت می نماید.
دو شب در اردو هیئت داشتیم، که یکی در گردان تخریب پادگان دوکوهه بود. امسال انتهای اردو قرعه کشی کردیم و برای خواهران و برادران هر کدام 5 تا کمک هزینه کربلا هدیه دادیم.
- برای اردو
یکی از محل های اسکان دو کوهه در نظر گرفته می شود که مثلا امسال شبی برای هر نفر دو سه هزار تومان می گیرند. توی خرمشهر قرارگاه ثارالله و شب بعد قرارگاه باکری بودیم.
تغذیه دانشجویان را عمدتا با سازمان می بستیم ولی چون کیفیت غذاها بسیار پایین بود و کسی از بچه ها نمی خورد برای دو کوهه و دشت عباس از اندیمشک غذا گرفتیم و با نزدیکترین جا قرار داد بستیم. سازمان در زمینه تغذیه اردو بسیار بد عمل کرده بود.
دو وانت داریم برای پشتیبانی و تهیه غذای اردو. برای اردوی خواهران آمبولانس داریم، یک ماشین هم برای حمل و نقل راوی و روحانیون خواهیم داشت.
دانشگاه تا پارسال کمک به اردوی راهیان را حسن می دانست ولی از امسال آن را عیب می داند، به طور مثال برای یک جشنواره غذا حدود 10 میلیون خرج کردند اما برای راهیان نور هیچ کمکی نکردند.


*شیوه‌های تبلیغات:

برای فضا سازی پیش از اردو پس از 22 بهمن پوسترها را می زنیم و تبلیغات شروع می شود. مثلا دانشکده صنایع کیسه و تور استتار گذاشته اند نزدیک دفتر بسیج و فضا سازی خوبی را به راه انداختند. همچنین دو سه تا همایش را با محوریت شهدا برگزار می کنیم. اردوی گلزار شهدا قبل از اردوی راهیان می گذاریم. جمعیت اردو 160 نفر برادر و 130 نفر خواهر می باشد.


تصاویر تجربه اردوی راهیان نور دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب
مشاهده همه
بارگذاری تصویرهای شما از این تجربه

عکسی در گالری بارگذاری نشده
پرسش و پاسخ پیرامون تجربه
  ارسال


  "اردوی راهیان نور دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب"
  اشتراک گذاری در:
  کپی لینک ارسال ایمیل
  گوگل پلاس شبکه افسران
  تلگرام
  دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

  برای ادامه به سایت وارد شوید:

  captcha

  اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

  captcha
  برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، آن را فعال نمایید.