مطالبه گری درخصوص مقبره شهدای گمنام دانشگاه قم


فایل های ضمیمه

متن (0) ویدیو (0) لینک (0) تصویر (0)

موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
قم
تشکل: بسیج دانشجویی
نویسنده: آرشیو کالک
تاریخ: 1392

*جزئیات فعالیت:

امسال اولین سالگرد تدفین شهدا، آذر ماه در دانشگاه، داخل آمفی ­تئاتر یادواره برگزار کردیم. در حاشیه یادوارۀ تدفین شهدا، نمایشگاهی از جنس فضاسازی داشتیم که ایدۀ اصلی­ش با خواهران بود. برای فضاسازی مراسم، خواهران ایدۀ قایق شکسته داده بودند، اما چون تأمینش کار سختی بود، نهایتاً کار فضاسازی را با سربند و تور استتار انجام دادیم. تبلیغات این مراسم به داخل دانشگاه محدود بود و برای بیرون دانشگاه در حد همان بنر جلوی سردر، کار کرده بودیم. که تبلیغات ما همان پیامک و پوستر بود. برنامه اصلی ما در مراسم، روایت­گری بود، اما خوب والدین شهید هم دعوت کردیم.
همچنین یادواره­ای برای آماده­ سازی فضای راهیان ­نور برگزار کردیم، که سخنران آن حاج آقا جوشقانیان بودند. بعد از اردو هم یک برنامه به عنوان امتداد راهیان­ نور با نامگمگشتۀ هوربرگزار کردیم. یک­سالی بودد که اطراف مقبره شهدای سمت خواهران را کنده ­بودند و وضعیت خیلیی بدی داشت. در همین مراسم گمگشتۀ هور یک کلیپ از وضعیت مقبره درست کردیم و پخش کردیم و در آخر هم یک بیانیه در مورد آن در مراسم خواندیم و امضاء جمع کردیم. یک نفر از افراد بیرون دانشگاه (سردار اهوازی) که شنیده ­بود، گفته بود که به سرعت حلش می­کند. بعد چند روز، مسئول نهاد دانشگاه بین دو نماز اعلام کرد که هزینه ­اش تأمین شده و به زودی کار را شروع می­کنیم و بعد در نشریات روی آن کار کردیم که با پیگیری بسیج دانشجوئی، مشکل مقبره حل شد.
مراسم شب خاطره نیز داشتیم که هر هفته شنبه شب­ها کانون دفاع مقدس یک نفر از راویان یا جانبازان دفاع مقدس را دعوت می­کرد که مدعو محترم با حضور در خانه فرهنگ خوابگاه به بیان خاطرات و توضیحات پیرامون دفاع مقدس می پرداختند.در پایان مراسم هدیه ای به رسم یادبود تقدیم مهمان گرامی می شد و از حاضران پذیرایی مختصری به عمل می آمد.


تصاویر تجربه مطالبه گری درخصوص مقبره شهدای گمنام دانشگاه قم
مشاهده همه
بارگذاری تصویرهای شما از این تجربه

عکسی در گالری بارگذاری نشده
پرسش و پاسخ پیرامون تجربه
  ارسال


  "مطالبه گری درخصوص مقبره شهدای گمنام دانشگاه قم"
  اشتراک گذاری در:
  کپی لینک ارسال ایمیل
  گوگل پلاس شبکه افسران
  تلگرام
  دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

  برای ادامه به سایت وارد شوید:

  captcha

  اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

  captcha
  برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، آن را فعال نمایید.