یادواره ای برای گمگشته هور


فایل های ضمیمه

متن (0) ویدیو (0) لینک (0) تصویر (0)

موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
قم
تشکل: بسیج دانشجویی
نویسنده: آرشیو کالک
تاریخ: 1392

*جزئیات فعالیت:

امسال اولین سالگرد تدفین شهدا، آذر ماه در دانشگاه، داخل آمفی ­تئاتر یادواره برگزار کردیم. در حاشیه یادوارۀ تدفین شهدا، نمایشگاهی از جنس فضاسازی داشتیم که ایدۀ اصلی­ش با خواهران بود. برای فضاسازی مراسم، خواهران ایدۀ قایق شکسته داده بودند، اما چون تأمینش کار سختی بود، نهایتاً کار فضاسازی را با سربند و تور استتار انجام دادیم. تبلیغات این مراسم به داخل دانشگاه محدود بود و برای بیرون دانشگاه در حد همان بنر جلوی سردر، کار کرده بودیم. که تبلیغات ما همان پیامک و پوستر بود. برنامه اصلی ما در مراسم، روایت­گری بود، اما خوب والدین شهید هم دعوت کردیم.
همچنین یادواره­ای برای آماده­ سازی فضای راهیان ­نور برگزار کردیم، که سخنران آن حاج آقا جوشقانیان بودند. بعد از اردو هم یک برنامه به عنوان امتداد راهیان­ نور با نامگمگشتۀ هوربرگزار کردیم. یک­سالی بودد که اطراف مقبره شهدای سمت خواهران را کنده ­بودند و وضعیت خیلیی بدی داشت. در همین مراسم گمگشتۀ هور یک کلیپ از وضعیت مقبره درست کردیم و پخش کردیم و در آخر هم یک بیانیه در مورد آن در مراسم خواندیم و امضاء جمع کردیم. یک نفر از افراد بیرون دانشگاه (سردار اهوازی) که شنیده ­بود، گفته بود که به سرعت حلش می­کند. بعد چند روز، مسئول نهاد دانشگاه بین دو نماز اعلام کرد که هزینه ­اش تأمین شده و به زودی کار را شروع می­کنیم و بعد در نشریات روی آن کار کردیم که با پیگیری بسیج دانشجوئی، مشکل مقبره حل شد.
مراسم شب خاطره نیز داشتیم که هر هفته شنبه شب­ها کانون دفاع مقدس یک نفر از راویان یا جانبازان دفاع مقدس را دعوت می­کرد که مدعو محترم با حضور در خانه فرهنگ خوابگاه به بیان خاطرات و توضیحات پیرامون دفاع مقدس می پرداختند.در پایان مراسم هدیه ای به رسم یادبود تقدیم مهمان گرامی می شد و از حاضران پذیرایی مختصری به عمل می آمد.


تصاویر تجربه یادواره ای برای گمگشته هور
مشاهده همه
بارگذاری تصویرهای شما از این تجربه

عکسی در گالری بارگذاری نشده
پرسش و پاسخ پیرامون تجربه
  ارسال


  دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

  برای ادامه به سایت وارد شوید:

  captcha

  اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

  captcha
  برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، آن را فعال نمایید.