هیئات دانشجویی دانشگاه هنر سوره تهران


فایل های ضمیمه

متن (0) ویدیو (0) لینک (0) تصویر (0)

موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
هنر سوره تهران
تشکل: بسیج دانشجویی
نویسنده: آرشیو کالک
تاریخ: 1392

*جزئیات فعالیت:

هیئت بسیجمان حدود دو سه ماهی است که راه اندازی شده است.به دلیل کمبود نیرو و جذب کم، راه اندازی هیئت کار دشواری است.ولی با توفیق الهی و با به کارگیری ایده ای که برای هیئت به کار گرفتیم توانستیم کمی کار را به پیش ببریم.دو سال قبل پس از برگزاری اردوی راهیان نور، اقبال بچه های دانشگاه به فضای شهدا بیشتر شد.به طوری که امسال حدود 200 نفر برای اردوی راهیان نور دانشگاه ثبت نام کردند.ایده ای که به کار بردیم به این صورت بود که گعده هایی از بچه های بسیج در بهشت زهرا شکل دادیم.در ولادت ها و شهادت ها گوناگون خود بچه ها در بهشت زهرا جمع می شدند.در ابتدا تعداد کمی دور هم جمع می شدند ولی همین جمع کوچک در بهشت زهرا یک پتانسیل خوب محسوب می شد.به این دلیل جلسات هیئتمان را کم کم از بهشت زهرا شروع کردیم و در برنامه های مناسبتی مختلف،در آنجا دور هم جمع می شدیم.کمی بعد از راوی های مختلف دعوت کردیم و هر هفته در یکی از قطعات،یک روایتگری برگزار کردیم و این کار را هنوز هم ادامه می دهیم.

همزمان با این کار در معراج شهدای تهران،هر ماه یک مرتبه جلسه ی هیئت شامل سخنرانی و مداحی و روایتگری برگزار می کردیم.پس از آن کم کم هیئت را وارد فضای دانشگاه کردیم.چون که در مجموع سه دانشکده داریم، هیئت را هر دو هفته یک بار در یکی از دانشکده ها برگزار می کنیم.مراسم را در محل هایی مثل دانشکده ها یا سلف و یا آتلیه ها برگزار می کنیم چون که نمازخانه هایمان یک اتاق بسیار کوچک است و بعضا جایی برای برگزاری هیئت ندارند.به همین دلیل مجبور می شویم که در سلف دانشگاه فرش بیندازیم و یا این که هیئت را در آتلیه های معماری برگزار کنیم.

دانشگاه ما نسبت به نمازخانه ها بی اهمیت است.برای مثال دفتر بسیج دانشکده ارتباطات و رسانه که یک اتاق 3*3 است سابقا نمازخانه بوده که الآن به جای دیگری منتقل شده است.

هیئت ماهانه معراج شهدا را ادامه خواهیم داد و برای تداوم، فضای کار را متفاوت و هنری تر برگزار می کنیم.در این جلسات از شهدا و هنرمندانی که در فضای انقلاب اسلامی کار کرده اند دعوت می کنیم تا در این جلسات سخنرانی کنند.برای نمونه یک مرتبه آقای مصطفوی از همراهان شهید آوینی را دعوت کردیم.

برای هیئتمان یک هیئت امنا متشکل از بچه های فارغ التحصیل و بچه های دانشجو(5 نفر) تعیین کرده ایم.یک نفر به عنوان متولی برای ارتباط گیری با بچه ها تعیین می شود و او موظف می شود تا بچه ها را پای کار بیاورد.بچه های دوره های مختلف دانشگاه به دلیل مهجور ماندن بسیج خیلی تنها بودند و لذا ارتباط گیری با آن ها بسیار سخت است.به این دلیل تا کار راه بیفتد زمان خواهد برد.

برای سخنرانی ها و محتواهای هیئت قرار بر این است تا سرفصل هایی را تعیین کنیم و سخنران بر مبنای آن سرفصل ها صحبت کند.ضمنا کارگروهی را تعیین کنیم تا از سخنان و همچنین فضای حاصل از آن بازخورد بگیرد.شخصی که تا کنون برای سخنرانی دعوت شده اند، حاج آقای عابدی بوده اند و بنا را بر این گذاشته ایم که کار را به کمک همین بزرگوار ادامه دهیم.دلیل این که به دنبال سخنرانان مشهور نمی رویم این است که سرشلوغی آن ها باعث می شود تا بحث ابتر باقی بماند ضمنا می خواهیم که هیئت خود دانشگاه کم کم با منبرهای حاج آقا عابدی شکل بگیرد.

در کل فعلا کارها را به صورت زیرمجموعه ی بسیج پیش می بریم هر چند که به دلیل تعداد کم بچه مذهبی های دانشگاه، فعلا امکانی برای ایجاد انشعاب وجود ندارد.هیئت هایمان تقریبا همان حلقه های صالحین است و بستر رشد مفیدی برای بچه ها است به این دلیل که عملا در دانشگاه حلقه صالحین نداریم.

در مناسبت هایی چون محرم هر ساله چند روز هیئتی شامل سخنرانی و مداحی داشتیم و از بچه های پذیرایی هم می شد.البته در مناسبت های مختلف مثل اعیاد پخش شربت و شیرینی داشته ایم که بسیار تاثیرگذار بود و توانست به شکستن فضای رخوت دانشگاه کمک کند.

برای مثال یک سال خواستیم برنامه پاسخگویی به شبهات عاشورایی با حضور استاد رجبی دوانی برگزار کنیم که به دلیل مخالفت دانشگاه برگزار نشد ولی معاونت فرهنگی این ایده را از ما گرفت! و خودش برنامه ای را با همین عنوان برگزار کرد.


تصاویر تجربه هیئات دانشجویی دانشگاه هنر سوره تهران
مشاهده همه
بارگذاری تصویرهای شما از این تجربه

عکسی در گالری بارگذاری نشده
پرسش و پاسخ پیرامون تجربه
  ارسال


  "هیئات دانشجویی دانشگاه هنر سوره تهران"
  اشتراک گذاری در:
  کپی لینک ارسال ایمیل
  گوگل پلاس شبکه افسران
  تلگرام
  دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

  برای ادامه به سایت وارد شوید:

  captcha

  اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

  captcha
  برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، آن را فعال نمایید.