نمایشگاه دفاع مقدس دانشگاه لرستان


فایل های ضمیمه

متن (0) ویدیو (0) لینک (0) تصویر (0)

موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
لرستان
تشکل: بسیج دانشجویی
نویسنده: آرشیو کالک
تاریخ: 1392

* مقدمه از لزوم انجام فعالیت:

- پیش از اردو
نمایشگاه معبر بصیرت داشتیم که ویژه راهیان نور بود و قبل از آن برگزار می­شد. بچه ­ها بعد از امتحانات ترم اول روی آن کار میکردند. در مساحتی حدود 5 هکتار روی کوه به کمک بیل و کلنگ و با همت خود بچه­ ها غرفه درآورده بودند که در ضمن این غرفه­ ها هرسال هم برای شروع نمایشگاه احتیاج به بازسازی دارند. هر غرفه اختصاص به یک موضوع داشت (خانواده، حجاب، ولایت و...). این نمایشگاه چون سر راه اردوهای راهیان بود، بازدید زیاد داشت. حتی از مدارس استان برای بازدید می­ آمدند. محوریت نمایشگاه تلفیق جنگ دیروز و جنگ امروز بود. تقریبا یک ماه روی نمایشگاه کار می­کرد. 20 روز هم نمایشگاه برپا بود.


*ایده های فعالیت:

فضاسازی کل نمایشگاه فضای جبهه بود. یک غرفه هم مخصوص شهدا داشتیم. در واقع ظاهر نمایشگاه جنگ تحمیلی بود و باطن آن جنگ نرم. حتی اساتید و خانواده­های دانشجویان هم از این نمایشگاه بازدید میکردند. در آن نمایشگاه کلی تبلیغات راهیان­ نور می ­شد.
حدود 500 نفر هم می بردیم راهیان که 70 درصد آنها خواهران بودند.
هر اتوبوس خواهران یک مسئول برادر داشت.


*جزئیات فعالیت:

- در اردو
برای دعوت از راوی از ربط استفاده می کردیم. او را جایی می دیدیم و خوشمان می­ آمد و دعوتش می کردیم. همچنین به راوی ­ها میگفتیم حول چه محوری صحبت کنند. اگر هم رعایت نمی­کردند دیگر از آنها دعوت نمی­کردیم.
داخل اردو هم ویژه ­نامه داشتیم شامل سیره و خاطره شهدا، سخنان آقا و .... گاهی هم مسابقه کتاب­خوانی برگزار می­کردیم. دو نفر از بچه­ ها هم مسئول بودند برای هر مسیر فیلم و مداحی و ....مناسب با مسیر پیدا کنند و در اتوبوس­ ها پخش کنند. کتابخانه سیار هم در اتوبوس داریم که استقبال اصلی آن از جانب خواهران است.

- برای اردو
بحث مالی رو فقط از دانشگاه کمک میگیریم. دانشگاه ما چون با ستادراهیان نور هماهنگ می شود همه چیز با آنهاست. ولی اسکانشان مناسب نیست. همچنین ما قدرت تصمیم ­گیری نداریم و اجبار در کارشان است که اینها خوب نیست.


تصاویر تجربه نمایشگاه دفاع مقدس دانشگاه لرستان
مشاهده همه
بارگذاری تصویرهای شما از این تجربه

عکسی در گالری بارگذاری نشده
پرسش و پاسخ پیرامون تجربه
  ارسال


  "نمایشگاه دفاع مقدس دانشگاه لرستان"
  اشتراک گذاری در:
  کپی لینک ارسال ایمیل
  گوگل پلاس شبکه افسران
  تلگرام
  دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

  برای ادامه به سایت وارد شوید:

  captcha

  اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

  captcha
  برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، آن را فعال نمایید.