غرفه دانشگاه فردوسی در نمایشگاه قرآن مشهد


فایل های ضمیمه

متن (0) ویدیو (0) لینک (0) تصویر (0)

موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
فردوسی مشهد
تشکل: بسیج دانشجویی
نویسنده: آرشیو کالک
تاریخ: 1392

*جزئیات فعالیت:

برای غرفه یکی از بخش های تبعی شهرداری مشهد در نمایشگاه قرآن پیشنهاد همکاری شد. با بررسی وضعیت غرفه متوجه شدم که همانند بسیاری غرفه های مشابه در نمایشگاه، غیر از فضاسازی ظاهری غرفه هیچ برنامه دیگری برای آن نیست. به سرعت یک میز و تعدادی صندلی برای برنامه های گفت و گو محور، تعدادی پوستر با محوریت اتفاقاتی که در اطراف ما در حال رخ دادن است و از طرفی سیاست های ما در قبال آن ها، شهدای مدافع حرم، طرح پرسش های انگیزشی برای برنامه های گفت و گو محور، فروش ویژه کتاب «شام برفی» پیرامون زائران ایرانی اسیر داعش، یک شماره ویژه نامه پیرامون مدافعان حرم و ... فراهم شد. بسیار اتفاق می افتاد که مردم سؤال های پیش نوشته خودمان را بهانه آغاز گفت و گو قرار می دادند و تداوم گفت و گو بستگی مستقیمی به توانمندی دانشجویی داشت که پاسخ می داد. بسیار جالب توجه بود تا پیش از زدن چند پرسش طراحی شده به در و دیوار غرفه هیچ کس دوست نداشت پیرامون موضوعات بنر ها و تصاویر پرسش یا گفت و گویی طرح نماید اما پس از طرح چند پرسش چالش برانگیز گاهی چند نفر در نوبت منتظر می ایستادند تا پاسخ کارشناس دانشجوی ما (!) به سؤالات نفر فعلی تمام شود و آن گاه ایشان همان سؤال های در و دیوار را از نظرگاه خودشان و از زاویه گره های ذهنی خودشان بپرسند.
تجربه رویارویی مستقیم با مردم و استفاده از کارشناسان دانشجو برای پاسخ به سؤالات مردم تجربه شیرینی بود که باعث اعتماد به نفس بسیاری در دانشجویان می شد و طبیعی بود که موارد کم اطلاعی دانشجویان از دغدغه های مردم آن ها را به تحقیق و کاوش بیشتر وادار می ساخت از طرفی توجه بیش از اندازه دانشجویان به برخی مباحثی که تنها در منازعات دانشجویی کاربرد داشت را آشکار می کرد.
موضوع دیگر که بسیار جلب توجه می کرد عطش مردم برای کسب اطلاعات در این زمینه بود. شاید در آغاز کار تصور استقبال گرم مردم را نداشتیم اما با آغاز کار متوجه اهمیت این موضوع در نگاه مخاطب شدیم.


تصاویر تجربه غرفه دانشگاه فردوسی در نمایشگاه قرآن مشهد
مشاهده همه
بارگذاری تصویرهای شما از این تجربه

عکسی در گالری بارگذاری نشده
پرسش و پاسخ پیرامون تجربه
  ارسال


  "غرفه دانشگاه فردوسی در نمایشگاه قرآن مشهد"
  اشتراک گذاری در:
  کپی لینک ارسال ایمیل
  گوگل پلاس شبکه افسران
  تلگرام
  دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

  برای ادامه به سایت وارد شوید:

  captcha

  اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

  captcha
  برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، آن را فعال نمایید.