دیدارها با خانواده های شهدا


فایل های ضمیمه

متن (0) ویدیو (0) لینک (0) تصویر (0)

موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
شاهد
تشکل: بسیج دانشجویی
نویسنده: آرشیو کالک
تاریخ: 1392

*جزئیات فعالیت:

شاید ساده ترین و یکی از موثرترین برنامه ها همین دیدار با خانواده شهداست. مهم ترین نکته در این نوع قالب، تداوم دانشجویان در دیدار با خانواده شهداست که معمولاً می توان با فراخوان زدن از دانشجویان و اساتید برای شرکت در دیدارها ثبت نام کرد و بعد به صورت نوبتی از خانواده شهدا دیدار کرد. بهترین نحوه ­ی دیدار هم همانند مقام معظم رهبری است خیلی ساده و به دور از ریخت و پاش...
ترجیحاً تعداد محدود به منازل خانواده ها رهسپار شوند ولی اگر شرایط فراهم باشد می توان با تعداد زیادتری از دانشجویان حضور یافت. پیشنهاد می شود در صورتی که جمعیت بیشتری حضور دارند یک برنامه مانند زیارت عاشورا و مداحی انجام پذیرد ولی در غیر این صورت غالباً باید تعداد دانشجویان زیاد نباشد که مشکلاتی را در دیدار به وجود نیاورد.
برای دانشجویان خوابگاهی بهتر است با شناسایی شهدای اطراف خوابگاهشان از طریق مسجد یا پایگاه محله به دیدار خانواده شهدای نزدیکشان بروند.
اگر خانواده شهید خیلی وضعشان خوب نیست بهتراست از هدایایی که استفاده بیشتری برای خانواده دارند انتخاب شود.
بهتر است در این دیدارها یک روحانی و یا یکی از اساتید با دانشجویان همراه باشد که آن شخص هدایت دیدار و صحبت ها را به عهده بگیرد چون گاهی پیش می اید که در صورت نبودن یک روحانی، و توجیه نبودن دانشجویان در دیدار با خانواده شهدا بحث به جاهای نامربوط ازجمله سیاسی کشیده شده است و هر یک از دانشجویان خواسته اند حرفی بزنند و مشکلاتی پیش می ­آید.
نکته دیگر اینکه بهتراست بازتاب این دیدارها در دانشگاه در قالب های متعدد انجام گیرد که به استقبال بیشتر و مهم جلوه دادن این دیدارها در اذهان دانشجویان می انجامد.


تصاویر تجربه دیدارها با خانواده های شهدا
مشاهده همه
بارگذاری تصویرهای شما از این تجربه

عکسی در گالری بارگذاری نشده
پرسش و پاسخ پیرامون تجربه
  ارسال


  دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

  برای ادامه به سایت وارد شوید:

  captcha

  اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

  captcha
  برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، آن را فعال نمایید.