برنامه های رشد و کادرسازی دانشگاه ایلام


فایل های ضمیمه

متن (0) ویدیو (0) لینک (0) تصویر (0)

موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
ایلام
تشکل: بسیج دانشجویی
نویسنده: آرشیو کالک
تاریخ: 1392

*جزئیات فعالیت:

کارگروهی برای کرسی تشکیل دادیم و در آن چهار زیر مجموعه تعریف نمودیم:
- تعیین موضوع
- نیروسازی
- کنترل سکو و فضاسازی
- نهایی سازی کرسی
تعیین موضوع:این گروه از دوستان با بررسی فضای کشور و صحبتهای حضرت آقا و مسائل روز و مشورت با اساتید بسیجی موضوع را مشخص می کنند.
نیروسازی:این مجموعه از دوستان متناسب با موضوع مطلب آماده کرده و نیروهای قوی فکری و مطالعاتی را آماده و انتخاب می کنند.
کنترل سکو و فضاسازی: دراین زیرمجموعه دوستان جملات حضرت اقا در بحث کرسی را در سطح دانشگاه نصب کرده و با تبلیغات مختلف اعم از پوستر ، بنر ،چهره به چهره و... فضای دانشگاه را آماده تر می کنند. همچنین گروهی از دانشجویان مسئول انتظامات سالن شده و گروهی در بین بچه ها پخش شده تا در صورت بهم ریختن و سرو صدا کردن با گفتن کلماتی از قبیل اقا ساکت یا میخواهیم گوش بدیم یا بنشین و... فضا را از التهاب کاذب بیرون کنند.
نهایی سازی: از اول تا آخر کار را بررسی و جمع بندی می کند. همچنین کار رسانه ای هم می کنند.
مطالب ذکر شده با عنوان اساسنامه کرسی در این دانشگاه نوشته شده است.
برای آمادگی بیشتر، قرار بر این شد دوستان در دفاتر بحث راه بیندازند. قبل از کرسی ، کرسی صوری برگزار می کردیم و موافق و مخالف در جلسه شرکت کرده و همدیگر را مشناختند و نیز با رای گیری بین خودشان یک نفر را معرفی می کردند.
ابتدا تریبون می گذاشتیم تا دانشجوها صحبت کنند.البته تریبون را بعضا قبل از سخنرانی هم داشتیم و یا بعضا پس از پخش مستند تریبون داشتیم .موضوع تریبون را هم به سخنران اعلام می کردیم.
ثبت نام برای تریبون توسط یک مسئول خواهر و یک مسئول برادر صورت می گرفت. که اسم دانشجوهای متقاضی را می نوشتند و هرکس سه دقیقه وقت صحبت داشت.
نحوه چیدمان مناظرات به اینصورت بود که یا بصورت میزگردی یا روبروی هم قرار می گیرند و مجری بین مناظره کنندگان می نشیند .زمان هر گروه را در منظر همگان روی پرده به نمایش می گذاشتیم تا شبهه ی اینکه به یک گروه وقت بیشتر دادیم پیش نیاید.
ابتدا دانشجویان سوالات خود را هم شفاهی و هم کتبی می پرسیدند و مجری هم سوالات خود را بیان می کرد. برای اینکه سوالات بیشتر مورد استفاده قرار گیرد، روی سوالات کار مطالعاتی و فکری صورت گرفت مثلا برای سوالات سیاسی از معاونتهای سیاسی دانشگاههای دیگر هم مشورت گرفته می شد و روی سوالات و شخصیت مناظره کنندگان بیشتر بحث می شد.
همچنین جلساتی به صورت مطالبه گری صنفی تشکیل می شد. برنامه پرسش و پاسخ از معاونین دانشگاه بود که در آن راجع به مسائل و مشکلات صنفی دانشجویان بحث و گفتگو می شد..
همچنین اساتید بسیجی که فرماندهان جنگ نرم هستند در کلاس کرسی های مختصری برگزار می کنند.به این صورت که در خلال درس دانشجویان در بحث شرکت کرده و نظرات خود را بیان می کنند. با این ایده کلاس از حالت یکطرفه بیرون می آید و دانشجویان هم درگیر بحث می شوند خود همینکار به ایجاد فضای آزاداندیشی در دانشگاه کمک می کند.


*نقاط ضعف:

یکی از مشکلات و موانع برگزاری کرسی این بود که در برخی موارد میهمانان دعوت را نمیپذیرفتند و یا استاد مدعو و اعضای هییت علمی دانشگاه موافقت نمی کردند که در جلسه حاضر شوند. البته عموم نپذیرفتن دعوت میهمانان بخاطر سخت بودن رفت و آمد بود.


تصاویر تجربه برنامه های رشد و کادرسازی دانشگاه ایلام
مشاهده همه
بارگذاری تصویرهای شما از این تجربه

عکسی در گالری بارگذاری نشده
پرسش و پاسخ پیرامون تجربه
  ارسال


  "برنامه های رشد و کادرسازی دانشگاه ایلام"
  اشتراک گذاری در:
  کپی لینک ارسال ایمیل
  گوگل پلاس شبکه افسران
  تلگرام
  دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

  برای ادامه به سایت وارد شوید:

  captcha

  اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

  captcha
  برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، آن را فعال نمایید.