پخش مراسمات در سیمای استانی


فایل های ضمیمه

متن (0) ویدیو (0) لینک (0) تصویر (0)

موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
شهید باهنر کرمان
تشکل: بسیج دانشجویی
نویسنده: آرشیو کالک
تاریخ: 1392

*جزئیات فعالیت:

به غیر از مراسم هفتگی، چهار مراسم بزرگ دانشگاه را بسیج برگزار می کند و مابقی برنامه ها با مجموعه ی دارالثقلین است. البته در خیلی از موارد به خصوص در دعوت مهمان ها همکاری خوبی میان دو مجموعه وجود دارد و اکنون تعامل بین دو مجموعه بسیار خوب است. البته تلاش بر این است که در ادامه ی کار بیشتر برنامه ها را از دارالثقلین بگیریم.

این چهار مراسم که برگزاری آن ها بر عهده ی ماست عبارتند از: سه شب مراسم به مناسبت شهادت حضرت رقیه (س)، یک شب مراسم پیشواز ماه محرم، یک شب مراسم یادواره و یک شب پیشواز ایام فاطمیه.

در مراسم های بزرگی که برگزار می کنیم مخاطبمان عامه ی مردم است.

مراسم های بزرگ دانشگاه:

سعی بر این است که این مراسم ها بدین صورت برگزار شوند که علاوه بر مداح هفتگی، یک سخنران و مداح معروف نیز دعوت شوند.

این برنامه ها فیلمبرداری می شوند و بعضا با هماهنگی های انجام شده با صدا و سیما، می توانیم این فیلم ها را در سطح استان پخش کنیم.

برای تبلیغات در سطح دانشگاه بنر و پوستر نصب می شود و در سطح شهر هم بنرهایی را نصب می کنیم.

برای این مراسم ها نشریه آماده می کنیم که این نشریات متناسب با موضوع و مناسبت مراسم ارائه ی محتوا می کنند.

در یکی از چند شب مراسم، شام می دهیم.

برای طراحی دکور یکی از زیباترین ایده ها ساخت دیوار کاه گلی است، که برای ساخت آن از اسپیس استفاده می کنیم و روی آن توری ها آلومینیمی معروف به رابیتس می زنیم و روی رابیتس گونی خاکی می کشیم و یک مرتبه کاه گل (ساخته شده از خاک نرم و کاه و آب) می زنیم و پس از خشک شدن آن، یک بار دیگر روی آن کاه گل می زنیم که بسیار زیبا و طبیعی به نظر می رسد.

علاوه بر این دکور، غرفه ای جهت فروش کتاب و CD و تی شرت و ...برگزار می کنیم. CD فیلم مراسم ها نیز در این غرفه به فروش می رسد.

برنامه ی دیگر که یادواره مانند می باشد در سالگرد تدفین شهدای دانشگاه برگزار می شود و در این مراسم به جای سخنران، از یک راوی دعوت می کنیم و از حیث سایر جنبه ها مشابه برنامه های قبل برگزار می شود.

برای این مراسم ها نمایشگاهی بر سر مزار شهدای دانشگاه برپا می کنیم و از سر مزار تا مسجد دانشگاه با استفاده از عکس و ادوات نظامی و ساخت پل و نیزار و نور پردازی فضاسازی انجام می دهیم و در این محدوده صوت مداحی پخش می کنیم.

از آنجایی که سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه پنجم اسفندماه است، لذا در زمان برگزاری یادواره کار ثبت نام اردوی راهیان نور را هم انجام می دهیم.


تصاویر تجربه پخش مراسمات در سیمای استانی
مشاهده همه
بارگذاری تصویرهای شما از این تجربه

عکسی در گالری بارگذاری نشده
پرسش و پاسخ پیرامون تجربه
  ارسال


  دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

  برای ادامه به سایت وارد شوید:

  captcha

  اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

  captcha
  برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، نام را فعال تمایید.