مکتب الشهدا


فایل های ضمیمه

متن (0) ویدیو (0) لینک (0) تصویر (0)

موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
آزاد واحد تهران جنوب
تشکل: بسیج دانشجویی
نویسنده: آرشیو کالک
تاریخ: 1392

*جزئیات فعالیت:

یک هیئت کلی به نام مکتب الشهدا متوسلین به امام مجتبی(ع) داریم که چند سالی از تشکیل آن می گذرد. این هیئت هر دو هفته یک بار در روزهای چهارشنبه(به جز ایام امتحانات) تشکیل می شود. محل برگزاری هیئت در منزل بچه ها است که به صورت دوره ای عوض می شود. در این جلسات هیئت، فارغ التحصیلان را هم دعوت می کنیم.

هیئت مستمر(دوهفتگی) ما به صورت رسمی نیست. کارهای پیگیری هیئت و دعوت بچه ها برای مراسم را مسئول حوزه انجام می دهد. افرادی برای هیئت دعوت می شوند که از اعضای حوزه و اعضای پایگاه ها و مجموعا افراد آشنا با بچه های مجموعه هستند، که مجموعا در هر جلسه حدود 60 نفر می شود. فضای دعوت از بچه ها برای هیئت خودمانی است و روال خاصی را دنبال نمی کند. برای این جلسات، یک راوی و یک سخنران دعوت می کنیم. برای مداحی هم از یکی از بچه های خودمان که مداح است کمک می گیریم.

برای دعوت هیئت، با بچه های ثابت جلسات از حوزه تماس گرفته می شود. این علاوه بر پیامکی است که با استفاده از سامانه پیامکی حوزه ارسال می شود. علاوه بر این ها، مسئولین پایگاه ها هم خودشان از طریق پیامک به اعضایشان اطلاع رسانی می کنند. در این جلسات هیئت، ورودی جدیدها را هم دعوت می کنیم اما این کار لزوما راهی برای جذب آن ها به بسیج نیست.

در دانشگاه هیئتی به نام نوای خیمه گاه هست که مسئول آن نهاد دانشگاه است ولی خود ما در دانشگاه هیئت عمومی برای محرم و فاطمیه نداریم اما در حال پیگیری برای راه اندازی آن هستیم. برای این کار توانستیم کمک هایی هم از شهرداری منطقه 14 بگیریم. ولی با این حال می توان گفت که مشکل اساسی ما در این موضوع این است که در دانشگاه آزاد حق برگزاری هیئت با نهاد رهبری دانشگاه است و به این دلیل است که کار مقداری سخت می شود. در مناسبت های مختلف هم همین مشکل را داریم که اجازه ی برگزاری برنامه دست نهاد است و ما حق اجرا نداریم.

ولی با این حال برای مناسبت هایی مثل محرم و فاطمیه یا موضوعاتی مثل حجاب و عفاف نمایشگاه کتاب و یا تئاترهای مذهبی برگزار کرده ایم.


تصاویر تجربه مکتب الشهدا
مشاهده همه
بارگذاری تصویرهای شما از این تجربه

عکسی در گالری بارگذاری نشده
پرسش و پاسخ پیرامون تجربه
  ارسال


  دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

  برای ادامه به سایت وارد شوید:

  captcha

  اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

  captcha
  برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، آن را فعال نمایید.