هیئات دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان


فایل های ضمیمه

متن (0) ویدیو (0) لینک (0) تصویر (0)

موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
شهید باهنر کرمان
تشکل: بسیج دانشجویی
نویسنده: آرشیو کالک
تاریخ: 1392

* مقدمه از لزوم انجام فعالیت:

در دانشگاه باهنر کرمان مجموعه ی فرهنگی دارالثقلین زیرمجموعه ی نهاد رهبری است که عموم مناسبت های فرهنگی و هیئت ها را برگزار می کند.


*پیگیری های پیش از فعالیت:

خود بچه های بسیج یک هیئت هفتگی داخلی داشتند که یکشنبه شب ها در خانه یکی از مسئولین حوزه برگزار می شد و برنامه هایی چون قرائت مناجات حضرت امیر (ع) و سخنرانی و مداحی داشت و برای سخنرانی مراسم از روحانیون دانشگاه دعوت می شد. اگر بچه های شورای مرکزی بنابر جذب کسی داشته باشند و یا بخواهند به کسی اعتبار بدهند، او را به هیئت دعوت می کنند. پس از مدتی این هیئت به یکی از نمازخانه های دانشگاه انتقال یافت و کمی بعدتر با هماهنگی نهاد رهبری در مسجد دانشگاه برگزار می کردیم. در بعضی از مناسبت ها نیز برگزاری برنامه از مجموعه ی دارالثقلین به بچه های این هیئت واگذار شد.


*جزئیات فعالیت:

مسئول این هیئت 6 معاونت برای کارها تعریف کرد:

معاونت تبلیغات: کار طراحی پوستر و هماهنگی های لازم جهت چاپ آن ها و تحویل دادن به بچه ها برای نصب را بر عهده دارد.

معاونت پشتیبانی: مسئولیت هماهنگی پذیرایی و آماده سازی فضای مسجد را بر عهده دارد. فضای مسجد دانشگاه بزرگ است به همین دلیل در برخی مناسبت ها باید فضا را محدودتر و کوچک تر کنیم.

مسئول مراسمات: مسئولیت هماهنگی سخنران و مداح و مهمانان را بر عهده دارد.

مسئول نشریه: مسئولیت نشریه هیئت را بر عهده دارد. بنابراین بود که پس از هر جلسه هفتگی یک نشریه میان شرکت کنندگان مراسم توزیع شود که در ابتدا این نشریه در کاغذA5 چاپ می شد و در این نشریه در مورد سبک زندگی به علاوه شبهات عزاداری صحبت می شد. البته در مراسم های خاص تر و بزرگ تر نشریه ی حجیم تر و جامع تری آماده می شد.

مسئول صوت و سایت: این شخص باید قبل از شروع جلسه سیستم صوت مسجد را کنترل کند تا مشکلی نباشد و در حین مراسم هم صوت مجلس را ضبط کند و بر روی سایت قرار دهد.

هیئت در مجموع بستر بسیار مناسبی برای جذب به بسیج است ولی از آن جایی که برگزاری عموم مراسم ها و حتی هیئت های خوابگاه ها بر عهده ی مجموعه ی دارالثقلین است، لذا ما زمینه ی زیادی برای جذب از این طریق نداریم و جذبمان بیشتر منحصر به همان مراسم هفتگی است که در خانه مسئولین بسیج برگزار می شود.


*نتایج و پیامد‌ها:

یکی از محاسن این جلسات این است که بعد از اتمام مراسم، بچه ها یک دید و بازدیدی دارند و احوال پرسی می کنند و در این بین ارتباطی میان قدیمی های بسیج با جدیدالورودها برقرار می شود.

در کنار این روند، ورودی جدیدها از طریق نشریه و پشتیبانی هم جذب می شوند.


تصاویر تجربه هیئات دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان
مشاهده همه
بارگذاری تصویرهای شما از این تجربه

عکسی در گالری بارگذاری نشده
پرسش و پاسخ پیرامون تجربه
  ارسال


  "هیئات دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان"
  اشتراک گذاری در:
  کپی لینک ارسال ایمیل
  گوگل پلاس شبکه افسران
  تلگرام
  دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

  برای ادامه به سایت وارد شوید:

  captcha

  اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

  captcha
  برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، آن را فعال نمایید.