تلطیف نگاه به بسیج


فایل های ضمیمه

متن (0) ویدیو (0) لینک (0) تصویر (0)

موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
اراک
تشکل: بسیج دانشجویی
نویسنده: آرشیو کالک
تاریخ: 1392

در طول سال هم معمولا دوبار در دانشگاه نمایشگاه کتاب برگزار می­کنیم. به این صورت که با یکی از کتاب­فروشی­های مطرح و بدردخور تهران یا قم یا اراک هماهنگ می­کنیم وبرای آنها نمایشگاهی در دانشگاه برپا می­کنیم. باید گفت استقبال دانشجویان از نمایشگاه هم واقعا خوب است.
یک بار درسال 88 یک همایش در دانشگاه گرفتیم با موضوع نانوو تکنولوژی. خوب در آن فضای متشنج آن سال فکر کنید این قضیه چقدر می­توانست نگاه­ها را به بسیج تلطیف کند. اجرا هم به اینگونه بود که در دانشگاه خودمان یک فراخوان مقاله زدیم. بین آنها توسط اساتید داوری شد که در همایشی که آخرسر گرفته شده به بهترین­ها هم جوایزی داده شد. خوب این یک کار علمی تخصصی بود که توسط بسیج اجرا شد. در بحث مطالبه­گری هم یک­بار تمرکز کردیم روی آلودگی شهر اراک. بیانیه صادر کردیم و آن را خبری هم کردیم. این باعث شد تا سازمان­های مسئول به شدت خواستار بستن دست بسیج شوند و بگویند به شما چه ربطی دارد؟ می­خواهم بگویم کار مفید بوده و مورد توجه قرار گرفته است. خوب این دست از مسائل مردم را به بسیج خوشبین می­کند.

 یک کرسی تخصصی هم داشتیم با موضوع ورود اسلام به ایران که فارغ از مسائل سیاسی بود و به صورت تخصصی در دانشکده تاریخ برگزار شد. ابتدا دانشجویان در غالب کرسی به مناظره پرداختند و سپس دو نفر از اساتید مطرح دانشکده در این زمینه با یکدیگر مناظره کردند. برنامه حقیقتا هم جذاب بود و هم مفید. حدود 4 ساعت طول کشید اما هیچ­کس از جایش بلند نشد.
معمولا هم در اسفندماه یک اطلاعیه می­زدیم که هرکس کتاب دست دومم برای فروش دارد بیاورد بگذارد دفتر بسیج. ما هم همه آن کتاب­ها را در یک نمایشگاه کوچک در دانشگاه می­فروختیم و پول حاصل را تماما به صاحبان کتاب­ها برمی­گرداندیم. این قضیه فقط در راستای تلطیف نگاه به بسیج بود.

 

تصاویر تجربه تلطیف نگاه به بسیج
مشاهده همه
بارگذاری تصویرهای شما از این تجربه

عکسی در گالری بارگذاری نشده
پرسش و پاسخ پیرامون تجربه
  ارسال


  دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

  برای ادامه به سایت وارد شوید:

  captcha

  اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

  captcha
  برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، نام را فعال تمایید.