ارائه تفکر ولایی در هیات


فایل های ضمیمه

متن (0) ویدیو (0) لینک (0) تصویر (0)

موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
زنجان
تشکل: بسیج دانشجویی
نویسنده: آرشیو کالک
تاریخ: 1392

 هدف از تشکیل و برگزاری این هیئت علاوه بر وحدت تشکل ها و جذب و تربیت نیرو و جمع شدن نیروهای حزب اللهی های دانشگاه، اثرگذاری موثر بر دانشگاهیان و ارائه ی تفکر ولایی است. روال اجرای مراسم شامل قرائت قرآن و سپس زیارت عاشورا و بعد از آن سخنرانی و مداحی است. مراسم محرم و فاطمیه دانشگاه به صورت نصف نصف مشترک میان هیئت بسیج و هیئت زیرمجموعه نهاد برگزار می شود به طوری که چند روز( نصف روزها) را هیئت مکتب الزهرا(س) که زیر مجموعه بسیج است، برگزار می کند و باقی روزها را هیئت زیرمجموعه نهاد برگزار می کند. برای هیئت محرم و فاطمیه در سطح شهر تبلیغات گسترده می کنیم. اگر محرم و فاطمیه یا چند روز از آنها در ایام تعطیل بیفتد دانشگاه تعطیل می شود و بنابراین هیئت در آن روزها برگزار نمی شود مانند ایام فاطمیه امسال که در ایام تعطیلی عید نوروز و تعطیلی دانشگاه ها افتاده بود. در این صورت بعد از اتمام تعطیلات، ویژه برنامه هایی برای همان مناسبت ها برگزار می کنیم مثلا امسال بعد از تعطیلات عید برای فاطمیه ویژه برنامه ای برگزار کردیم.

برای فضاسازی، مسجد دانشگاه را سیاه پوش می کنیم. در مسجد یک دکور برای سن می زنیم. دست نوشته های تاثیرگذاری را در داخل مسجد نصب می کنیم. برای سردر دانشگاه یک طاق می زنیم. برای مراسم های فاطمیه هم دکوری متشکل از خانه و در نیم سوخته می زنیم.

در ویژه برنامه هایمان نمایشگاه های عکس و همچنین غرفه های فروش کتاب و محصولات فرهنگی برپا می کنیم که محتوای نمایشگاه ها و محصولات ارائه شده در غرفه ها بسته به نوع مناسبت ها و مراسم ها تغییر می کند. در ایام محرم و فاطمیه این نمایشگاه ها و غرفه ها گسترده تر می شوند (به نسبت آن چه که در مراسم هفتگی و ویژه برنامه ها هست). کتاب هایی که در غرفه برای فروش عرضه می شوند معمولا کتاب های مرتبط با حضرت آقا، کتب عاشورایی، کتب سیاسی و همچنین کتب با محوریت دفاع مقدس هستند و یا این که کتاب هایی که از برخی مقوله های فرهنگی چون امربه معروف و نهی از منکر و حجاب و عفاف سخن می گویند در غرفه عرضه می شوند. علاوه بر کتاب، محصولاتی چون چادر، لباس مشکی، CD و تابلو عکس و.... به فروش می رسند. در برنامه هایمان یک ایستگاه صلواتی هم داریم. نشریه ای به نام چادر خاکی داریم که متعلق به هیئت است و موضوع مطالب ارائه شده در نشریه متناسب با مناسبت های برگزاری مراسم ها و مسائل روز است.این نشریه در سطح دانشگاه توزیع می شود. عمده ی بودجه ی کارهای هیئت از طریق معاونت فرهنگی دانشگاه تامین می شود چون که دانشگاه ما خوشبختانه قائل به این است که هیئت و فعالیت های جنبی آن از جنس کارهای فرهنگی اثرگذار هستند. علاوه بر کمک های مالی دانشگاه، کمک های مستمر خود بچه ها به هیئت هم هست یعنی خود بچه ها باید ماهانه مبلغی را به هیئت کمک کنند و مقدار این مبلغ را خودشان اعلام می کنند. علاوه بر این ها از راه های دیگری چون امام جمعه یا ناحیه یا حتی خود سخنرانانی که به دانشگاه می آیند هم کمک می گیریم. برای تبلیغ ویژه برنامه های هیئت مثل مراسم های  محرم و فاطمیه و یا یادواره های شهدا، در سطح شهر تبلیغ می کنیم. همچنین برای یادواره ها تیزر می سازیم و  به صدا و سیمای استان می دهیم تا آن را پخش کنند.

تصاویر تجربه ارائه تفکر ولایی در هیات
مشاهده همه
بارگذاری تصویرهای شما از این تجربه

عکسی در گالری بارگذاری نشده
پرسش و پاسخ پیرامون تجربه
  ارسال


  دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

  برای ادامه به سایت وارد شوید:

  captcha

  اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

  captcha
  برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، نام را فعال تمایید.