اردوی ورودی های جدید دانشگاه امام صادق تهران


فایل های ضمیمه

متن (0) ویدیو (0) لینک (0) تصویر (0)

موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
امام صادق (ع)
تشکل: بسیج دانشجویی
نویسنده: آرشیو کالک
تاریخ: 1392

* مقدمه از لزوم انجام فعالیت:

- هدف و رویکردهای اردو
در اردو مشهد با توجه به اینکه بیشتر برای ورودی های جدید است و اولین اردوی آنان می باشد و نیز با توجه به مشغله زیاد دانشجوها در دانشگاه، برنامه خاص و سنگین محتوایی نداریم. با توجه به این قید که رویکرد این است که فضای معنوی حرم امام هشتم علیه السلام باعث تحول بچه ها می شود. یک سری برنامه ها صرفا از نوع آشنایی بچه ها با تفکر بسیج برگزار می شود.
با توجه به این توضیحات اردوی مشهدمان اردوی ورودی ها می باشد.


*جزئیات فعالیت:

- در اردو
در مشهد هم برنامه سخنرانی یا دیدار با علما مثل دیدار با حاج آقای علم الهدی هم گاهاً در نظر گرفته می شود. ولی رویکرد اصلی همان زیارت است. بیشتر فضا حالت اردویی دارد تا فضای آموزشی و کلاسی. برنامه‎های فرهنگی مثل زیارت دسته جمعی یا هیئت دسته جمعی و سینه زنی در حرم مطهر هم برگزار می شود. اگر میثم مطیعی در مشهد همراه باشد از ایشان دعوت می شود برای مداحی و اگر نه از سایر رفقای مداح دانشجو استفاده می شود.
همینطور فضاسازی های خاص برای مثال در سالهای شهادت شهدای هسته‎ای، عکس های این شهدا به دیوار زده می شد و در انتها یک آینه می گذاشتند تا فرد آخری که میبینیم خودمان باشیم و به طور غیر مستقیم مفهوم آمادگی برای ایثار و شهادت را برساند. و از این دست کارها در فضاسازی اسکان بوده است. تیپ بچه های امام صادق به گونه ایست که مستقیم نمیشود بهشون محتوا داد و باید از این ترفندها برای انتقال غیر مستقیم محتوا بهره برد.
بحث مربی یا همان افراد سال بالایی که روحیه بسیجی دارند و از نظر علمی هم به عنوان الگو هستند یا احیانا تازه استاد شده اند و حضورشان در بین بچه ها به خصوص برای زمان مرده بین راه از تهران تا مشهد و بالعکس بسیار مغتنم است.
بعضا بسته های فرهنگی خاصی که برای تحقق هدف و موضوع خاص تهیه می شده هم در دستور کار بوده. معمولا بسته فرهنگی در تمام اردوها هست ولی گاهی غنی تر بوده و گاهی ضعیفتر، در این بسته ها هم عمدتا کتاب قرار داده میشود. چند نفر از قدیمی تر های دانشگاه که قلم روانی هم داشتند یک سری کتاب از طرف نشریات خودمان چاپ کرده اند که بیشتر از همین ها استفاده می کنیم. یا عکس دسته جمعی اردو را در انتها با قاب به بچه ها میدهیم.
معمولا برنامه تفریحی در مشهد نداریم و بعضا کوه سنگی می رویم برای زیارت قبور شهدا یا به بهشت رضا(ع) می رویم ولی برنامه تفریحی مثل پارک آبی و... نداریم. در مشهد برنامه دیدار با خانواده شهدا هم داریم. یکبار چند مهمان خارجی داشتیم از سوریه و در مشهد همراه ما بودند و در آنجا گعده هایی در مورد بیداری اسلامی برگزار کردیم.
- پس از اردو
ارتباط بعد از اردو هم سازوکار خاصی ندارد و بنابر رفاقتهای شکل گرفته در اردو است. یا مثلا یک مسئول واحدی می بیند که فردی مستعد است و به درد واحد مربوطه می خورد، لذا بعدا می رود تا از او کمک بگیرد.
- برای اردو
نحوه حمل و نقل تا مشهد هم بستگی به بودجه دارد. بعضی سالها پول می رسید و با قطار می بردیم و در غیر اینصورت با اتوبوس می رفتیم. از نظر زمانی هم تفاوت چندانی ندارند. البته اتوبوس از این جهت که بچه ها در کنار هم هستند و مثل قطار کوپه‎ای نیست یک مزیت خوبی دارد و بعلاوه که چون بچه ها در کنار هم هستند بحث خستگی در اتوبوس هم خیلی مطرح نیست.
برای اسکان تاکید بر حسینه بزرگ برای در کنار هم بودن بچه ها بوده. البته حسینیه خاصی مدنظر نیست و معمولا برای پیدا کردن حسینیه از بچه های ساکن مشهد کمک گرفته می شود و آنها می روند و می گردند تا حسینیه مناسبی را انتخاب و هماهنگ کنند. در مورد غذا معمولا از یکی از بچه های دانشگاه که مشهدی هست و ارتباط دارد کمک گرفته می شود و یا سایر بچه های مسجد معمولا دو سه جا را می شناسند که از آنها تهیه می کنیم. یکبار هم هماهنگ شد و غذا را از سپاه دریافت کردیم.
نحوه دریافت هزینه هم به اینگونه است که مبلغ کمی از دانشجو گرفته می شود که البته بستگی به رسیدن بودجه دارد. بخشی از بودجه را دانشگاه میدهد و بخشی هم از سپاه و بسیج و... می رسد.
شیوه دریافت هزینه از دانشجویان هم بدین ترتیب است که با توجه به اینکه چند بار در اردو شرکت کرده اند مقدار دریافت بیشتر میشود و کمترین مبلغ مربوط به ورودیهای جدید و افرادی است که برای اولین بار به اردو می آیند.


*شیوه‌های تبلیغات:

برای فضاسازی تبلیغات از پیامک به کل بچه ها و نصب پوستر در سطح دانشگاه استفاده می شود.


تصاویر تجربه اردوی ورودی های جدید دانشگاه امام صادق تهران
مشاهده همه
بارگذاری تصویرهای شما از این تجربه

عکسی در گالری بارگذاری نشده
پرسش و پاسخ پیرامون تجربه
  ارسال


  "اردوی ورودی های جدید دانشگاه امام صادق تهران"
  اشتراک گذاری در:
  کپی لینک ارسال ایمیل
  گوگل پلاس شبکه افسران
  تلگرام
  دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

  برای ادامه به سایت وارد شوید:

  captcha

  اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

  captcha
  برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، آن را فعال نمایید.