مخاطرات در اردو


فایل های ضمیمه

متن (0) ویدیو (0) لینک (0) تصویر (0)

موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
سیستان و بلوچستان
تشکل: بسیج دانشجویی
نویسنده: آرشیو کالک
تاریخ: ---

*جزئیات فعالیت:

- پیش از اردو

قبل از اردو یادواره شهدا برگزار کردیم و همچنین مقبره را فضاسازی جبهه و جنگ قرار دادیم و یک سری المان هایی که میتوانستیم نیز در دانشکده ها به کار بردیم مثل پارچه و سربند و اینها برای فضاسازی فضای دانشکده ها.
در مورد راهیان نور، هر سال یک اتوبوس از هفت اتوبوس بچه های همه تشکل های دانشگاه هستند تا بتوانیم اینها را دور هم جمع کنیم تا هم فکری کنند و دلهاشان به هم نزدیک شوند. هر ساله بعد از راهیان حدود سی درصد بچه ها به بسیج علاقه مند می شوند اما چون برنامه ها ادامه دار نیست و برنامه هدفمندی برای بعد از اردو نداریم فقط 10 درصدشان در بسیج فعال می مانند. زمانبندی اردو هم طوری انتخاب می شود تا آخرین روزی که اساتید می خواهند درس بدهند درس بدهند و بعد از آن اردو را برگزار کنیم تا بهانه ای برای بچه ها ایجاد نشود. حدود 320 نفر هستند که 60 درصد خواهر و بقیه برادر هستند و درصد خیلی کمی اهل سنت هستند.

- در اردو
راوی و روحانی هم داریم ولی بیشتر سعی میکنیم روحانی ای بگذاریم که فردا بتوانیم در دانشگاه از آن استفاده کنیم.
برای هر اتوبوسی مسئول آزادفکری داریم که آنها با توجه به شرایط موجود با محوریت روحانی جلسات غیررسمی آزادفکری داریم و روحانیون هم از قبل توجیه هستند.
در اردو ارتباط گیری به وسیله وبلاگستان انجام می شود و به بحث جنگ نرم ارتباط می دهیم و جزوات و راهکارهای مطالعاتی از قبل بین بچه ها برای بحث و تحلیل دادن در اردو استفاده می شود.
کتابخانه سیار هم در اردو داریم ولی مطالعات کم است چون یک مسیر طولانی داریم با اتوبوس کهبچه ها برای مطالعهحوصله ندارند. پخش فیلمهای عمار در اتوبوس ها انجام میشود و فیلم های دفاع مقدسی هم مثل اخراجی ها یا مستندی مثل یزدان تفنگ ندارد یا طلا و مس هم پخش کردیم.
- برای اردو
برای تهیه محل اسکان هم از سال 87 اسکان های ثابتی داریم که کلا خودمان با مسئولین اسکان هااز قبلهماهنگ میکنیم، چون هروقت با سازمان یا سپاه استان هماهنگ کردیم جا به ما نرسید!!
یک خاطره ای که داریم این است که سال 89 رفتیم جایی که برای اسکان هماهنگ شده بود از قرارگاه ثارالله ولی وقتی آنجا رسیدیم گفتند ما شما را راه نمیدهیم و ظرفیت نداریم! سریع یک حسینیه با دوستانی که داشتیم در اهواز هماهنگ کردیم و رفتیم آنجا ولی شور عجیبی در بین بچه ها به وجود آمده بود که یک موقعی می آیی ولی تو را راه نمیدن و توی سرت هم میزنند ولی تو باید پای انقلاب بایستی و این باعث شد یک فضای احساسی شدید جبهه و جنگی بین بچه ها بوجود بیاید در بین کل دانشجویان و باعث شد یک بحران را به یک حرکت اجتماعی تبدیل کنیم که راه انقلاب باید با سختی ادمه پیدا کند و در آسایش نیست. دانشجویان ضمن این حرفها شعارهای تندی راعلیه مسئولین مربوطهدادند که این باعث شد از آن سال به بعد مسئولین جایگاه مشخصی برای اسکان تهیه کنند!
دو ماشین پشتیبانی و دو بهدار هم همراه خودمان برای حوادث غیرمترقبه همراه خودمان داریم.


راهیان نور آیا این محصول را پسندیدید؟
تصاویر تجربه مخاطرات در اردو
مشاهده همه
بارگذاری تصویرهای شما از این تجربه

عکسی در گالری بارگذاری نشده
پرسش و پاسخ پیرامون تجربه
  ارسال


  دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

  برای ادامه به سایت وارد شوید:

  captcha

  اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

  captcha
  برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، آن را فعال نمایید.