در جوار مزار شهدای دانشگاه شاهد چه تجربه هایی نهفته است؟


فایل های ضمیمه

متن (0) ویدیو (0) لینک (0) تصویر (0)

موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
شاهد
تشکل: بسیج دانشجویی
نویسنده: آرشیو کالک
تاریخ: 1392

*جزئیات فعالیت:

برای سالگرد شهدای گمنام دانشگاه جدا از برنامه­ی بزرگ مانند یادواره می­توان در قالب­های کوچک تر در زمان سالگرد تدفین، برنامه های متنوعی در کنار قبور شهدا برگزار کرد که این می تواند خود در ارتباط مداوم دانشجویان با شهدا موثر باشد.
یکی از فعالیت های جالبی که می تواند در ارتباط دانشجویان با شهدای دانشگاه موثر باشد دیدارهای کلاسی به مناسبت های مختلف همراه با اساتید در جوار شهدای گمنام است که می تواند به صورت هفتگی یا مناسبتی و خیلی ساده در جوار شهدای گمنام برگزار گردد.
از برنامه های دیگر می­توان به برگزاری مراسم­های هفتگی در کنار قبور شهدا اشاره کرد و نکته­ی قابل توجه که باید در این نوع مراسم ها مداوم مورد توجه قرار گیرد سبکی مراسم و راحت بودن دانشجویان برای حضور در کنار شهدا است که در غیر این صورت امکان دارد بعد از مدتی از استقبال آن کاسته شود.
یکی از راهکارهای دیگر، زمینه سازی برای ایجاد یک قطب فرهنگی در جوار شهدای گمنام است به صورتی که اکثر تشکلات برنامه­هایشان را در آنجا برگزار کنند برای مثال برای ثبت نام اردوهای زیارتی ازجمله مشهد و راهیان نور، اکثر برنامه های فرهنگی دانشگاه و غیره که این هم در هر دانشگاهی بر اساس فضای مکان شهدای گمنام متغیر است.
ایده های دیگر، برنامه ختم قرآن، ارسال پیامک با محتوای دفاع مقدس، عهدنامه و... است.
ولی نکته ای که از همه مهم تر است این است که ما در تمامی مراسم هایی که برگزار می کنیم باید هدفمان به گونه­ای باشد که دانشجو خود بعد از مدتی ارادت بیشتری به شهدا پیداکرده و ارتباط مداومی داشته باشد جدای از برنامه هایی که ما می گیریم که ایده های متنوع و جالبی می توان برای ایجاد این ارتباط به کاربرد.


تصاویر تجربه در جوار مزار شهدای دانشگاه شاهد چه تجربه هایی نهفته است؟
مشاهده همه
بارگذاری تصویرهای شما از این تجربه

عکسی در گالری بارگذاری نشده
پرسش و پاسخ پیرامون تجربه
  ارسال


  "در جوار مزار شهدای دانشگاه شاهد چه تجربه هایی نهفته است؟"
  اشتراک گذاری در:
  کپی لینک ارسال ایمیل
  گوگل پلاس شبکه افسران
  تلگرام
  دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

  برای ادامه به سایت وارد شوید:

  captcha

  اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

  captcha
  برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، آن را فعال نمایید.