اردوی مشهد متفاوت


فایل های ضمیمه

متن (0) ویدیو (0) لینک (0) تصویر (0)

موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
آزاد واحد تهران جنوب
تشکل: بسیج دانشجویی
نویسنده: آرشیو کالک
تاریخ: 1392

*جزئیات فعالیت:

- هدف و رویکردهای اردو
اردوهای مشهد دانشگاه ما دو بار در سال برگزار می شود که یکی تشکیلاتی و دیگری برای جذب افراد منتخب برای عضویت در بسیج است.
اردوی تشکیلاتی مشهد 5 روزه است که اکثر بچه های پایگاه ها در آن شرکت می کنند. ولی به تناسب جمعیت دانشکده ها و میزان جمعیت بسیج دانشکده شان تغییر می کند. بیشتر فضای اردو تشکیلاتی و آموزشی است. جلسه مسئولین فرهنگی و سیاسی با اعضای دانشکده ها در حوزه های کاریشان و همچنین مسئولین دانشکده ها با اعضایشان از دیگر برنامه و اهداف اردو می باشد.
انتقال تجربیات از افراد قدیمی تر، انتقال محتوای فعالیت های امسال حوزه به مسئولین پایگاه ها و همچنین بالا بردن صمیمیت میان دانشجویان، از کارهایی است که در این اردو راجع به آن فعالیت هایی صورت می گیرد.
اردوی اردیبهشت، اردوی گزینش شده خودمان است و ثبت نامی نداریم. افرادی را که در اردوی راهیان نور شناسایی نموده ایم و به نظر می رسد برای فعالیت های بسیج می توان بر روی آنها سرمایه گذاری کرد، دعوت می کنیم برای مشهد.

- پیش از اردو
در کل هر دو اردوی خواهران برادران جدا می باشند و برای آنها دو کادر مجزا می بندیم.

-در اردو
روحانی همراه مان در اردو را مسئول آموزش حوزه و یا مسئول فرهنگی حوزه، پیگیری میکنند. امسال حاج آقا حکمت را هماهنگ کردیم برای اردو که اتفاقا خیلی مورد توجه بچه ها قرار گرفت و در دو سه برنامه آمفی تئاتری بعد از آن را بچه ها تقاضا کردند که حاج آقا تشریف بیاورند.
حاج آقا در اردو خودش یک بحث ای را راه می اندازد و با حالت صمیمانه ای در خود اردو ادامه می دهد. البته این به غیر از بحث ها یا سخنرانی های کلی اش می باشد.
بسته فرهنگی ما شامل یک یا دو کتاب، چند شماره از ویژه نامه نشریه مان (افق) و چند عدد بروشور ویژه اردو می باشد که به صورت جدا جدا در مراحل زمانی مختلف به بچه ها می دهیم. چون اگر به صورت یکجا به بچه ها داده شود عمدتا مورد استفاده قرار نخواهد گرفت.
برنامه زیارت دسته جمعی هم داریم که بچه ها را می بریم حریم یا دارالولایه و یا جایی پشت صحن غدیر. از یکی از روحانیون خود حرم هم استفاده می کنیم که بتوانیم برای بچه ها برنامه سخنرانی داشته باشیم.
برای جاهای دیدنی مشهد، پارسال بچه ها را بردیم پارک آبی، بهشت رضا و آسایشگاه جانبازان ثارالله.

-پس از اردو
برنامه های جذب پس از اردو اگر که چیزی باشد را خود بچه های پایگاه ها پیگیری می کنند و نه بچه های حوزه.

-برای اردو
برای حمل و نقل بچه ها از تهران برای ما در دانشگاه آزاد بخشنامه امده است که اردوهایی که امکان قطار وجود دارد، استفاده از اتوبوس ممنوع است. برای تهیه بلیط قطار به یکی از آژانس های مسافرتی که آشنا است مراجعه می کنیم و با تلاش های آنها بلیط ها را تهیه می کنیم.
برای حمل و نقل در خود مشهد، اتوبوسهایمان را حسینیه هماهنگ می کند.
حسینیه الزهرا، در خیابان امام رضای 28 ، حسینیه کرامت در چهارراه شهدا و حسینیه بهبودی در چهارراه دانش 8 از جمله مواردی هستند که برای اسکان دانشجویان در این چند سال در نظر گرفته ایم. این مکان ها بسته به زمانی که ما در مشهدالرضا مستقر می شویم انتخاب می شوند. همچنین یکی از اولویت های ما گرفتن حسینیه سالنی و پرهیز از اتاق اتاق کردن محل اسکان برای ارتباط بیشتر و صمیمانه تر اعضای اردو با یکدیگر می باشد. تاکنون همه حسینیه هایی که رفته ایم محل خواب بر روی زمین بوده و امکانات تخت نداشته اند.
برای تغذیه بچه ها یا با خود حسینیه قرار داد می بندیم و یا با یکی از آشپزخانه های نزدیک حسینیه.هزینه ای که از بچه ها می گیریم برای اردو 25 تومان می باشد. 40 درصد از کل هزینه های اردو را دانشگاه تعهد دارد که بدهد و 60 درصد مابقی را خودمان جور می کنیم که عمدتا از صندوق حوزه مان است. سازمان کمک چندانی نمی کند و نهاد دانشگاهمان هم عمدتا کمکی نمی کند.


مشهد اردویی پشتیبانی آیا این محصول را پسندیدید؟
تصاویر تجربه اردوی مشهد متفاوت
مشاهده همه
بارگذاری تصویرهای شما از این تجربه

عکسی در گالری بارگذاری نشده
پرسش و پاسخ پیرامون تجربه
  ارسال


  دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

  برای ادامه به سایت وارد شوید:

  captcha

  اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

  captcha
  برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، آن را فعال نمایید.