اردوی راهیان نور دانشگاه علم و صنعت تهران


فایل های ضمیمه

متن (0) ویدیو (0) لینک (0) تصویر (0)

موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
علم و صنعت ایران
تشکل: بسیج دانشجویی
نویسنده: آرشیو کالک
تاریخ: 1392

*جزئیات فعالیت:

بسم رب الشهداء والصدیقین
مختصری از توضیحات مراحل انجام اجراییات اردوی راهیان نور دانشگاه علم و صنعت:
1. قطار برای رفت و برگشت
برای بلیت قطار باید حدودا دو ماه قبل از زمان حرکت اقدام کرد و به طور همزمان چند روش مختلف را به صورت موازی پیگیری کرد. اولین راه بردن نامه به ساختمان رجا واقع در میدان آرژانتین و ثبت درخواست در دفتر درخواست های گروهی آقای کاظمی منش است. بعد از ثبت درخواست باید به صورت مداوم پیگیر بود. اگر با درخواست گروهی موافقت شد حواله ای برای شرکت رجا زیر پل کریمخان جهت صدور بلیت صادر می شود که آنجا باید پرداخت هزینه و تسویه فاکتورها صورت گیرد و همانجا بلیت ها صادر می شود. این راه برای درخواست های با تعداد پایین مانند 100 تا 150 نفر مناسب است ولی اصلا راه مورد اطمینانی نیست. راه بعدی ارائه ی درخواست به شرکت ریل ترابر سبا است که کلیه قطارهای راهیان نور برای بسیج و سپاه و مساجد و هیئات و تمامی ادارات در انحصار این شرکت قرار می گیرد. تاریخ و تعداد قطارهای این شرکت بستگی به نوع عملکرد و قرارداد ستاد مرکزی راهیان نور با این شرکت دارد به صورتی که ممکن است که قطارها به صورت یک روز در میان باشد یعنی رفت در روزهای زوج و برگشت در روزهای فرد یا بالعکس و نیز تخصیص ظرفیت پایین در حدود 250 نفر در هر قطار. نامه باید دو ماه قبل از زمان حرکت به شرکت برده شود و در دفتر آقای راشدی ثبت شود زیرا تخصیص بلیت در این شرکت بر اساس تاریخ تقاضا و نوبت است. گرفتن بلیت از این شرکت پیگیری زیاد و وقت زیادی لازم دارد. بعد از ثبت درخواست و انجام پیگیری ها، همزمان با آغاز پیش فروش قطارها یا چند روز زودتر در صورت مورد قبول واقع شدن درخواست، شرکت با مسئول پیگیری دانشگاه تماس می گیرد و زمانی را برای هماهنگی تعیین می کند. در روز مقرر باید هزینه ی بلیت ها به همراه لیست اسامی تایپ شده به شرکت برده شود و حواله صدور بلیت تحویل گرفته شود. بلیت ها در همان شرکت صادر خواهند شد. نکته مهم این است که بلیت های صادر شده توسط این شرکت قابلیت کنسل شدن توسط خود شرکت را ندارند و برای کنسل کردن باید به آژانس ها رفت و هر آژانس تعداد محدودی بین 6 تا 18 بلیت را لغو می کند لذا برای لغو کردن بلیت های اردو خصوصا بلیت های این شرکت باید زودتر اقدام کرد. روش بعدی برای تهیه بلیت نامه نگاری با شرکت مهتاب سیر جم و پیگیری از طریق این شرکت است. ترجیحا پیگیری های مربوط به این شرکت به گونه ای باشد که خبری به ریل ترابر نرسد و اگر شد به صورت جداگانه بلیت ها از این شرکت گرفته شود. راه آخر مراجعه به آژانس های مسافرتی است. باید تعدادی آژانس آشنا و مورد اعتماد پیدا کرد و به صورتی با آنها هماهنگ شود که در صورت عدم موفقیت در راه های قبل از آژانس ها بلیت تهیه شود حتی اگر لازم بود در چند قطار مختلف و با تعداد بلیت های متفاوت در هر قطار. گرفت بلیت از آژانس نیاز به پیگیری بیشتر و سریع تری نسبت به راه های قبلی دارد. ممکن است بتوان از سازمان بسیج دانشجویی هم تعدادی بلیت تهیه کرد زیرا این سازمان در شرکت های نامبرده به صورت جداگانه شاید بتواند سهمیه ای بگیرد ولی در مجموع نباید روی این مسئله حساب باز کرد. نکته ی بعد این که لیست اسامی فعلی باید حتما تغییر یابد و به روز شود تا بلیت ها همنام باشند زیرا اگر حدود 60 درصد بلیت ها همنام نباشند، برای همنام کردن آنها باد به مقدار 50 درصد قیمت بلیت های ناهمنام جریمه در راه آهن پرداخت کرد و این ملاحظه بیشتر برای حرکت از تهران باید مدنظر گرفته شود زیرا مسئولین راه آهن های شهرهای خوزستان مانند خرمشهر و اهواز و اندیمشک مثل راه آهن تهران سخت گیری نمی کنند.
2. اتوبوس برای حمل و نقل در منطقه
تا سال 91 به مدت 7 سال دانشگاه علم و صنعت برای حمل و نقل در منطقه با آقای اباصلت هاشمی با شماره تماس 09123057539 قرارداد می بسته که قیمت های شرکت ایشان از سایر شرکت ها و حتی دفاتر فعال در منطقه پایین تر است یعنی هر دستگاه اتوبوس 457 روزانه 300000 تومان و هر دستگاه اتوبوس ولوو روزانه 340000 تومان.در سال 91 سازمان بسیج دانشجویی به گونه ای عمل کرد که خود با چند شرکت قراداد بست و واسطی شد بین دفاتر بسیج دانشجویی و شرکت های حمل و نقل و نیز این امکان را فراهم کرد که تخفیفی 40 درصدی به دانشگاه ها داد و مابقی هزینه ها را خود پرداخت نمود. یعنی هر اتوبوس 457 که در حالت عادی 300000 تومان هزینه داشت تبدیل شد به 180000 تومان و اتوبوس ولوو از 340000تومان به 200000 تومان. راه دیگری هم وجود دارد که نامه نگاری و هماهنگی با شرکت جوان سیر ایثار است. باید توجه داشت که در حین بستن قرارداد با هر یک از شرکت های نامبرده، مبلغی برای خرابی احتمالی دستگاه صوت و تصویر اتوبوس یا خرابی دستگاه تهویه در نظر گرفت و همچنین برای کنسلی احتمالی تعدادی از اتوبوس ها یا تغییر رانندگان و نیز سفر به مناطقی مانند شرهانی باید هماهنگی های لازم انجام پذیرد.
3. اسکان
قرارداد اسکان های منطقه با سازمان بسیج داشجویی بسته می شود. باید توجه داشت که در صورت امکان قرارداد را برای تعداد بیشتری نسبت به تعداد دانشجویان مسافر نوشت تا جای خواب آن ها راحت تر باشد. هویزه، دوکوهه، اهواز(پادگان رستم پور) اسکان های واحدی دارند و حق انتخاب نداریم ولی در شهرهای خرمشهر یا آبادان چند محل مختلف برای اسکان وجود دارد که مناسب ترین آنها اردوگاه میثاق یا حسینیه خرمشهر برای برادران و اردوگاه تندگویان یا میثاق یا زائرسرای خرمشهر برای خواهران می باشد.
4. غذا
با هماهنگی با سردار خضرایی مسئول باغ موزه دفاع مقدس می توان بسته به مسیر حرکت کاروان تعدادی از وعده های غذایی را به صورت رایگان از طریق شهرداری تهیه کرد. مابقی وعده ها را می توان با بستن قرارداد با سازمان بسیج دانشجویی و پرداخت هزینه به این سازمان تهیه نمود. ترجیحا وعده هایی که دانشجویان در پادگان رستم پور مستقر هستند از طریق سازمان بسیج دانشجویی تهیه شود زیرا ورود و خروج افراد و وسایل نقلیه از این پادگان دشوار است و نیاز به هماهنگی دارد. توجه شود که اگر غذاها از شهرداری گرفته می شود، به گونه ای با شهرداری هماهنگ شود که از آشپزخانه ای غذا گرفته شود که به یادمانی که کاروان در آنجا مستقر است نزدیک تر باشد. میان وعده ها و آب معدنی هم باید از خود منطقه و شهرهای نزدیک به محل حرکت کاروان تهیه شود زیرا از لحاظ هزینه به صرفه تر از سازمان بسیج دانشجویی است. غذای قطار رفت و برگشت هم بهتر است به صورت کنسرو تهیه شود و به قطار برده شود.


تصاویر تجربه اردوی راهیان نور دانشگاه علم و صنعت تهران
مشاهده همه
بارگذاری تصویرهای شما از این تجربه

عکسی در گالری بارگذاری نشده
پرسش و پاسخ پیرامون تجربه
  ارسال


  " اردوی راهیان نور دانشگاه علم و صنعت تهران"
  اشتراک گذاری در:
  کپی لینک ارسال ایمیل
  گوگل پلاس شبکه افسران
  تلگرام
  دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

  برای ادامه به سایت وارد شوید:

  captcha

  اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

  captcha
  برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، آن را فعال نمایید.