ستاد استقبال از ورودی های جدید دانشگاه بوعلی سینا همدان


فایل های ضمیمه

متن (0) ویدیو (0) لینک (0) تصویر (0)

موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
بوعلی سینا
تشکل: بسیج دانشجویی
نویسنده: آرشیو کالک
تاریخ: ---

*جزئیات فعالیت:

روز ثبت­ نام جلوی درب ورودی دانشگاه، هر کدام از تشکل­ها غرفه دارند و بسیج هم یک غرفه دارد. تیم استقبالی از بچه­ های بسیج تشکیل می­ شود که در ایام ثبت­ نام همیشه در محل غرفه حاضرند. با ورودی­ها ارتباط می­گیرند، برای هر کدام از رشته­ ها یکی از سال­ بالائی­های بسیج به افراد ورودی معرفی می­شوند و این­طور ارتباط اولیه بین سال بالائی­ها و ورودی­ها شکل می­گیرد.
بسیج به طور مستقیم معرفی نمی­شود و فقط یک­سری هدیه مثل جاسوئیچی و این­ها به افراد داده می­شود. در این فضا هم ابتدا جذب به فرد مطرح می­شود و بعد از آن در یک فرایند جذب به تفکر و تشکل اتفاق می­افتد. برای همین در روزهای اول جذب، فقط ارتباط فرد با فرد مطرح می ­شود و رفاقت بین افراد شکل می­گیرد و بعد در فضای رفاقت یا انتقال تجربۀ درسی بین فرد سال بالائی و ورودی ­ها این ارتباط تداوم می­یابد.
برای خوابگاهی ­ها هم همین­طور است، چون از فضای خانه و خانواده دور شده ­اند، احساس تنهایی می­کنند، برای همین بچه­ ها در خوابگاه به افراد خوابگاهی سر می­ زنند و این خلاء را برای بچه ­ها پر کنند.
مقدمۀ جذب به تفکر برای افراد، جذب به فرد است، یعنی فرد باید از من خوشش بیاید تا بعد از تفکر من خوشش بیاید. برای همین اولویت اول ما این است که طرز پوشش و رفتار ما ­طوری باشد که ورودی را به فرد جذب کند. در این رفاقت، با هم بیرون رفتن، خرید کتاب­های درسی و... را انجام می دهیم.
بعد از این ارتباط گرفتن، هفتۀ دوم اردوی همدان ­گردی داریم و هفتۀ سوم اردوی کرمانشاه که ورودی­ها را می ­بریم. در همدان­ گردی برنامه زیارت امامزاده، کوهنوردی، بازدید از مزار بوعلی ­سینا و... را داریم. در اردوی کرمانشاه که دو روزه است، طاق بستان و باغ پرندگان را حتماً می­رویم. اردو با هدف تفریحی اعلام می ­شود اما روز دوم اردو به مانطق عملیاتی مرصاد و ارتفاعات بازی دراز می­رویم. طبیعت بسیار سبزی دارد که دلپسند است. برای نصف روز فضای عملیات­ها شرح داده می­شود و معنویت به بچه­ ها تزریق می­شود.
یکی از بسترهای جذب در بسیج، واحد تربیت­ بدنی بسیج است، استخر، فوتبال، شنا و کوه­نوردی و.... که در بین آن کوهنوردی بسیار مهم و مفید است.


تصاویر تجربه ستاد استقبال از ورودی های جدید دانشگاه بوعلی سینا همدان
مشاهده همه
بارگذاری تصویرهای شما از این تجربه

عکسی در گالری بارگذاری نشده
پرسش و پاسخ پیرامون تجربه
  ارسال


  "ستاد استقبال از ورودی های جدید دانشگاه بوعلی سینا همدان"
  اشتراک گذاری در:
  کپی لینک ارسال ایمیل
  گوگل پلاس شبکه افسران
  تلگرام
  دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

  برای ادامه به سایت وارد شوید:

  captcha

  اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

  captcha
  برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، آن را فعال نمایید.