اصولی در جذب


فایل های ضمیمه

متن (0) ویدیو (0) لینک (0) تصویر (0)

موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
موردی موجود نیست
صنعتی اصفهان
تشکل: بسیج دانشجویی
نویسنده: آرشیو کالک
تاریخ: 1392

*جزئیات فعالیت:

1. برای جذب باید دل و ذهن باهم همراه شوند.اول هم دل مهم است. انقلاب اسلامی یک پدیده سیاسی نیست بلکه یک حیات جدید است که پارامترهای زندگی مارا تغییر می دهد.بسیج هم کوچک شده این انقلاب است. نمی خواهد تو را سیاسی یا اجتماعی یا مدیر بار بیاورد، می خواهد تمام حیات تورا حد بزند. لذا ورود افراد به بسیج نباید از فضای ذهنی شروع شود. اگر هم شروع شد با این فضا نباید در آن بماند. با بهانه می توان به بسیج آورد اما بعدش باید در جمع بسیج تعریف شود. اول دل باید همراه شود با بسیج. پایگاه بسیج الغدیر در خوابگاه داریم که بر روی تک تک ورودی ها که چگونه هرکدام را جذب کنیم، فکر می کند. یکسری را با حل مشکلات درسی و خوابگاهی، یکسری را با ورزش، کله پزی و ...
2. بچه های بسیج باید محل رجوع زندگی فرد شوند. تمام نیازهای بچه های بسیج باید در همین فضا رفع شود. بعد از اینکه دل فرد همراه شد، می بیند یک جمعی ست که برای تمام کارهای زندگی از سینه زنی تا تفریح و خوردن و معیشت همه با بسیج حل می شود. لذا با این جمع همراه می شود. خود به خود فضاهای مضر حذف می شودچون همه نیازهای ورودی در یک جمع مفید وجود دارد.
3. بعد از اینکه طرف اعتماد به جمع بسیج پیدا کرد، تبدیل به یک سی دی خام می شود که هرچه بخواهیم می توانیم روی او رایت کنیم. گام بعدی این است که پس از مرحله دلدادگی به بسیج به او مسئولیت بدهیم . این مسئولیت یکسری هزینه برای او پدید می آورد. مثلا اگر ۱۰ شب می خوابید مجبور می شود ۱۲ بخوابد. هر پنجشنبه نمی تواند برود خانه و ... این هزینه ها باعث نمی شود او برود چراکه او با جمع بسیج همراه و همدل است. آفتش این است که ممکن است به جمعهای رفاقتی دیگر دوباره بازگردد و از بسیج جدا شود. حالا در این شرایط که فرد مسئولیت دارد و در جمع های دیگر شبهه هایی علیه فعالیتش در بسیج می شنود باید بروی سراغش و ذهنش را همراه کنی و تئوری به او بدهیم. چراکه الان دلش با بسیج همراه است و می خواهد برای دیگران دلیل بیاورد که چرا در بسیج وقت می گذارد. باید همان دلدادگی را تئوریزه کند. اول دلش را تا یک سقفی همراه می کنیم، بعد ذهنش را بالا می آوریم. این سیر ادامه می یابد. یعنی هرمرحله افزایش می یابد. مسئولیت و هزینه سنگین تر و بعدش سطح تئوریک بالاتر. تمام این کارها مسئول دارد. مسئول پایگاه الغدیر و مسئول روابط عمومی یک اکسل از ورودی ها دارند و برای هرفرد تحلیلی را در آن یادداشت می کنند که هرکس در چه وضعیتی قرار دارد.
4. خود افراد نباید خود در پازل پنداری کنند. اگر بفهمند که پازلی برای جذب آنها وجود دارد، سریع می روند.
5. این سیر دلدادگی و مسئولیت و هزینه و دلزدگی و بعد مسلح کردن تئوریک هر بار پینگ پنگی ادامه می یابد . مسئولیت و هزینه دادن هربار بیشتر می شود تا آخرش می رسد به اردوی جهادی. در اردوی جهادی ورودی جدید نمی بریم. جهادی ما در عید است. هرکس را هم نمی بریم. در جهادی ما خروجی کار اصل نیست بلکه اصل با اتفاقی ست که قرار است از دل آن برای بسیج و اعضای اصلی آن بیافتد. هرروز صبح تا ۴ کار می کنیم و بعد از آن تفریح و ورزش داریم تا شب. هرشب از ساعت ۸ گعده داریم که در آن پازل فکری و تشکیلاتی را تکمیل می کنیم و حرف هایی را می زنیم که تا مرحله آخر کادرسازی مان است. جهادی نصف اولش تفریح است و نصف دومش که بچه ها خسته و دلتنگ می شوند جهاد. در آن نیمه دوم حرف های تشکیلاتی را می زنیم مثلا از جنس آنکه گفتیم کار خدا روی زمین نمی ماند، آنکه شهید می شد، یکسال می رفت جبهه و خانواده اش را نمی دید. این آدم چون طعم و سختی جهاد را چشیده است این حرف ها را سریع میفهمد.
6. هر حرفی را در وقتش می زنیم. فلان صحبت الان وقتش نیست و نباید به او بدهیم. باید هزینه بیشتر بدهد و مسئولیت بیشتر داشته باشد تا توان شنیدن حرف بالاتر را داشته باشد. حرف های اصلی و انسان ساز را در جزوه ها نمی زنیم، بلکه در دل کارها انتقال می دهیم.
7. در جذب فرد باید جذب ساختار شود نه جذب به فرد. این خیلی مهم است. اگر کسی جذب فرد شد کاریکاتوری رشد می کند. این هم با اخلاقیات اسلامی درست نیست و هم با اصول تشکیلاتی. یک فرد فقط یک بعد آن ورودی را می تواند رشد دهد اما مجموعه کانون های گوناگونی دارد و ابعاد مختلف آن فرد را رشد می دهد. آسیب دومش این است که مجموعه وابسته به یکسری افراد می شود و تا آن فرد جذب کننده هست مجموعه پایدار می ماند، اگر او رفت مجموعه از هم میپاشد. مثلا برای خودم بعد از یک مدتی که جذب مجموعه شدم از طرف مسئول الغدیر کم محلی می شدم و حتی چندتا در میان جواب پیامکم را می داد. بعدها فهمیدم برای این بود که وابسته به او نشوم و بتوانم عبور کنم. او ما را از خود می راند چون می دانست جذب بسیج شده ایم.


اردو جهادی جذب و ورودی جدید #بسیج آیا این محصول را پسندیدید؟
تصاویر تجربه اصولی در جذب
مشاهده همه
بارگذاری تصویرهای شما از این تجربه

عکسی در گالری بارگذاری نشده
پرسش و پاسخ پیرامون تجربه
  ارسال


  دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

  برای ادامه به سایت وارد شوید:

  captcha

  اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

  captcha
  برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، آن را فعال نمایید.