به سامانه کالک خوش آمدید!

ورود
ثبت نام در 3 ثانیه

captcha
راهنما
کاربر مهمان

موذن جامعه

الف) برنامه های صحنی
برنامه های صحنی: برنامه هایی که درصحن دانشگاه برگزار شده و مخاطب آن همه دانشجویان هستند.
تجربه مرتبط
جشن روز دانشجو
تجربه مرتبط
جشن روز دانشجو
ایده عملیاتی
فراخوان به مشارکت افراد

این عنوان دو شقه اساسی دارد. یکی درگیر کردن افراد با برگزاری برنامه و کار سپردن به آنها که خود باعث جذب افراد به تشکل می شود و می تواند برکات خوبی برای تشکل ما داشته باشد. اما کار دیگر این است این است که به بهانه 16 آذر سلسله مسابقات و برنامه های رقابتی را در دانشگاه ترتیب دهیم. این مسابقات اعم از مسابقات ورزشی، نقد داستان، کتابخوانی، نوشتن مقاله، مسابقه عکس از برنامه برگزار شده در 16 اذر و ... می باشد.

ج) برنامه های آمفی تئاتری
ب) برنامه های آمفی تئاتری: قالب های مختلف یک برنامه آمفی تئاتری، که یک تشکل می تواند متناسب با نیاز خود یکی از این برنامه ها یا ترکیبی از آن ها را تدارک ببیند.
ب) پروژه های مکتوب

ج) پروژه های مکتوب: یکی از کارهایی که بسیاری از تشکل های دانشجویی از آن غفلت می کنند تبیین برخی از مسائل به بهانه روز دانشجو از طریق نشریه یا سایر قالب های مکتوب است.

د) برنامه های مبتنی بر فضای مجازی

د) برنامه های مبتنی بر فضای مجازی

ایده عملیاتی
تولید و نصب محتواهای برد و دیوار نوشته
یکی دیگر از کارهایی که می توان برای فضاسازی 16 آذر مورد توجه قرار داد، برد و استفاده از امکان دیده شدن مطالب و جهت گیری هایمان توسط آن می باشد. برد به دلیل اینکه همواره در معرض دید مخاطبان دانشجوی ما می باشد و فضای نسبتا گسترده ای را برای انتقال پیام دارد یک امکان خوب برای فضاسازی است. باید دقت داشته باشیم مطالبی که روی برد قرار می گیرد محتواهای جذاب به همراه تیترهای جذب کننده باشد. بحث در مورد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و نتایج آن بر صحنه سیاسی ایران یکی از موضوعات جذاب است که آگاه سازی نسبت به این فضا از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. در مورد اینکه چگونه می توانیم یک برد مطلوب داشته باشیم در سند عملیاتی برد به گفت و گو پرداخته ایم.
همچنین یک ایده بسیار خوب و گیرا برای 16 آذر استفاده از بردهای آنلاین و دیوار نوشته است. به این صورت که اگر بتوانیم پانلی را در فضای نزدیک به سالن و یا جایی که محل بسیار زیاد رفت و آمد مانند سلف است قرار دهیم و از دانشجویان بخواهیم که مثلا از مطالبات صنفی دانشجویی و یا ویژگی های جنبش دانشجویی و یا هر یک از محورهای محتوایی که ذکرش رفت، سخن بگویند و سخنان خود را بر روی این برد کاغذی بنویسند.
ایده عملیاتی
پخش فیلم و کلیپ و موسیقی

چه برنامه سالنی داشته باشیم و چه در غرفه ارائه های گوناگون داشته باشیم و چه هر دوی اینها را با یکدیگر پیگیری نماییم می توانیم از امکان پخش فیلم، کلیپ و موسیقی برای فضاسازی و جهت دهی استفاده کنیم. مجموعه ای از کلیپ های قابل پخش برای برنامه را در کالک پشتیبان قرار داده ایم. همچنین تولیدات کالک تی وی نیز می تواند به کار شما در این باره بیاید. مجموعه دو نگاشت از وقایع 16 آذر دانشگاه تهران و دانشگاه باهنر کرمان و همچنین کلیپ تولیدی کالک تی وی برای 16 آذر نیز می تواند قابلیت استفاده را داشته باشد.
برای موسیقی نیز مجموعه ای از موسیقی های حماسی از جمله یار دبستانی من (جمشید جم)، از خون جوانان وطن (علیرضا قربانی) ، وطنم (سالار عقیلی)، نام جاوید وطن (سالار عقیلی) و یا برخی از آهنگ های ساخته شده توسط حامد زمانی.

اسناد، تجربیات و پشتیبان های مرتیط

ه) برنامه های دانشکده ای:

دانشکده به عنوان یکی از پایگاه ها و ارکان‌ اصلی یک دانشگاه سنگری از جبهه علمی انقلاب اسلامی است. و نیازمند این است که افسران جنگ نرم به خوبی از این سنگر برای حفاظت و انتقال مفاهیم انقلاب اسلامی استفاده نمایند.
برخی از فعالیت هایی که میتوان در این سنگر انجام داد به شرح زیر در باکس ها قرار گرفته است.

ایده عملیاتی
نوشتن جملات درکلاس

  نوشتن جملاتی برای تبریک روز دانشجو بر روی تخته کلاس ها پیش از آغاز اولین کلاس

ایده عملیاتی
تولید و توزیع نشریه
تولید نشریه و یک ویژه نامه برای 16 آذر همواره برای فضاسازی در برنامه های 16 آذر می تواند مورد استفاده قرار گیرد. باید دقت داشته باشیم که در ویژه نامه 16 آذر تیتر درشت و جذاب که بتواند افراد را جذب نشریه نماید بسیار مهم است. همچنین باید تمرکز بر دو مطلب به صورت خاص باشد. یکی جنبش دانشجویی و مطالبی که بیانگر این حرکت باشد، یکی مطالبات صنفی که علی الخصوص در چند وقت اخیر گریبانگیر دانشگاه بوده است. بحث در مورد فضای سیاست خارجه و نقش جنبش دانشجویی در آگاه سازی مردم و اطرافیان بسیار مهم است. ویژگی های یک نشریه خوب در سند عملیاتی نشریه آمده است.
 
ایده عملیاتی
فرخوان مسابقه جملات کوتاه یا مقالات

فرخوان مسابقه جملات کوتاه یا مقالات:
دعوت از دانشجویان برای نوشتن جملات کوتاه مرتبط با روز دانشجو، میتوانید این جملات را در قالب توییت (کمتر از 280 کاراکتر) از مخاطبین خود بخواهید. آنها را داوری کرده و به آنها جایزه دهید.
این جایزه هم میتواند رویکردی خلاقانه داشته باشد.

ایده عملیاتی
فراخوان مسابقه عکس دانشجویی
فراخوان مسابقه عکس دانشجویی:
برگزاری مسابقه یک روش بسیار خوب برای افزایش مخاطبین کانال و جهت دهی مخاطبین کانال برای معرفی رسانه ی شما به سایر دانشجویان می باشد. به این صورت که برای هفته منتهی به روز دانشجو یک فراخوان داده شده و هر یک از عکس ها که بیشتر از بقیه پسندیده شود، برنده یک جایزه خواهند شد. این مدل کار به راحتی در اینستاگرام و دیگر پیام رسان ها قابل اجرا ست.
تجربه مرتبط
روز تو
تجربه مرتبط
دیوار نویسی هر چه می خواهد دل تنگت بگو
ایده عملیاتی
دومینو سقوط آمریکا
برای روز دانشجو و قربانی شدن سه تن از دانشجویان کشور پیش پای نیکسون، برنامه‌ی نمادین دومینوی سقوط نیکسون روسای جمهور آمریکا از نیکسون تا ترامپ را برگزار کرد. بدین ترتیب که از ابتدای ریاست جمهوری نیکسون به ترتیب تا دولت ترامپ را به صورت پشت سرهم و در شمایل دومینو طراحی و آماده کرد و در انتهای مراسم آن را به زمین انداخت... در این راستا تصاویر مراسم را میتوانید در لینک زیر مشاهده کنید

ورود به سایت
تجربه مرتبط
یار دبستانی دیروز دانشجوی امروز
ایده عملیاتی
محتوای کپسولی

محتوای کپسولی:
درکنار تمام مدل های مکتوب گاهی کارهای کوچک اثرگذاری خاصی دارند. این سبک یک کار مکتوب خارج از فضای نشریه است، به صورت تراکت های آ5 با محتوای کوتاه و مفید تهیه و تدوین نمائید تا قابل توزیع در سلف، کلاس ها، اتاق های خوابگاه  و ... باشد.

ایده عملیاتی
گرفتن مصاحبه از اساتید و دانشجویان

گرفتن مصاحبه از اساتید و دانشجویان:
این مناسبت فرصتیست که پای حرف دانشجویان و اساید بنشینید و نظر و انتظارشان  را در مورد وقایع 16آذر مطرح کنند  و  درمورد جایگاهشان در جامعه به گفت و گو به پردازید.
این کار با یک میکس متوسط می تواند یک محتوای خوب برای رسانه های شما در فضای مجازی و باز نشر در سایر کانال های دانشگاه باشد.

ایده عملیاتی
معرفی در حیاط دانشگاه!

در کش و قوس روزدانشجو ...
از دفتر تشکل با گل و شیرینی به حیاط دانشگاه بیایید؛
شیک پوش و با روی باز به طور عامیانه و خودمانی به دور از دید و جانبداری سیاسی، فعالیت‌های دانشجویی در بسیج را توضیح دهید از جمله اقدامات علمی تا مطالبات صنفی و فعالیت های تفریحی و اردویی و ...
برای هرکسی که تمایل به عضویت در بسیج را دارد یک کارت با نام "عضو افتخاری" طراحی کرده و طی فرآیندی برای تشکیل پرونده اقدام نمایید.
همچنین میتوان با دانشگاه هماهنگی های لازم را انجام داد تا دانشجویان مطالبات صنفی خود را در این روز از اساتید و آموزش در کلاس های درس بیان کرده و سپس اساتید پیگیر این مطالبات باشند.

ایده عملیاتی
جشن گرفتن روز دانشجو با حضور اساتید دانشکده

جشن گرفتن روز دانشجو با حضور اساتید دانشکده:
در این مدل با همکاری دانشکده می توانید در محوطه دانشکده یا آمفی تئاتر دانشکده با جمع کردن تعدادی از اساتید دانشکده و فراخوان به دانشجو ها یک محفل صمیمی ایجاد کنید. این مدل بعد از چند سال به راحتی می تواند برای تشکل شما برند سازی کرده و به یک برنامه ثابت دانشکده تبدیل شود. در این صورت حتی می توانید از این برنامه درآمد زایی کنید. به طور مثال به این صورت که عکس دسته جمعی این روز را (که شما به عنوان مدیر اجرایی برنامه این عکس یادگاری را میگیرید) در تعداد مناسبی چاپ کنید و دانشجویان دانشکده برای خرید آن به دفتر تشکل شما رجوع کنند. این مدل در مورد پایگاه های بسیج دانشجویی یا انجمن اسلامی های دانشکده ای به خوبی قابل اجرا ست.

ایده عملیاتی
ویژه نامه 16 آذر
ویژه نامه 16 آذر:
چاپ یک ویژه نامه در مورد مسائلی که در بخش "نظام محتوایی" همین مطلب به آن اشاره شد. یک نشریه با طراحی خوب، قطع آ3 (یعنی حجم محتوای کم در مقیاس نشریات دانشجویی) با یک تیتر مناسب، مثلا در تیراژ 1000 نسخه ، بسیار بیشتر از یک برنامه آمفی تئاتری متوسط می تواند برای تشکل ظهور و بروز ایجاد کرده و روشنگری کند.
قایل ذکر است که تعداد تیراژها باید متناسب با جامعه آماری دانشگاه خودتان باشد.
ایده مخاطبان (سمانه ترامشلو)
خیریه و پویش دانشجویی
برای برگزاری برنامه های روز دانشجو معمولا خوب است که طرح های مختلف در کنار هم باشند تا یک روز دانشجوی خوب و پرمحتوا و تاثیرگذار داشته باشیم و همین هم باعث میشود دانشجویان دانشگاهتان روز خوبی را پشت سر گذاشته باشند. در کنار همه ایده هایی که در بسته کالک به نحو احسنت توضیح داده شده ما دو طرح را برای دانشگاهمان در نظر گرفتیم ، که شامل یک طرح خیریه دانشجویی و دو پویش اقتصادمقاومتی دانشجویی میباشند. طرح خیریه دانشجویی یا دانشجوی خیر که البته میتواند با عناوین جذاب تر مطرح شود مثل چترمهربانی یا مثل باران و....در این طرح اول بایستی دانشجویان کم بضاعت دانشگاه را شناسایی میکنیم که معمولا نهاد در این زمینه راهنمای خوبی است و بعد در این طرحمان برای همین دانشجویان پول جمع آوری میکنیم. این طرح میتواند در دو مدل باشد یا اینکه شما همان روز تبلیغات کنید و پول جمع آوری شود البته میتواند به سبک بازارچه خیریه هم باشد و اگر شما تازه شروع کارتان باشد و عضو گیری کنید و هر عضو در این طرح ماهیانه مبلغ معینی را پرداخت کند.ما این طرح را از بنیاد امام موسی صدر الهام گرفتیم خلاصه اینکه در روز دانشجو به دانشجو ها کمک میکنیم این مدل کار همه طیف های دانشگاه را جذب میکند. پویش های دانشجویی هم برای این روز برنامه های خوبی هستند .با موضوعات مختلف مثلا اگر بخواهید موضوع اقتصاد مقاومتی را مطرح کنید میتوانید پویشی راه بیندازید با عنوان دانشجو باس غیرت ملی داشته باشه یا به کارگر ایرانی فکر میکنم .از دانشجوها بخواهید از مغازه هایی که در سطح شهر کالای ایرانی میفروشند عکس بگیرند و برایتان ارسال کنند و در نهایت کلیپی تهیه کنید با آهنگ ایران و بعد عکس های ارسالی را در کنار هم قرار بدهید و در آپارات با عنوان غیرت ملی دانشجویان فلان دانشگاه بگذارید یعنی با اسم دانشگاهتان مطرحش کنید.ما این طرح را از دانشگاه علوم پزشکی تبریز الهام گرفتیم.
ایده عملیاتی
برنامه های سالنی با محوریت سخنرانی، مناظره، تریبون آزاد

محوریت سالن روتین ترین فعالیتی است که در برنامه های 16 آذر دانشگاه ها مورد توجه قرار می گیرد. این فعالیت ها می تواند هر یک از محورهای محتوایی ذکر شده در قسمت قبل را تحت پوشش قرار دهد.
دعوت از یک استاد به عنوان سخنران یکی از این کارهاست. با توجه به محورهای ذکر شده می توانیم استادی مناسب برای برنامه پیدا کرده و با هماهنگی با وی سمت و سو برنامه را به سمتی که می خواهیم هدایت کنیم. لیستی از اساتید برای هماهنگی در پشتیبان کالک آمده است که می توانید از آن استفاده نمایید.
همچنین از همین افراد ذکر شده می توان برای برگزاری برنامه مناظره با نظرات و سلایق گوناگون استفاده نماییم.
نوع دیگری از مناظره می تواند به مناظره دانشجویی میان خود دانشجویان منتهی گردد. این را با یک فراخوان و ثبت نام می توانیم راه اندازی و اجرا نماییم. شرح جزییات چگونگی این فعالیت را در سند قالب های اجرایی کرسی آورده ایم.
برای مشارکت بیشتر دانشجویان می توانیم برنامه تریبون آزاد را در ابتدا و یا انتهای هر یک از قالب های ذکر شده بیاوریم.
یکی دیگر از انواع قالب سالنی جلسه پرسش و پاسخ با حضور مسئولین دانشگاه می باشد که ذکرش در قسمت قبلی رفت.

همچنین جهت دریافت لیست اساتید مرتبط با برنامه‌های 16 آذر، اینجا کلیک کنید.

و برای دریافت لیست مناظره کنندگان اینجا کلیک کنید.

مقدمه

بدون شک یکی از مهم ترین مناسبت های سال برای تشکل های دانشجویی، 16 آذر و روز دانشجو است. همه تشکل های دانشجویی در صدد هستند تا در این روز در دانشگاه حضور پررنگی داشته باشند و برنامه های 16 آذر را نشانه حیات تشکل می دانند. اما برگزاری برنامه همواره در این روز چالش هایی به همراه داشته است. از طرفی تشکل ها بیش از اندازه خود را ملزم به برگزاری یک برنامه آمفی تئاتری با حضور یک یا چند سخنران برجسته سیاسی می کنند حال آنکه در اکثر موارد دعوت چنین نفراتی ممکن نیست و تنها معیار سنجش این برنامه ها هم پر بودن سالن برنامه است، از طرفی حجم بالای کار اجرایی این برنامه ها همزمان با امتحانات بین ترم نیروی زیادی از تشکل ها می گیرد. در ادامه سعی شده تا قالب های متفاوت اجرای برنامه و همچنین نظام موضوعاتی که میتوان به آنها پرداخت آورده شوند.

آنچه که در پی می آید مجموعه ای از ایده های جمع آوری شده از تجربیات دوستان شما در سالهای گذشته برای برگزاری برنامه 16 آذر در دانشگاه ها می باشد. این ایده ها مجموعه ای دسته بندی شده هستند که شما می توانید از هر یک از آنها به فراخور سلیقه خودتان و فضای بومی دانشگاه تان استفاده نمایید. نکته ی مورد تاکید در این بسته لزوم برگزاری این روز به عنوان جشن دانشجویی ست. جشنی که دانشجویان برای خود دارند. روز دانشجو در واقع باید تبدیل به محفلی از صمیمیت و ایثار و همراهی و هماهنگی بین قشرهای مختلف دانشجویی باشد. این روز را جشنی بدانید از همبستگی بین تمام دانشجویان! اختلافات در این روز باید به حداقل برسد و نگاه برادری جاری و ساری باشد. تمام مطالب زیر را با این عینک نگاه کنید.
به همراه این بسته ایده بخش بسته های پشتیبان متناسب و همچنین تجربیات و سند های عملیاتی مرتبط با این موضوع قرار داده شده است که می توانید از آنها نیز استفاده نمایید. این مجموعه نیز به فراخور در این متن معرفی می شوند.
ایده عملیاتی
تک سخنران

تک سخنران:
دعوت از چهره های شاخص فکری، سیاسی و انقلابی(به معنای عام آن). این برنامه به جهت لزوم پیدا کردن یک چهره شاخص برای حضور در برنامه جزء برنامه های مشکل دسته بندی می شود. از طرفی چهره هایی که در دانشگاه حاضر می شوند حدود یک ماه قبل برنامه خود در این خصوص را معین می کنند. (لذا احتمالا زمانی که این مطلب را میخوانید فرصت دعوت از بسیاری از چهره ها را از دست داده اید، خود را برای سال بعد آماده کنید!)

ایده عملیاتی
تجلیل از شهدای دانشجو

تجلیل از شهدای دانشجو:
با دعوت پدر و مادر یا همسر شهید، این حرکت ضمن تجلیل از مقام شامخ شهدا یک بستر تبلیغی غیر مستقیم در ذهن مخاطب خاکستری است. این برنامه میتواند یک بخش تکمیلی برای یک برنامه بزرگ تر باشد.

بسته پشتیبان
بسته پشتیبان
بسته پشتیبان
ایده عملیاتی
میزگرد و مناظره نمایندگان تشکل های دانشجویی

میزگرد و مناظره نمایندگان تشکل های دانشجویی:
یک مدل برنامه با حجم کار اجرایی پایین و احتمالا پر مخاطب، دعوت از نمایندگان تشکل های دانشجویی برای شرکت در یک میزگرد یا مناظره است. در چنین برنامه اصولا بدنه ی تشکل های دانشجویی حاضر می شوند و برنامه پر شوری را رقم می زنند. البته بدیهی است این برنامه باید به صورت دقیق مدیریت شود تا از چارچوب خود خارج نشود. ابتدا از طریق یک نامه رسمی به سایر تشکل ها از آنها برای حضور دعوت شده و در صورت پذیرفتن آنها یک جلسه هماهنگی با حضور نمایندگان تشکل ها به منطور تعیین موضوع و سرفصل های جلسه اصلی برگزار میشود.

بسته پشتیبان
ایده عملیاتی
مناظره دانشجویی
مناظره دانشجویی:
دعوت از دو فعال دانشجویی سابق (یا فعلی) برای مناظره در خصوص موضوعی مرتبط با روز دانشجو، این مناظره بسیار راحت از مناظره چهره های سیاسی هماهنگ می شود اما باید سالن آمفی تئاتر با ظرفیت متناسب با این برنامه انتخاب شود. این برنامه اصولا مخاطبی در حدود 100 نفر دارد (بسته به شرایط کمتر یا بیشتر).
ایده عملیاتی
میزگرد نماینده های نشریات
میزگرد نماینده های نشریات:
این برنامه هم یک مدل برنامه نسبتا پر مخاطب و به منظور خارج از شدن کلیشه های تشکل هاست. این برنامه باید با حداقل چهار یا پنج نماینده نشریه برگزار شود. بسته به نوع تبلیغات و فضای دانشگاه مخاطب این برنامه ممکن است بسیار متغیر باشد.
ایده های محتوایی برای 16 آذر
در اولین گام به ارائه برخی از مباحث محتوایی که می تواند محوریت برنامه های ما در 16 آذر را دربر بگیرد می پردازیم. این ایده ها که هر کدام می تواند موضوع برنامه های ما اعم از برنامه های سالنی، سخنرانی، مناظره، نشریه  و... قرار بگیرد، عبارتند از:
...
بسته پشتیبان
ایده عملیاتی
دعوت از مسئولین محلی

دعوت از مسئولین محلی:
با توجه به اینکه اصولا چهره های مشهور به سختی در شهری غیر از محل سکونت و کارشان حاضر می شوند به عنوان یک برنامه خوب همواره می توان از مسئولین شهری (نمایندگان مجلس، شهردار، امام جمعه یا ...) برای حضور در برنامه 16 آذر دعوت کرد. در این برنامه میتوانید عَلَم مطالبات دانشجویی را بالا برده و از آنها در خصوص مسائل مختلف دانشجویان و یا مسائل بومی پرسش به عمل آورید. شاید بهترین مدل برای تشکل های شهرستان ها چنین چیزی باشد.

بسته پشتیبان
ایده عملیاتی
مناظره غیر دانشجویی

مناظره غیر دانشجویی (سیاسیون سطح بالاتر):
در چنین مدلی می توانید از روزنامه نگاران جراید و رسانه های مطرح، نمایندگان فعلی یا ادوار مجلس، اساتید دانشگاه (رشته های علوم سیاسی، علوم اجتماعی یا ...) و در نهایت چهره های سیاسی استفاده کنید. چنین مناظره ای با حضور دو نفر متوسط یا یک نفر مشهور به راحتی می تواند 300 نفر مخاطب به خود اختصاص دهد. اما برگزاری این برنامه در سال های اخیرا بسیار دشوار شده است، چرا که حامیان دولت و جریان اصلاح طلب به ندرت در دانشگاه و در مناظره حاضر می شوند.

بسته پشتیبان
ایده عملیاتی
اهدای هدیه
اهدای هدیه:
حضور در سطح دانشگاه، تبریک روز دانشجو و اهدای یک هدیه نه چندان گران قیمت به دانشجو ها، این هدیه باید به اندازه کافی خلاقانه بوده و از نظر معنوی ارزشمند باشد. این هدیه می تواند نشانی از تشکل شما نیز در خود داشته باشد.
بسته پشتیبان
ایده عملیاتی
مدیریت جابنر های سطح دانشگاه
مدیریت جابنر های سطح دانشگاه:
استفاده از جا بنری های دانشگاه و پرداختن به ماهیت 16 آذر و ... . در این نوع فعالیت می توان با تعداد حدود 10 بنر (یا کمتر) با محتواهای متفاوت و سریالی به محتوای مورد نظر خود بپردازیم. اصولا امکان این مدل فعالیت برای بسیج دانشجویی فراهم است.
بسته پشتیبان
بسته پشتیبان
بسته پشتیبان
بسته پشتیبان
سند مرتبط
قالب های پیشنهادی
قالب های پیشنهادی :
دانشگاه به عنوان یکی از پایگاه ها و ارکان‌ اصلی یک کشور سنگری از جبهه علمی انقلاب اسلامی است. و نیازمند این است که افسران جنگ نرم به خوبی از این سنگر برای حفاظت و انتقال مفاهیم انقلاب اسلامی استفاده نمایند.
برخی از فعالیت هایی که میتوان در این سنگر انجام داد به شرح زیر در باکس ها قرار گرفته است.

پیش از انتخاب قالب مورد نظر خود اهداف خود را از برنامه تعیین کرده و به تناسب اهداف و توانایی تشکل خود یکی از این موارد یا ترکیبی از آن ها را انتخاب کنید.

الف) برنامه های صحنی
ب) برنامه های آمفی تئاتری
ج) پروژه های مکتوب
د) برنامه های مبتنی بر فضای مجازی
ه) برنامه های دانشکده ای

و) برنامه های داخلی:
حوزه دیگری که می توان به آن توجه ویژه داشت برگزاری جلسات داخلی به مناسبت روز دانشجو است. در این برنامه ها هدف اصلی برنامه دانش افزایی اعضای خود تشکل است. که میتواند به صورت جلسه هم اندیشی (بدون استاد) یا به صورت کارگاهی (با حضور استاد) برگزار شود.

سند مرتبط
سند مرتبط
ایده عملیاتی
ایجاد غرفه و نمایشگاه

یکی دیگر از ایده های فضاساز برای برنامه 16 آذر ایجاد غرفه و یا نمایشگاه عکس و یا نمایشگاه کتاب به مناسبت روز دانشجو می باشد.

برپایی یک نمایشگاه از عکس های 16 آذر در صحن دانشگاه یا دانشکده ها بسیار ثمربخش می باشد.

ایجاد غرفه می تواند شکل های گوناگونی داشته باشد. از ایستگاه صلواتی که به اهدای موارد گوناگون به دانشجویان می پردازد مانند چای و شیرینی و یا حتی گل و یا پک هدیه به مناسبت روز دانشجو؛ یا پخش محصولاتمان مانند نشریه و ویژه نامه و ...
همچنین یک شکل دیگر غرفه، برگزاری به صورت نمایشگاهی می باشد. نمایشگاه عکس جنبش دانشجویی یکی از این نمایشگاه هاست که فضا سازی خوبی در دانشگاه برای جنبش دانشجویی ایجاد می نماید. این نمایشگاه را در پشتیبان کالک در اینجا می توانید دریافت نمایید.
همچنین نوع دیگری از غرفه نمایشگاهی برگزاری نمایشگاه کتاب و یا محصولات فرهنگی می باشد.

همچنین جهت دریافت ایده‌های دانشجویی، میتوانید به کانال آرشیو کالک با هشتگ فضاسازی مراجعه نمائید.

ورود به کانال

سند مرتبط
ایده طلایی
تئاتر 16 آذر
یکی از ایده های عملیاتی اجرای تئاتر 16 آذر در صحن دانشگاه و برپایی سخنرانی نمادین نیکسون معاون رئیس جمهور وقت آمریکا در جمع اساتید حقوق دانشگاه تهران است، در ادامه میتوان با ارائه یک نمایشنامه خوب و طنز برنامه خوبی را در صحن دانشگاه اجرا کرد. در این راستا میتوان به تجربه دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در این زمینه مراجعه کرد.

ورود به سایت
تجربه مرتبط
تئاتر 16 آذر
تجربه مرتبط
تئاتر 16 آذر
تجربه مرتبط
اشرافیت مسئولین (ویژه برنامه روز دانشجو)
دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

برای ادامه به سایت وارد شوید:

captcha

اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

captcha
برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، آن را فعال نمایید.
با کالک در میان بگذارید
پشتیبان آنلاین کالک