به سامانه کالک خوش آمدید!

ورود
ثبت نام در 3 ثانیه

captcha
راهنما
کاربر مهمان

انتخابات

ایده عملیاتی
پخش پارتیزانی

- پخش ناگهانی و پارتیزانی کلیپ های کوتاه و مستندات مختلف در فضای دانشکده و مسجد و .... بصورت ناگهانی و در محل ها و ساعاتی که رفت و آمد زیاد است مخاطب خود را خواهد داشت. برای این کار جذاب فقط نیاز به یک ویدیو پروژکتور یا ال سی دی دارید. همچنین از محصولات تولید شده مثل پندانه، دیرین دیرین، و محصولات سایت امام و آقا و ... هم میتوان بهره بود.

 یکی دیگر از ایده ها، پخش کلیپ های تبلیغاتی ، و مناظرات و وعده های کاندیدا در انتخابات قبلی است. مخصوصا با تمرکز بر روی رییس دولت کنونی و میزان تحقق وعده های ایشان.

ایده عملیاتی
تریبون آزاد مکتوب
می‌توان برد یا دیواری در محوطه دانشکده یا مسجد و ... در نظر گرفت برای نگارش نظرات دانشجویان. برای این کار یا باید از پارچه یا بنری استفاده کنید که افراد بتوانند روی آن بنویسند و یا کنار برد کاغذ های رنگی کوچک قرار دهید تا از آن استفاده کنند. لازم به ذکر است که می توان یک یا چند موضوع برای تریبون آزاد مکتوب انتخاب کرد. 
ایده طلایی
کافه انتخابات

طرح جامع و عملیاتی کافه انتخابات با رویکرد ارائه مفاهیم گفتمان انقلاب اسلامی و ایجاد محفلی انتخاباتی برای مردم بویژه جوانان جهت بررسی چالش ها و دغدغه های انتخابات ریاست جمهوری 96 منتشر شده است.

برای دریافت فایل مکتوب و کامل این ایده اینجا کلیک کنید.

ایده عملیاتی
دولت و برجام

برجام به عنوان اصلی‌ترین دستاورد دولت یازدهم در حوزه سیاست خارجی، می‌تواند محل بحث واقع گردد.

یرگزاری کرسی آزاد اندیشی با حضور دانشجویان، مناظره دانشجویی ویا مناظره بین صاحبنظران، تریبون آزاد و .... همگی می‌تواند به شفاف سازی برجام کمک کند.

ایده عملیاتی
اگر شما رئیس جمهور بودید
به چندین صورت می توان این ایده را اجرایی کرد. یکی از روش ها استفاده از تریبون آزاد است، تا بدین وسیله افراد بتوانند دغدغه ها و نگرانی های خود را در میان بگذارند. یا میتوان از این موضوع در تریبون آزاد مکتوب هم استفاده کرد.
ایده عملیاتی
پادکست
یکی دیگر از عرصه هایی که می توان از ظرفیت آن بهره برد، کلیپ های صوتی انتخاباتی است. بدین منظور می توانید در مساجد ، هیئات و آمفی تئاتر ها  این پادکست ها را پخش کنید و یا خود به فکر تولید پادکست باشید. همچنین میتوان کلیپ های صوتی را در فضای مجازی انتشار داد.
ایده عملیاتی
کارنامه دولت

بررسی عملکرد دولت و پرداختن به نقاط قوت و ضعف آن در خصوص فاصله ی آن با آرمان ها و همچنین بررسی شعار های انتخاباتی و وعده هایی که در چهار سال گذشته و در زمان کاندیداتوری اعلام کرده بودند و میزان تحقق آن ها می‌تواند جذاب واقع شود. این بررسی هم می‌تواند در قالب تولیدات مکتوب و هم موضوع سخنرانی‌ها مورد توجه قرار بگیرد.

ایده عملیاتی
ویکی کاندیدا
استخراج اطلاعات جامع و کامل هر کاندیدا ( اعم از تحصیلات ، سوابق جرایی و مدیریتی، سمت و سوی جریانی و ...) و نصب روی برد. همچنین می توانید برنامه ها و اهداف هر کاندیدا را بطور خلاصه و تیتروار لیست کرده و بر روی بردهایتان قرار دهید.
ایده عملیاتی
تریبون آزاد

می‌توان با مشخص کردن یک موضوع خاص؛ میزگردی تشکیل داد و یا تریبونی در نظر گرفت تا تمامی افراد با هر دیدگاه و سلیقه ای بصورت آزاد و بدون محدودیت نظر خود را حول آن موضوع بیان کنند. موضوعات می‌تواند موارد زیر باشد:

✔️عیار های رئیس جمهور اصلح
✔️تخصص کارآمدتر است یا طایفه و قبیله(معیار نماینده اصلح)
✔️آقای رئیس جمهور ( انتظار شما از رئیس جمهورِ دوازدهم)
✔️معیار انتخاب انتخابات ۹۶ از منظر شما چیست؟
✔️کارنامه(بررسی کارنامه ۴ ساله ی کاریِ شورای سهر و ریاست جمهوری)

 

مقدمه
عرصه‌های فعالیت

قبل از حضور عملیاتی جهت تاثیرگذاری بر روند انتخابات، بایدعرصه‌های فعالیت را شناسایی کرد و متناسب با هریک برنامه‌ریزی لازم را مبذول داشت.
منظور از عرصه های فعالیت، مراسمات و مکان هایی است که می توان در آن کار انتخاباتی کرد. اعم از داخل دانشگاه ، داخل شهر و ...

اهم عرصه‌های فعالیت را میتوان اینگونه برشمرد:   ...

ایده عملیاتی
صحبت و مناظره

1-شخص محور: منظور از این ایده این است که فرد به تنهایی صحبت می کند و هیچگونه مناظره مستقیمی اتفاق نمی افتد. اما حتما در انتهای جلسه باید جلسه ی پرسش و پاسخ وجود داشته باشد. برای این منظور می توان از نامزد ها یا حداقل از نماینده ی نامزدها، اساتید کشوری و یا استانی که صاحب تحلیل هستند و یا اساتید سیاسی دانشگاه دعوت کرد. این کار تاثیر بسزایی در روشن شدن دیدگاه ها خواهد داشت.

2-مناظره با حضور ادوار و یا دانشجویان فعلی: دو گروه از دانشجویان (دانشجویان فعلی یا سابق دانشگاه) با دیدگاه متفاوت - و نه لزوما متقابل - که از قبل مشخص شده اند در مدت زمان معین و با حضور مجری {که مدیریت جلسه را دست دارد}، به مناظره می پردازند. مناظره می تواند بصورت گروهی انجام شود.

3- مناظره کارشناسان سیاسی: دو گروه از اساتید و کارشناسان با نظرات مختلف را می توان برای مناظره حول یک موضوع خاص و یا موضوعات مختلف دعوت کرد. این برنامه هم حتما باید مجری داشته باشد تا هم سوالات مرتبط را بپرسد و هم از از انحراف بحث جلوگیری کند.

4- مناظره علمی: منظور از مناظره ی علمی، مناظره حول موضوعات علمی و تخصصی نظام در حوزه ی انتخابات است. مثلا مناظره حول موضوع شورای نگهبان و ... .

5- مناظرات صوری: منظور مناظرات و جلسات درون تشکیلاتی است که برای قوی تر شدن بنیه افراد مجموعه بسیار ضروی است.

6- جلسات خاص پرسش و پاسخ با نمایندگان کاندیداها: جلساتی که نماینده کاندیداها به صورت همزمان حضور یافته و سوالاتی (مطابق تشخیص برگزارکنندگان یا برآیند سوالات حضار) طرح شود که نمایندگان کاندیداها در مدت زمان مساوی به این سوالات جواب دهند.

 

ایده عملیاتی
گعده
 منظور از گعده همان مباحثه ی دور همی و بدور از هر تشریفاتی است. مثلا شما با عده ای قلیل در محوطه دانشگاه دور هم نشسته اید، بحث را شروع میکنید، آرام آرام بقیه شروع به تبادل نظر کرده و حتی کسانی که گاها در مناظرات از صحبت کردن خجالت می کشند، شروع به صحبت می کنند. فقط لازم به تذکر است که اعضای اصلی باید از منحرف شدن بحث جلوگیری کنند
ایده طلایی
فضای مجازی

امروز دیگر باید بگوییم بیشترین سهم در اثرگذاری بر روی انتخابات مربوط به فضای مجازی است. از همین رو باید بسیار قوی و منسجم در این حوزه ورود کنیم. تمام ایده هایی که تا اینجا مطرح شده را می توان بصورت مجازی از طریق برنامه های پیام رسان رایج دنبال کرد:

1- - کانال: محصولاتی مثل عکس نوشته ها، کلیپ های انتخاباتی، پادکست ها و فیلم های مناظره های دانشجویی و عکس های تریبون آزاد مکتوب و بطور خلاصه هر ایده ای که در بالا ذکر شد و انجام داده اید، می تواند سوژه های جذابی برای پست های کانال باشد.

2- گروه: می توانید فعالیت هایی مثل مناظرات و تریبون آزاد و ... را که در بالا ذکر شد ، بصورت مجازی با ایجاد یک گروه تلگرامی و ... دنبال کنید. فقط لازم به ذکر است که حتما چندین ادمین حضور داشته باشند تا از بحث های بی مورد و بی نتیجه جلوگیری شود. تا در فضایی آرام و پرنشاط فعالیت های گروه دنبال شود. همچنین میتوانید نتایج این بحث ها را در کانالتان منتشر کنید.

3- کانال های پرمخاطب استان: یکی از روش‌های تاثیر گذاری زیاد و سریع ، شناسایی کانال های پر مخاطب استان و استفاده ا آن ها درخصوص اهداف شماست!

4- ربات

5- برد آنلاین

ایده عملیاتی
تولیدات مکتوب و دیوار نوشته:

محل های مناسبی را برای بارگذاری تولیدات مکتوب در نظر بگیرید. بطور مثال میتوانید میزی در لابی دانشکده و یا محوطه مسجد (یا هر جای دیگر که برای عموم مناسب است) قرار داده و تولیدات مکتوب را آنجا قرار دهید. یکی دیگر از محل هایی که میتواند برای تولیدات مکتوب بسیار مفید باشد، دیوارها و همچنین برد هایی هستند که میتوانید در دانشکده یا مسجد و ... تعبیه کنید

ایده عملیاتی
تولیدات مکتوب چه هستند؟

1-روزنامه های روز کشور: یکی از کارها، پوشش آنلاین روزنامه های جناح های مختلف سیاسی در دانشکده است . برای این کار می توانید به وب‌سایت جار  مراجعه و روزنامه های مورد نظر را انتخاب کنید.
...

دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

برای ادامه به سایت وارد شوید:

captcha

اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

captcha
برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، آن را فعال نمایید.
با کالک در میان بگذارید
پشتیبان آنلاین کالک