به سامانه کالک خوش آمدید!

ورود
ثبت نام در 3 ثانیه

captcha
راهنما
کاربر مهمان

پرونده های ویژه

پیام 8 ماده‌ای؛ فعالیت تشکیلاتی و نقش آفرینی در مورد پیام 8 ماده ای مقام معظم رهبری

چه چیزی در ذهن شماست؟
نظر شما چیست؟
برای ثبت ایده باید ابتدا با حساب کاربری خود وارد سامانه شوید.
بسته پشتیبان
بسته پشتیبان
بسته پشتیبان
بسته پشتیبان
بسته پشتیبان
بسته پشتیبان
ایده عملیاتی
بند ششم

انتشار بیانیه هایی خطاب به وزارت اطلاعات و تشریح پیوند قدرت و ثروت در کشور و  آثار و پیامد های آن خصوصا در مشکلات پس از انتخابات.

بند ششم: وزارت اطلاعات موظف است درچهارچوب وظائف قانونی خود، نقاط آسیب‌پذیر در فعالیتهای اقتصادی دولتیِ کلان مانند: معاملات و قراردادهای خارجی، و سرمایه‌گذاریهای بزرگ، طرح‌های ملّی، و نیز مراکز مهم تصمیم‌گیری اقتصادی و پولی کشور را پوشش اطلاعاتی دهد و به دولت و دستگاه قضائی در تحقق سلامت اقتصادی یاری رساند و بطور منظم به رئیس جمهور گزارش دهد.

ایده عملیاتی
بند سوم

 1- برگزاری نمایشگاه عکس با عنوان با دستمال کثیف نمی شود شیشه را پاک کرد و نمایش کاریکاتوری از فسادهای اخیر

2- دعوت عمومی از روسای قوای سه گانه برای پاسخگویی در میان دانشجویان در مورد شفاف سازی در دستگاههای زیرربط

3- بازنشر موضع گیری های گذشته مانند بیانیه های تحلیلی جنبش عدالت خواه.

بند سوم: کار مبارزه با فساد را چه در دولت و چه در قوه‌ی قضائیه به افراد مطمئن و برخوردار از سلامت و امانت بسپارید. دستی که میخواهد با ناپاکی دربیفتد باید خود پاک باشد، و کسانی که میخواهند در راه اصلاح عمل کنند باید خود برخوردار از صلاح باشند.

ایده عملیاتی
بند پنجم

 1- دعوت عمومی از دستگاه های نظارتی و مسئول در مبارزه با مفاسد اقتصادی برای ارائه گزارش مانند: دیوان محاسبات و کمیسیون اصل نود(مجلس شورای اسلامی)، بازرسی وی‍ژه ریاست جمهوری و ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی (دولت)، دیوان عدالت اداری، دادسرای ویژه مفاسد اقتصادی، سازمان بازرسی کل کشور (قوه قضائیه)

2-  برگزاری جلسات مطالبه از مسئولین شهری و برگزاری تجمع در مقابل دادگستری ها

بند پنجم: بخشهای مختلف نظارتی در سه قوه از قبیل سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات و وزارت اطلاعات باید با همکاری صمیمانه، نقاط دچار آسیب در گردش مالی و اقتصادی کشور را بدرستی شناسائی کنند و محاکم قضائی و نیز مسئولان آسیب زدائی در هر مورد را یاری رسانند.

ایده عملیاتی
بند هفتم

1- برپایی نمایشگاه یا مناظره و یا دادن بیانیه برای  مطالبه اجرای قانون” از کجا آورده ای؟” به عنوان تضمین کننده رفع سوء ظن از مسئولین حکومت

2-مطالبه اجرایی شدن اصل هشت قانون اساسی به عنوان تضمین کنند چتر حمایتی از آمران به معروف و ناهیان از منکر برای عدم مصونیت افراد خاص در مقابل انتقاد شهروندان.

بند هفتم: در امر مبارزه با فساد نباید هیچ تبعیضی دیده شود. هیچکس و هیچ نهاد و دستگاهی نباید استثنا شود. هیچ شخص یا نهادی نمیتواند با عذر انتساب به اینجانب یا دیگر مسئولان کشور، خود را از حساب کشی معاف بشمارد. با فساد در هر جا و هرمسند باید برخورد یکسان صورت گیرد.

سایر قالب‌ها
 • قالب ها و ایده هایی دیگر فرای از سایر مطالب نیز قابل استفاده‌ست که به صورت تیتروار بیان می شود:
 1. برنامه های تالاری و دانشجویی و سخنرانی
 2. دعوت از سخنرانان و برگزاری نشست های تخصصی با حضور صاحب نظران در حوزه فساد اقتصادی مانند: دکتر سبحانی ، دکتر کوشکی و مهندس سلیمی نمین، حجت الاسلام سید عباس نبوی ودکتر دهقان و دکتر زاکانی و دکتر نادران از نمایندگان مجلس و برخی دیگر از فارغ التحصیلان جنبش عدالت خواه دانشجویی
 3. برگزاری مراسم تقدیر از فعالان مبارزه با مفاسد اقتصادی در حوزه ها و قالب های مختلف
 4. برگزاری مراسم نمادین تقدیر از مفسدین اقتصادی و مجلس ختم مبارزه با مفاسد اقتصادی
 5. برگزاری جلسه بحث و کرسی آزاد فکری دانشجویی با محوریت پیام رهبری و قاموس عدالت و تبیین وظیف جنبش دانشجویی در این شرایط
 6. برگزاری نمایشگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی و فعالیت های عدالتخواهانه:

مانند:

ü      معرفی چهره های شاخص عدالت خواه

ü     معرفی کتاب های عدالت خوهانه و عدالتخوهان

ü     نمایشگاه کاریکاتور

ü     پخش فیلم ها و مستندات عدالتخواهانه

ü     نمایشگاه عکس و پوستر

ü     جلسات قاموس عدالت خوانی در حاشیه نمایشگاه

ü     برگزاری کارگاه های آشنایی با فساد اقتصادی

ü     دعوت و تقدیر از عوامل سریال “به کجا چنین شتابان؟” و سخنرانی ابولقاسم طالبی کارگردان فیلم در مورد این فیلم (از این فیلم از طرف قوه قضائیه شکایت شده است)

ü     دعوت و تقدیر از کتاب شعر دادخواست با عنوان مردمی ترین کتاب شعر امر به معروف ونهی از منکر مردمی

ایده عملیاتی
بند هشتم

 انتشار بیانیه هایی با محوریت موضوعات زیر:

1- اشاره به بندهای پیام و مطالبه از مسئولین امر برای پاسخگویی

2-  لزوم ارائه گزارش کار از سوی مسئولین

3-  مطالبه اجرای قانون تشهیر

بند هشتم: با این امر مهم و حیاتی نباید بگونه‌ی شعاری و تبلیغاتی و تظاهرگونه رفتار شود. بجای تبلیغات باید آثار و برکات عمل، مشهود گردد. به دست اندرکاران این‌مهم تاکید کنید که بجای پرداختن به ریشه‌ها و ام‌الفسادها به سراغ ضعفا و خطاهای کوچک نروند و نقاط اصلی را رها نکنند. هرگونه اطلاع رسانی به افکار عمومی که البته در جای خود لازم است، باید بدور از اظهارات نسنجیده و تبلیغات‌گونه بوده و حفظ آرامش و اطمینان افکار عمومی را در نظر داشته باشد.

ایده عملیاتی
بند اول

 1- ارائه بندهایی از نامه ها و خطبه های حضرت امیر در مورد برخورد با کسانیکه فسادشان آشکار شده است. این بندها در قالب دست نویس، پلاکارد و یا حتی اینفو می تواند در صحن دانشگاه منتشر شود.

2- برگزاری نمایشگاه کاریکاتور با مضمون دست داشتن در فساد کسانیکه در مقابل فساد سکوت میکنند.

3- مصاحبه با دانشجویان در مورد میزان اعتمادشان به دستگاههای کشوری در مورد برخورد با فساد و تهیه گزارشی مکتوب و ارسال به خبرگزاری ها

بنداول: با آغاز مبارزه‌ی جدّی با فساد اقتصادی و مالی، یقیناً زمزمه‌ها #READ_MORE# و بتدریج فریادها و نعره‌های مخالفت با آن بلند خواهد شد. این مخالفتها عمدتاً از سوی کسانی خواهد بود که از این اقدام بزرگ متضرر میشوند و طبیعی است بددلانی که با سعادت ملت و کشور مخالفند یا ساده‌دلانی که از القائات آنان تاثیر پذیرفته‌اند با آنان همصدا شوند. این مخالفتها نباید در عزم راسخ شما تردید بیفکند. به مسئولان خیرخواه در قوای سه گانه بیاموزید که تسامح در مبارزه با فساد، بنوعی همدستی با فاسدان و مفسدان است. اعتماد عمومی به دستگاههای دولتی و قضائی در گرو آن است که این دستگاهها در برخورد با مجرم و متخلف قاطعیت و عدم تزلزل خود را نشان دهند.

قالب‌های سنتی
 • با نزدیک شدن به سالروز پیام ایده های زیر قابل انجام است:
 1. توزیع گستره پیام در قالب تراکت و ویژه نامه های نشریات دانشجویی
 2. نمایشگاه کردن بندهای پیام هشت ماده ای و مقایسه با عمل مسئولان
 3. نمایشگاه کاریکاتورهای بیژنی، جملات رهبری از قاموس عدالت ، جملات امام راحل در مورد مسئولیت های کارگزاران از کتاب انتشارات تبیان و اشعار کاظم کاظمی در کتاب قصه سنگ و خشت و اشعار مرحوم سپهری در دفتر آبی
 4. توزیع تراکت و انجام نمایشگاه مردمی در حاشیه نمازجمعه با توجه به اینکه روز ابلاغ پیام هم روز جمعه است.
ایده عملیاتی
بند چهارم

 1- یافتن و نصب بر روی بردهای دانشجویی فرازهایی از نهج البلاغه در مورد برخورد با مفسدان اقتصادی و اجتماعی و سیره شخصی حضرت هنگام مواجهه با استانداران و فرمانداران خود که دچار خطاهای استراتژیک می شدند 

2- استخراج جملات حضرت امام در مورد وابستگی به دنیا و قطع دست طمع کاران از صحیفه و نسبت آن با مسئولان جمهوری اسلامی و چاپ در نشریه و یا نصب در ورودی خوابگاهها

3- اعتراض به برخورد با عدالت خواهان مانند طلبه سیرجانی ، سلیمی نمین ، امیر تفرشی (سایت عدالت خانه)، مسئول بسیج امیر کبیرو سریال تلویزیونی به کجا چنین شتابان

بند چهارم: ضربه‌ی عدالت باید قاطع ولی در عین حال دقیق و ظریف باشد. متهم کردن بیگناهان، یا معامله‌ی یکسان میان خیانت #READ_MORE# و اشتباه، یا یکسان گرفتن گناهان کوچک با گناهان بزرگ جایز نیست. مدیران درستکار و صالح و خدمتگزار که بی گمان، اکثریت کارگزاران در قوای سه گانه کشور را تشکیل میدهند نباید مورد سوء ظن و در معرض اهانت قرار گیرند و یا احساس ناامنی کنند. چه نیکو است که تشویق صالحان و خدمتگزاران نیز در کنار مقابله با فساد و مفسد، وظیفه‌ئی مهم شناخته شود.

مقدمه
-  با نزدیک شدن به سال روز پیام 8 ماده ای مقام معظم رهبری در مورد مبارزه با مفاسد اقتصادی، آن چیزی که مبرهن است پس از نزدیک به 16 سال نه تنهاد فساد سیستمی در سطوح خرد کاهش پیدا نکرده است بلکه فساد در لایه های بالای حکومتی نیز رخنه کرده است به طوریکه اختلاس های پانزده رقمی به امری روزمره تبدیل شده است! همچنین حقوقهای نجومی که مصداق دزدی از بیت المال است به همراه املاکهای نجومی همه و همه از بحث هایی ست که معلول عدم پیاده شدن سیاست های مبارزه با مفاسد اقتصادی در پیام تاریخی رهبر انقلاب است. پیامی که به روشنی خطوط کلی رفتار علوی را در ایران اسلامی به تصویر می کشد. حال بر جنبش دانشجویی فرض است که این پیام را از مسئولان قوا و دست اندرکاران جمهوری اسلامی مطالبه کند. در این راستا بسته ایده بخش پیام 8 ماده ای به صورت بند بند ارائه می گردد. 
دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

برای ادامه به سایت وارد شوید:

captcha

اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

captcha
برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، آن را فعال نمایید.
با کالک در میان بگذارید
پشتیبان آنلاین کالک