به سامانه کالک خوش آمدید!

ورود
ثبت نام در 3 ثانیه

captcha
راهنما
کاربر مهمان

تربیت بدنی

چه چیزی در ذهن شماست؟
برای ثبت ایده باید ابتدا با حساب کاربری خود وارد سامانه شوید.
ایده عملیاتی
دریافت خدمات ورزشی
بسیاری از دانشگاه‌ها از داشتن اولین امکانات ورزشی هم محروم هستند. در این وضعیت می‌توان با مطالبه‌گری به‌حق که توسط تشکیلات صورت می‌گیرد، قدمی در راستای بهره‌مندی جامعه دانشگاهی از امکانات ورزشی برداشت.
مطالبه‌گری از مسئولین دانشگاهی، دعوت در مراسم پرسش و پاسخ در این زمینه، نامه سرگشاده به مسئولین استانی و دانشگاهی، جمع‌آوری امضا توسط دانشجویان و ... همگی می‌توانند در این زمینه مفید واقع شوند.
ایده عملیاتی
مطالبه‌گری از مسئولین
با دعوت از مسئولین وزارت ورزش و یا سازمان تربیت بدنی استان، در حوزه‌های مختلفی که ضعف جدی عملکرد دارند به مطالبه‌گری از آنان در بخش‌های مختلف بپردازید.
موضوعات این مطالبه‌گری‌ها می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

1-    عدم اهتمام به توسعه ورزش همگانی و تمرکز صرفا روی ورزش حرفه‌ای
2-    عدم وجود یک شیوه درست و شفاف در راستای شناخت استعدادها و به‌کارگیری آنها
3-    عدم توجه به بسیاری از رشته‌های ورزشی پرطرفدار یا پر استعداد استان

همچنین جهت دریافت محتوای مربوط به مطالبه‌گری تخصصی می‌توانید با قرارگاه احمدی‌روشن ارتباط بگیرید:
09116540574
ایده طلایی
دعوت از تیم ملی فوتسال بانوان
قهرمانی بانوان ایرانی در جام فوتسال آسیا، جدای از افتخارآفرینی برای کشور، حامل یک پیام مهم برای جامعه نیز بود. این مهم که " با حجاب اسلامی هم می‌توان به قله‌های پیشرفت دست یافت".
بنابراین با درنظر گرفتن حواشی و ملاحظات لازم و همچنین مدیریت مناسب، دعوت از چند تن از اعضای تیم‌ملی فوتسال با محوریت مسئله ایفای نقش و حجاب می‌تواند موثر واقع گردد.
البته بسیار مهم است که توجه شود این محوریت باید در سطح مدیریت برنامه باشد و نباید به صورت علنی برای مخاطب مطرح گردد.
ایده طلایی
دعوت از تیم ملی والیبال
حضور اعضای تیم ملی والیبال در دانشگاه برنامه‌ای بسیار جذاب برای دانشجویان خواهد بود و می‌تواند تبدیل به یک خاطره برای همه گردد. این برنامه لازم نیست منوط به حضور تمام اعضای تیم ملی باشد و با حضوری تنی چند از این تیم هم میتواند اجرایی شود.
اما نکته قابل توجه و اصلی این است که این دعوت نباید صرفا یک حضور عادی اعضای تیم ملی باشد و باید برای آن برنامه داشت.
مثلا یک رویکرد بسیار اثرگذار می‌تواند این مهم باشد که سال‌هاست دستگاه‌های تبلیغی تلاش می‌کنند تا نشان دهند که ایرانی‌ها نمی‌توانند کار تیمی خوب انجام دهند. با این برنامه میتوانیم تیم والیبال را یک مصداق کار جمعی موفق و یا "ایرانی می‌تواند" معرفی کنیم که هردو موضوع از مقدمات گفتمان‌سازی جهت اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخل خواهد بود.
برای این رویکردها باید از قبل فکر کرد و با هماهنگی مجری برنامه و همچنین تنظیم حواشی برنامه مثل نمایشگاه عکس حمایت از تولید داخل و .... و همچنین هماهنگی موضوع با مهمانان برنامه، حداکثر بهره‌مندی از این برنامه را رقم زد.
ایده عملیاتی
دعوت از قهرمانان بومی
یکی از مشکلاتی که در جامعه ورزشی کشور امروزه شاهد آن هستیم، عدم توجه به قهرمانان گذشته و پیشکسوتان ورزشی است. با پیگیری از اداره تربیت بدنی استان، تعدادی از این افراد را شناسایی کرده و با دعوت از آنان در  دانشگاه، علاوه بر تجلیل از آنها، سعی در دعوت از مسئولین در این برنامه و پیگیری مطالبات به‌حق ورزشی خود داشته باشید.
ایده عملیاتی
برگزاری پیاده‌روی خانوادگی
یکی از فعالیت‌های ساده و کم هزینه، برگزاری پیاده‌روی‌های عمومی خواهد بود. البته این ایده وقتی جذاب خواهد بود که با دریافت مجوزهای لازم به صورت عمومی و در سطح شهر و با همکاری سایر دانشگاه برگزار گردد.
برای اجرای این ایده باید کمی زودتر شروع به فعالیت جهت دریافت مجوزهای لازم و تبلیغات و هماهنگی با دانشگاه‌های دیگر نمود.
بهتر است برای این پیاده‌روی یک عنوان خوب و همچنین یک مسیر جذاب انتخاب کرد. حتی می‌توان از پیشکسوتان ورزش منطقه هم دعوت کرد تا در این مراسم شرکت کنند.
ایده عملیاتی
برگزاری جام هیئت علمی
جهت ترویج فرهنگ ورزش همگانی و همچنین افزایش ارتباط و تعاملات با هیئت علمی دانشگاه، چند تیم از اعضای هیئت علمی دانشگاه تشکیل داده و بین آنها مسابقات برگزار نمائید.
میتوان با کمی تغییر، جام را عمومی کرد و تیم‌های مختلفی در مسابقات حضور پیدا کنند. تیم‌های از جامعه دانشجویی، هیئت علمی، کارمندان دانشگاه، انجمن‌های علمی و ....
تجربه مرتبط
مسابقه پینت بال
مقدمه
مقدمه
((من به ورزش معتقدم. البته اینها یک مقداری مربوط به مدیریتهاست که امکانات را برای دانشجویان فراهم کنند، یک مقدار هم مربوط به خود دانشجویان است؛ همه را هم تقصیر مدیریتها نباید انداخت))
دیدار با دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد
مسئله ورزش و تربیت‌بدنی، جدای از مقوله سلامت جسمانی و ایجاد نشاط که خود یک مسئله بسیار مهم هستند، در مقوله جذب و تثبیت و رشد افراد در تشکیلات بسیار موثر هستند و میتوانند نقش بسزایی در افزایش بهره‌وری فعالیت‌های یک تشکیلات داشته باشد.
در این مجموعه بسته ایده‌بخش سعی بر این است تا ایده‌هایی در راستای تقویت ورزش همگانی با رویکرد جذب و رشد دانشجویان ارائه گردد.
در اجرای این برنامه‌ها به یک نکته بسیار مهم دقت گردد، آن هم دو بحث جذب و تربیت نیرو هست.
از طرفی در تمام مدت برگزاری برنامه‌ها برای مقوله جذب دقت‌نظر داشته داشته باشید. سعی کنید با سپردن مسئولیت‌های مختلف به ورودی‌ها مانند مسئول تشکیل تیم ورزشی، مسئول هماهنگی و ... سعی در ایجاد ارتباطی صمیمی با آنها داشته باشید. باید تلاش کرد این ارتباط مداوم و منسجم باشد.
از طرف دیگر در تمام این برنامه‌ها باید رویکرد تربیت نیرو را نیز مدنظر قرار داد. باید سعی شود تقسیم نیرو طوری صورت پذیرد که در انتها تعدادی نیروی مسلط به امور اجرایی آماده به خدمت در تشکیلات باشند. نیروهایی دارای مهارتهای مختلف اجرایی، سخنوری و ....
بسته پشتیبان
بسته پشتیبان
بسته پشتیبان
بسته پشتیبان
ایده عملیاتی
برگزاری مسابقات متنوع
با گروه‌بندی دانشجویان در تیم‌های مختلف مثلا بر اساس سال ورود یا رشته تحصیلی بین آنها مسابقات متنوع برگزار نمائید. هرچند فوتبال دارای بیشترین مخاطب هست، اما از سایر رشته‌های جذاب ورزشی چون والیبال، بسکتبال، پینگ‌پنگ و حتی مسابقات بدن‌سازی و ... هم غفلت نشود.
هدف و رویکرد اصلی از این مسابقات نه تنها ایجاد حس رقابت بین گروه‌های مختلف نباشد، بلکه طوری برنامه‌ریزی صورت بگیرد تا انسجام بین جامعه دانشجویی بیشتر شود.
نکته قابل توجه در این قسمت، عدم فراموشی خواهران در بحث مسابقات ورزشی است. برای خوهران نیز باید مسابقات ورزشی متناسب با آنان درنظر گرفته شود.
دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

برای ادامه به سایت وارد شوید:

captcha

اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

captcha
برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، آن را فعال نمایید.
با کالک در میان بگذارید
پشتیبان آنلاین کالک