به سامانه کالک خوش آمدید!

ورود
ثبت نام در 3 ثانیه

captcha
راهنما
کاربر مهمان

قافله جاماندگان

ایده طلایی
اجرای تعزیه
برگزاری تعزیه و به نمایش آوردن مصائب امام حسین ع و اهل بیتش جایگاه ویژه ای در تاثیری گزاری بر مخاطب دارد. و یکی از فرهنگ های غنی شیعی  به حساب می آید. و از آنجایی که شاید تعزیه در این کشورها به طور صحیح اجرا نشود و جایگاه خود را از دست داده باشد، این نمایش بستر خوبی را برای انتقال فرهنگ ناب اسلام محمدی فراهم می کند.
نیاز نیست درحین اجرا بازیگران دیالوگ ها را به زبان آن کشور بیان کنند. فقط با مسئول کاروان هماهنگ شود فردی از خود هر کاروان در حین اجرا برایشان مدح و مصائب حضرت ع را بیان کند.
ایده طلایی
موکب خدمات ویژه
ارائه خدمات مختلف در ستاد استقبال شما یکی از ضروری ترین فعالیت هاست. به دلیل طولانی بودن مسافت سفر و خرابی وسایل افراد، ایجاد موکب هایی چون: خدمات تلفن همراه و فروش سیم کارت ایرانی و عراقی، خیاطی، آرایشگاه، داروخانه، اینترنت و... ضرورت دارد.
ایده طلایی
موکب داری

اگر به پیاده‌روی اربعین مشرف شده باشید شاهد برپایی موکب‌هایی با اشکال و فضاهای مختلفی خواهید بود که هرکدام از آنها درحد توان خود پذیرای زائرین امام حسین (ع) هستند. این مدل ایستگاه‌های صلواتی در عراق رایج است و بعد از مشرف شدن اکثر ایرانی‌ها به پیاده‌روی اربعین و آشنایی با این سبک، مشاهده مجدد این شکل از موکب‌ها آنها را یاد خاطراتشان دراین سفر شیرین می اندازد.

چند روز مانده به اربعین یکی از اقداماتی که درکنار مابقی ایده‌ها دانشگاه شما را تحت تاثیر خود قرار میدهد برپایی این مدل ایستگاه صلواتی است. با کمک دانشجویانی که به این مراسم مشرف شده اند موکب‌ها را در مکان پر رفت‌وآمد دانشگاه برپا کنید.

پذیرایی‌های درون موکب را به همان مدل طبع و ذائقه عراقی‌ها تهیه کنید. به عنوان مثال: لوبیا پلو، چای عراقی، چای ایرانی، خرما وشیره، کوبه، تخم مرغ باقالی، نان وخرما و خیار و... . سعی شود که در روزهای متفاوت و زمان های مختلف پذیرایی‌های گوناگون پخش شود.

پیشنهاد می شود با کمک همین موکب‌ها نمایشگاهی دایر کنید و محتوای آن را با عکس های سفر اربعین دانشجویان، جذابیت‌ها و شگفتی‌های اربعین و... تکمیل کنید.

 میتوانید موکب‌های مختلفی از جمله : آرایشگاه، موکب خدمات ویزا و مجوز خروج، ویزیت رایگان دانشجویان، پخش کلیپ های خاص، موکب پاسخگویی به شبهات، شبیه سازی مسیر نجف تا کربلا، اطلاع از اخبار داغ اربعین و... را برپاکنید. که هرکدام جذابیت و تازگی خاصی برای دانشجویان دارد.

اگر دانشجوی عرب زبان دارید حتما از ظرفیت آنها با لباس محلی در موکب ها استفاده کنید.

در صورت توانایی، یک محل دائم برای موکب عرضه محصولات فرهنگی ببینید و هر روز طی ساعاتی خاص، با پخش صوت و یا احیانا تصویر مناسب، از همه پذیرایی کنید. این ایستگاه می‌تواند محلی برای پیاده‌سازی بسیاری از ایده‌های شما باشد، میتوان بخشهای جذاب و پرشور سخنرانانی مثل آقای رحیم‌پور، پناهیان، شهید مطهری، سید حسن نصرالله، برخی از فرماندهان و شهدای دفاع مقدس(مثل شهید همت) و... در قالب کلیپهایی آماده کرده و در موکب‌های صلواتی ارائه نمود. به جای اینکه به صورت دائم مداحی پخش شود، میتواند تکه‌های چند دقیقهای سخنرانی پخش شود. با توجه به اینکه مخاطب حداکثر چند دقیقه توقف دارد، پخش کامل سخنرانی چندان مناسب نیست. همچنین با توجه به اینکه یکی از دلایل استقبال مخاطبین از این ایستگاه‌ها ارائه پذیرایی و نذری است، میتوان محصولات فرهنگی را نه جایگزین این موارد بلکه همراه آنها ارائه کرد. برای اجرای کارآمد این ایده لازم است که بسته‌ای از محصولات فرهنگی انقلابی در مورد مسائل روز متناسب با مخاطبین مختلف و منطقه مورد استفاده و... آماده شود. برخی از محصولاتی که می‌شود توزیع کرد: گزیده‌ای از صحیفه امام - گزیده موضوعی وصیت نامه شهدا – گزیده‌ای از موضوعات کربلا (مجموعه کتاب های حیات انتشارات بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق مناسب این کار است) - ویژه نامه های 2 یا4 صفحه‌ای
ایده عملیاتی
اربعینی کردن فضای مجازی
یک  جبهه ی مهم در تاثیرگذاری بر مخاطب فضای مجازی و سایبری است. اهمیت فضاسازی در این سنگر کمتر از فضای حقیقی دانشگاهتان نیست. پس فرصت فضاسازی این جبهه را از دست ندهید. برای سایت، وبلاگ، پروفایل کانال و... تشکلتان قالب و تصویری مناسب با اربعین انتخاب کنید. حدالامکان محتوای کانال راهم دراین زمینه انتخاب کنید.
تجربه مرتبط
موکب مدافعان عشق دانشگاه پیام نور زرند
تجربه مرتبط
از دانشگاه تا کهف
تجربه مرتبط
فعالیت خواهران در اربعین
ایده عملیاتی
دلنوشته
خیلی ها مشتاق حضور در پیاده روی اربعین هستند اما به دلایل مختلف امکان حضور در این مراسم باشکوه را نداشتند. و از فراق این وصال آرزوهایی در دل دارند که با بیان و انتقال آن روی کاغذ میتواند بقیه افراد راهم تحت تاثیر قرار دهد. برای این کار میتوانید در ورودی ساختمان دانشکده، گوشه ای از نمایشگاه و... با ایجاد فضاسازی معمولی امکان این امر را فراهم کنید.

میتوانید در کنار موکب صلواتی محلی برای دلنوشته داشته باشید، مثلا برای برادران خطاب به حضرت علی‌اکبر (ع) و برای خواهران خطاب به خانم زینب کبری. برای آن هم هدف در نظر بگیرید، مثلا به بهترین دلنوشته جوایزی نظیر سفر کربلا، بسته کتب عاشورایی و .... هدیه بدهید.

ایده عملیاتی
آماده سازی محتوای
وجود محتوا یکی از تاثیرگذارترین ابزارها بر روی زائرین است که او را پیش از موعد در فضای مذهبی اربعین قرار داده و دل او را پذیرای عشق به این سفر میکند. اما متاسفانه بنا به دلایل مختلف وجود این فضاسازی در کاروان های غیر ایرانی به ندرت دیده می شود.
پیشنهاد می شود متناسب با زبان کاروان های مدعو شده، مداحی های تصویری و صوتی برای اتوبوس ها تهیه شود و بعد از پذیرش کاروان در ستاد استقبال، آن بسته را تحویل مسئول هر اتوبوس دهید.
ایده طلایی
شب شعر
در تمامی ایده های مطرح شود سعی شود فعالیت ها با وحدت تشکل ها در اجرا همراه باشد. لذا در راستای هم‌افزایی با سایر تشکل‌ها، از ایده‌ها و طرح‌های مختلف استفاده کنید. سعی کنید هر تشکل متناسب با توانمندی‌هایش ظاهر شود، مثلا با کمک کانون شعر و ادب و با یک برنامه ریزی قبلی و با تبلیغات مناسب، یک شب شعر اربعینی برگزار نمائید. از ظرفیت دانشجویان دانشگاه حتما استفاده کنید. برای وزن دهی به مراسم میتوان از شعرای شهر و استان خود هم برای این مراسم دعوت کنید. دقت کنید که مراسم شب شعر بستر مناسبی برای پیوند ارزش‌های حسینی با انقلاب اسلامی خواهد بود.
فعالیت برون دانشگاهی

امروز جبهه ای در مقابل ما قرار دارد که پشت این جبهه علی رغم همه رنگ و زبان های مختلف دل های واحدی قرار دارد و در این جبهه ما بخواهیم یا نخواهیم باید علم مبارزه را بر دوش بکشیم. توجه دانشجویان به این جبهه و نقش آفرینی در چالش های آن برکات فراوانی دارد.

اولین فایده توجه به همه ظرفیت های این جبهه این است که خودمان می فهمیم تنها نیستم
گاهی ما تصور می کنیم در این مسیری که پیمودنش را آغاز کرده ایم تنها مسئول خودمان هستیم و هر کجا خسته شدیم می توانیم بنشینیم یا از رفتن باقی راه منصرف شویم. پشت سر خود را نمی نگریم که خیل لشگر ها به پشتوانه شعار های کوبنده ما و به امید راه بلدیمان دل به جاده سپرده اند و نشستن ما همه ایشان را ناامید خواهد کرد. ما یا نباید این علم را در تاریکی تمدن سرد می افراشتیم و چراغ امید مستضعفان قرار می دادیم یا اکنون که چنین کردیم نباید با خودخواهی امید امیدواران را به یأس بدل کنیم.

درباره لزوم وحدت آفرینی باید گفت، ما بایستی برویم و با اخلاق خوب نشان بدهیم افراطی‌ها اقلیت هستند. در این بخش تاکید بر ضرورت اصلاح نگرش‌های طرفین نسبت به یکدیگر است. مثلاً اگر شما به عربستان بروید و از مردم آنجا بپرسید که چرا شما شیعه را تکفیر می‌کنید، می‌گویند چون خدای شیعیان علی است، قرآن‌شان مصحف فاطمه است، قبله‌شان کربلا و نجف است و بت‌های‌شان مُهرشان است و... . وقتی ما برویم و اعتقادات خود را به خوبی بیان کنیم، آن‌هایی که بیماردل نیستند، قبول می‌کنند و دیدشان عوض می‌شود. از طرف دیگر بین شیعه ها نیز نسبت به اهل سنت دیگاه های افراطی وجود دارد. خیلی‌ها چنین تصور می کنند که سنی یعنی دشمن اهل‌بیت علیهم‌السلام! 

هرکجا که جمهوری اسلامی ظرفیت بالقوه زیاد دارد نیز می تواند در اولویت قرار بگیرد به طور مثال افغانی ها هم زبان ما هستند. مدت زیادی مسئله ما بوده اند؛ در این کشور حضور داشته ایم و کارهایی کرده ایم. از طرفی هر شهری با توجه به ارتباطاتی که دارد می تواند مزیت هایی برای ارتباط گیری و نقش آفرینی داشته باشد همچون شهر های مرزی، عرب زبان، بندری، گردشگری و ... .
برای درک اهمیت بهتر این موضوع پیشنهاد می شود از دو سند ذیل بازدید نمائید.
فعالیت درون دانشگاهی

ایده های درون دانشگاهی ویژه دانشجویان دانشگاه می باشد که شوق حضور داشته اند اما ازین قافله جامانده اند. در این بخش17 فعالیت پیشنهاد شده است تا بتواند اندکی از فضای سخت افزاری اربعین عراق را ترسیم کند. تمامی ایده های پیشنهاد شده سعی شود متناسب با فضا و شرایط حاکم در مراسم اربعین عراق اجرا شود تا دانشجو با درک این شبیه سازی فضای اربعین را در ذهن خود ترسیم نماید.
تجربه مرتبط
ستاد استقبال اربعین از زائرین پاکستانی
سند مرتبط
سند مرتبط
چه چیزی در ذهن شماست؟
برای ثبت ایده باید ابتدا با حساب کاربری خود وارد سامانه شوید.
ایده عملیاتی
پیاده روی بین الحرمین
اگر در شهرتان دو امام زاده یا مکان مقدسی وجود دارد یک مراسم باشکوه پیاده روی بین این دو حرم شریف برگزار کنید. از دانشجویان اسم نویسی شده و سعی شود از ظرفیت تمامی دانشجویان برای خادمی این برنامه استفاده کنید. با هیئت ها و نهادهای مردمی هماهنگ کنید در حد توان بین راه موکب هایی برای پذیرای از دانشجویان و مردم بنا کنند.
تهیه پرچم برای دانشجویان و فضاسازی بین راه را از دست ندهید. تاثیر بسیاری بر مخاطب خواهد داشت.
ایده عملیاتی
ارتباط گیری بستر فضای مجازی
حفظ و استمرار ارتباط برای انتقال مفاهیم و آشنایی آن ها با انقلاب اسلامی بسیار حائز اهمیت است. که بستر آن فارغ از مرزهای جغرافیایی در فضای مجازی فراهم می شود. در ستاد استقبال میتوانید آیدی های، اکانت ها و ایمیل زائرین را گرفته و به بهانه های متفاوت بعد از سفر به فکر تداوم ارتباز باشید.
میتوان برای این امر به بهانه ی متفاوت مانند: ارسال عکس هایی که شما در محل اسکان ایران ازآنها گرفته اید یا ایجاد گروه هایی در فضای مجازی برای اسال محتواهای مختلف از فرهنگ ایران اسلامی و... ارتباط گرفت.
-  فرستادن عکسهاشون
- عکس و روایت مرتبط با مناسبتهای مذهبی
- عکس و تاریخچه اتفاقات مهم انقلاب اسلامی
- اخبار مهم از دنیا به خصوص کشور خودشان
ایده عملیاتی
تجمع اربعینی
روز اربعین در کنار مقبره شهدای دانشگاه یا مسجد  تجمع اربعینی برگزار کنید. از تمامی دانشجویان دانشگاه های شهرتان دعوت کنید تا در این مراسم شرکت کنند. اگر بتوانید از یک سخنران چهره برای این مراسم دعوت کنید بسیار به کیفیت مراسم شما می افزاید. اما در هرحال محور این برنامه را هم افزایی تمامی دانشجویان شهر قرار دهید.
اگر تشکل شما این ظرفیت را دارد که علاوه بر دانشجویان مردم شهر راهم برای این امر بسیج کند این مراسم را در یک نقطه ی کلیدی از شهر برگزار کنید.
ایده عملیاتی
تعزیه

برگزاری تعزیه و به نمایش آوردن مصائب امام حسین ع واهل بیتش جایگاه ویژه ای در تاثیری گزاری بر مخاطب دارد. و از آنجایی که اربعین در ابتدای ترم مهر قرار گرفته است و اکثر دانشجویان به این مدل کارعملیاتی و اجرایی علاقه دارند میتوان ابن برنامه با رویکرد جذب دانشجویان جدیدالورود برگزار شود.

ایده عملیاتی
نشست و سخنرانی
سعی شود محور برنامه های یه هفته مانده به اربعین دانشگاهتان موضوعات مرتبط با اربعین باشد. مثلا یه هفته قبل چند نشست  بصیرتی برگزاری کنید و موضوع بحث را حرکت سیاسی امام حسین ع  قرار دهید و از سخنران برنامه هم بخواهید با محوریت اربعین این موضوع را بیان کند.
اگر هیئت دانشگاه شما در آن زمان برنامه داشت محور سخنرانی را اربعین قرار دهید. شعر مداح و سرود های دسته جمعی نیز با همین محور باشند.
موضوعات سخنرانی:
 1.  «پیاده‌روی اربعین»؛ پدیده ای معطوف به ظهور
 2. اربعین و پیدایش  آن، مروری بر آیین های محرم
 3. اربعین تجلی انتظار
 4. دستاوردهای بزرگ اربعین
 5. اربعین -دلیل بزرگداشت اربعین چیست‌
 6. چرا فقط برای امام حسین علیه السلام روز اربعین تعیین شده و برای امامان نیست
 7. حکمت عدد 40 و چرا ما برای اباعبدالله اربعین می‌گیریم
 8. چرا فقط امام حسین (ع) اربعین دارد؟
ایده عملیاتی
مراسم وداع
اگر دانشگاه شما کاروان به پیاده روی اربعین اعزام میکند حتما برای بدرقه ی آنها یک مراسم پرباشکوه برگزار کنید، سعی شود در این مراسم به اهمیت حضور دانشجویان درپیاده روی پرداخته شود.
یکی ازمکان های مناسب برای برگزاری این مراسم، مقبره ی شهداگمنام دانشگاه است.
ایده عملیاتی
پخش زنده تلویزیونی
اگر در دانشگاه شما تلویزیون تبلیغاتی بزرگ وجود دارد. باهماهنگی روابط عمومی و معاونت فرهنگی دانشگاه پخش مراسم زنده اربعین را پوشش دهید.
از نمایشگرهای هیئت ها و مسجد دانشگاه نیز می شود برای پخش این مهم استفاده کرد.
ایده عملیاتی
جمع آوری نذورات

میتوانید نذورات و کمک های دانشجویان به موکب ها را جمع آوری و از طریق پل های ارتباطی موجود به مسئولین موکب ها برسانید.
هیئت، گلزارشهدا در دانشگاه و مسجد دانشگاه مکان های خوبی برای جمع آوری کمک ها می باشد.

ایده عملیاتی
نمازجماعت
 استفاده از اساتید و روحانیون برای ارائه بحث‌های مرتبط با اربعین بعد از نمازهای جماعت در دانشگاه و حتی نمازخانه خوابگاه
این بسیار حائز اهمییت است که شمیم و عطر اربعین در تمامی قسمت های دانشگاه پخش شود و دانشجو را درگیر تفکر و تعقل کند.
مقدمه
آیت الله خامنه ای : " اهمیت اربعین در آن است که در این روز، با تدبیر الهی خاندان پیامبر (ص) یاد نهضت حسینی برای همیشه جاودانه شد و این کار پایه گذاری گردید. اگر بازماندگان شهدا و صاحبان اصلی، در حوادث گوناگون - از قبیل شهادت حسین بن علی (ع) در عاشورا - به حفظ یاد و آثار شهادت کمر نبندند، نسل های بعد، از دستاورد شهادت استفاده زیادی نخواهند برد."

با توجه به اهمیت و جایگاه این روز بر آن شدیم که پرونده ای آماده کنیم برای آن دسته از دانشجویانی که به هر علت از این حلقه  وصال جامانده اند.
پرونده پیش رو با دو نگاه فعالیت های درون دانشگاهی و برون دانشگاهی تالیف شده است. ایده های درون دانشگاهی برای دانشجویان دانشگاه می باشد که شوق حضور داشته اند اما ازین قافله جامانده اند. در این بخش فعالیت هایی پیشنهاد شده است تا بتواند اندکی از فضای سخت افزاری اربعین عراق را ترسیم کند.

بخش دوم پرونده مربوط به ایده هایی است برای استقبال از کاروان های خارجی شرق ایران که برای رفتن به این مراسم باشکوه باید از مرزهای جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران عبور کنند.

ایده عملیاتی
برگزاری نمایشگاه
برگزاری نمایشگاه­ یکی از روش­ های انتقال مفاهیم والای ارزشی و اسلامی است. نمایشگاه جولانگاه هنر است و باید به نحو احسن از آن برای انتقال ارزش ­ها بهره برد. آمیختگی هرچه بیشتر نمایشگاه با ذوق و هنر به بالارفتن کیفیت و بازدهی نمایشگاه کمک می ­کند. رویکرد و هدف در نمایشگاه نقش محوری داشته و محتوا بر اساس آن استخراج می­ شود. حال با تکیه بر موضوعات پیشنهاد شده میتوانید نمایشگاه خود را دایر کنید. توجه داشته باشید که در حد توان اگر محتوای نمایشگاه شما شامل متن می باشد، آن را به زبان محلی زائرین تهیه کنید.
 
نمایشگاه با موضوعات:
تقویت روحیه جهادی و بسیجی
دفاع مقدس
استکبارستیزی
آسیب های فضای مجازی
سبک زندگی و بینش اسلامی
تعلیم و تقویت روحیه ی تشکیلاتی
حجاب
انقلاب اسلامی
و...

برای آشنایی با نحوی برگزاری نمایشگاه میتوانید از سند نمایشگاه دفاع مقدس بازدید نمائید.ایده عملیاتی
تهیه اپلیکشن های اربعین
نرم افزارهایی بازبان های مختلف از هرآنچه که زائران عراق باید بدانند تهیه شده است. با جمع اوری نسخه های مختلف آن ها را در اختیار این زائرین قرار دهید.
ایده عملیاتی
پذیرایی با ذائقه زائرین
از آنجایی که طبع مردم هر منطقه و کشور بایک دیگر تفاوت دارد. سعی کنید اگر وعده ی غذایی موکب های تان را متناسب با ذائقه مردم همان کشور حاضر کنید. با این فرض که اکثر زائرینی که مهمان موکب های شما می شوند از سه کشور پاکستان، هند و افغانستان هستند.
ایده عملیاتی
تریبون آزاد

متاسفانه به دلیل شایعات متعدد و شبهات ایجاد شده در ذهن دانشجویان برگزاری تریبون آزاد یک راه پاسخگویی و گفت وگوی بین دانشجویان و بیان نظراتشان دراین باره می باشد. موضوعات زیر برای برگزاری تریبون پیشنهاد می شود:

 • اهمیت اربعین
 • نقش اربعین در ظهور
 • اربعین در تشکیلات
 • شبهات اربعین
 • اربعین نقطه ی وحدت
 • اربعین تریبون جهان اسلام
 • چرا اربعین
ایده عملیاتی
شبکه شدن ستادها
اگر میتوانید با تشکل های دیگر استان ها که موکب و ایستگاه هایی برای استقبال راه اندازی کرده اند، ارتباط بگیرید و آن ها را با یکدیگر شبکه کنید به این معنا که با ورود کاروان ها به ایران برنامه ریزی شود که بعد از سازماندهی آنها در اولین استان(سیستان و بلوچستان)، هنگام خروج از این استان، مسئولین آن تشکل با استان کرمان هماهنگ کنند و به همین طریق اعلام آمادگی به بقیه استان داده شود. استان هایی که در سیر این ماجرا قرار دارند عبارتند از:
سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس، چهارمحال بختیاری، خوزستان، ایلام، کرمانشاه
ایده عملیاتی
بادکنک نوشته
یک راه انتقال مفاهیم انقلابی و اسلامی تکثیر و توزیع آن بصورت های مختلف برای انتشار در مجامع اسلامی جهان است که یک بستر آن در پیاده روی اربعین حسینی فراهم است.
برای یک دست شدن اعضای کاروان و انتقال شعار واحد در پیاده روی اربعین حسینی میتوان شعار خاصی را بر روی بادکنک ها چاپ کرده و در اختیار زائرین قرار داد.
ایده طلایی
شب خاطره
یک راه تبلیغ برای ترغیب دانشجویان برای حضور در پیاده روی اربعین، بیان خاطرات خوب و شیرین هم دانشگاهیانشان در این سفرها بوده است. با این رویکرد با همکاری دیگر تشکل های دانشگاه برای برگزاری شب خاطره در دانشگاهتان اقدام کنید. ابتدا دانشجویانی که در سنوات قبل در این تجمع عظیم حضورداشته اند را پیدا کرده و در بازه ای مشخص بخواهید که خاطرات خود را برای بیان در مراسم آماده کنند. برای باشکوه شدن برنامه میتوانید از خاطره پردازان و مداحان انقلابی مانند حاج حسین یکتا، مهدی رسولی، مجتبی رمضانی، میثم مطیعی، سیدرضا نریمانی و... دعوت نمائید.
برای ارتباط گیری و دعوت از افراد نامبرده میتوانید با روابط عمومی سامانه کالک تماس بگیرید.
09331251313
ایده عملیاتی
مسابقه
درکنار تمامی ایده های مطرح شده، یک برنامه پربازده خوب، برگزاری مسابقات مختلف است. تمامی مسابقات پیشنهادشده میتواند در حاشیه برنامه های نمایشگاه، سخنرانی، موکب و... برگزار کرد.
مسابقاتی از قبیل:
 • عکاسی:
 • مسابقه عکاسی باموضوعات:
 • حاشیه نگاری مراسم های محرم و صفر
 •  بهترین عکس از اربعین  رفته ها، و انتشار آن در یک نمایشگاه
 • عکس های پارسال شرکت کنندگان در کاروان خود دانشگاه

از این مسابقات برای جذب مخاطب در کانال های تشکل هم میشود استفاده کرد.

 • کتابخوانی با موضوع اربعین : از لیست کتب که در بسته محرم تهیه شده توسط گروه بچه‌های بهشت موجود است هم می‌توانید جهت هدیه، مسابقه کتابخوانی و ... استفاده نمائید. همچنین از این قسمت که مربوط به خبرگزاری فارس می‌باشد و دارای 80 عنوان کتاب عاشورایی می‌باشد بازدید فرمائید.
 • موضوعاتی برای استعدادیابی:این مدل برنامه(مسابقه) بستر مفیدی برای استعدادیابی و شناسایی توانایی دانشجویان است. در حوزه های مورد نیاز تشکل ها مسابقه برگزار کنید و ازبین افراد شرکت کننده نیروهای مورد نیاز خود را شناسایی و بکارگیری کنید. مسابقات خطاطی، طراحی صفحه وب برای ویلاگ تشکل و...

محور برگزاری مسابقه ها اربعین باشد.

 • خاطره نویسی: برگزاری مسابقه خاطره نویسی از دانشجویانی که قبلا به پیاده روی اربعین رفته اند. درصورت جذاب بودن خاطره ها، میتوان با هزینه دانشگاه یک کتاب کوچک تالیف کرد.
ایده عملیاتی
نشریه و ویژه نامه
نشریات دانشجویی در تحول فکری دانشجویان بسیار اثر گذار است. نشریات دانشجویی یادآور مسئولیت اجتماعی در دانشگاه هستند. با دانستن اهمیت نشریات در فضای دانشجویی پرداختن به موضوعات مختلف اربعین فضای منطقی را در دانشگاه ایجاد می کند. سعی شود مباحث مطرح شده در نشریه جریان ساز و موازی فعالیت های دیگر تشکلتان با پیرامون اربعین باشد. موضوعات قابل بحث در نشریه به موارد زیر می شود اشاره کرد:
 • شبهات اربعین
 • ویژگی های سفر
 • تاریخچه اربعین
 • تاریخچه اربعین دانشجویی خودشون
 • خاطره بچها
 • عکس های پارسال
ایده طلایی
موکب کودکان
تاثیر آگهی ها و پیام های تبلیغاتی بر کودکان به عوامل متعددی از جمله سن کودک، طبقه اجتماعی و اقتصادی، نحوه ارائه پیام، ساخت خانواده و روابط حاکم بر آن بستگی دارد. و از آنجایی که ارتباط با کودکان باعث انتقال بهتر باورها به آنها می شود. حتما یک موکبی را برای ساماندهی کودکان زائرین در مدت زمان اسکان در ستاد شما فذاهم کنید. تا در آن با تکیه بر موارد تربیتی به آموزش مفاهیم اسلامی و انقلابی پرداخته شود.
آموزش صرف تدریس نیست و شما میتوان در دل بازی کردن با بچها خیلی از نکات را به آن ها یاداور شوید و یک الگو برای او شوید. در این کار از معرفی الگوها و قهرمانان اسلامی و ایرانی به آن ها غافل نشوید.
دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

برای ادامه به سایت وارد شوید:

captcha

اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

captcha
برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، آن را فعال نمایید.
با کالک در میان بگذارید
پشتیبان آنلاین کالک