به سامانه کالک خوش آمدید!

ورود
ثبت نام در 3 ثانیه

captcha
راهنما
کاربر مهمان

روز مهندسی

ایده عملیاتی
خروجی مهندسان دانشگاه
شناسایی پروژه ها، اختراعات و دستاورد های دانشجویان رشته های مهندسی دانشگاه و معرفی این دستاوردها و اهدای جایزه به بهترین دستاورد یا اختراع در قالب جشنواره و یا همایش.
بسته پشتیبان
بسته پشتیبان
سند مرتبط
ایده طلایی
رویداد(startup)
می توانید بستری برای اشتغال زایی برای دانشجویان فراهم کنید و رویدادهایی (startup) برگزار نمایید و با همکاری بخش علمی و پژوهشی دانشگاه از طرح های کسب و کار نو در زمینه رشته های مهندسی حمایت کنید.
ایده عملیاتی
نمایشگاه دستاورد های جامعه مهندسی
می توانید نمایشگاه دستاورد های مهندسی استان و یا کشور را در سطح دانشگاه برگزار نمایید ولی حتما توجه داشته باشید که این نمایشگاه باید از قبل برنامه ریزی شود و حتما دستاوردها به طور دقیق و با جزئیات به دانشجویان معرفی شوند.
ایده عملیاتی
جذب!!
می توانید نمایشگاهی برگزار کنید و کتب و نرم افزارهای مرتبط با رشته های مهندسی را با تخفیف به دانشجویان ارائه کنید. توجه شود که این ایده از رسالت های علمی بسیج دانشجویی نمی باشد و متولی آن می تواند قسمت جذب باشد.
ایده عملیاتی
ایده دمه دستی
می توانید کارگاهی با دعوت از اساتید با سابقه در رشته های مهندسی برگزار کنید و به تبیین آینده شغلی، وضعیت بازار کار ، معرفی نرم افزار ها و کارگاه های لازم رشته های مهندسی بپردازید.
مقدمه
مهندسان، پیشگامان عرصه صنعت

روز پنجم اسفند ماه در تقویم رسمی کشور ایران به عنوان روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس نام گذاری شده است

این مناسبت فرصت خوبی برای پیگیری مطالبات و دغدغه های دانشجویان رشته های مهندسی در دانشگاه می باشد.
همچنین با توجه به منویات مقام معظم  رهبری(مدظله العالی)  درباره مقوله اقتصاد مقاومتی و اهمیت روز افزون  این مهم خوب است که به تبیین جایگاه  و نقش مهندسان در عرصه صنعت و نظام اقتصاد مقاومتی بپردازیم و همچنین دانشجویان رشته های مهندسی را با پروژه های بزرگ صنعتی آشنا سازیم.
همچنین سیر تحصیلی مناسب  جهت حرکت دانشجویان در مسیر اهداف انقلاب اسلامی را تعیین کنیم و بدنه دانشجویی را نسبت به معضلات، مشکلات و نقاط قوت و ضعف عرصه مهندسی و صنعتی کشور آگاه سازیم.
در این بین می توان گوشه چشمی به ابتکارات، اختراعات و دستاوردهای این عرصه داشت و آن را در ذهن دانشجویان و اقشار مختلف جامعه پررنگ نماییم.
همچنین الگو سازی برای دانشجویان رشته های فنی و مهندسی نیز حائز اهمیت می باشد که می توان به شهدای مهندسی و فعالیت ها و اقدامات مهم این عزیزان پرداخت.
در ادامه به برخی ایده هایی که می توانند مکمل برنامه های شما در دانشگاه در این مناسبت باشد، می پردازیم.
ایده عملیاتی
معرفی اولین مهندس
می توانید در فضای مجازی و نشریه به معرفی خواجه نصیر طوسی ، اقدامات و فعالیت های علمی و پژوهشی و زندگی نامه این دانشمند بپردازید. و یا نماهنگی با این محتوا ساخته شود و در برنامه های داخلی بسیج پخش شود.
ایده عملیاتی
کارآفرینی
می توانید از کارآفرینان برتر در زمینه رشته های مهندسی دعوت کنید و در قالب همایش، کارگاه و گعده از نظرات و تجربیات آن ها در حوزه های اشتغال زایی، کارآفرینی، بازار کار و ... استفاده کنید.
ایده عملیاتی
مطالبه از سازمان نظام مهندسی
مسئول بسیج دانشجویی به همراه اعضا شورا می توانند با مسئولین سازمان نظام مهندسی منطقه و یا استان خود دیدار کنند و مطالبات جامعه دانشجویی را بیان کنند و از امکانات این سازمان برای دانشجویان بهره مند شوند.
ایده عملیاتی
الگو سازی
می توانید برای دانشجویان رشته های مهندسی الگو سازی کنید و برای مثال شهدای مهندسی به همراه زندگینامه و اقدامات موثرشان را در قالب نشریه، کارگاه، همایش و حتی در فضای مجازی معرفی کنید.
و حتی به دیدار خانواده مهندسان شهید بروید.
تجربه مرتبط
طرح جامع راه مهندسی
سند مرتبط
تجربه مرتبط
سلسله کارگاه های اقتصاد مقاومتی
تجربه مرتبط
دوره سفیران اقتصاد مقاومتی
تجربه مرتبط
بازدید از پارک علم و فناوری
ایده عملیاتی
عکس یادگاری
ساخت دکور با ماهیت روز مهندس و فضای صنعتی که دانشجویان رشنه های مهندسی در این روز عکس یادگاری بگیرند و عکس ها روی تخته شاسی نصب شود و در همان روز به دانشجویان تحویل داده شود.
ایده عملیاتی
مهندس! تبریک
می توانید کارت تبریک و شاخه گل تهیه کنید و روز مهندس را به دانشجویان و اساتید رشته مهندسی تبریک بگویید. همچنین هدیه ویژه ای به دانشجویان رشته مهندسی که در بسیج دانشجویی فعالیت دارند اهدا نمود.
نصب بنر، تراکت و طرح های گرافیکی در سطح دانشگاه و برد های دانشکده ها با محتوای تبریک این روز به دانشجویان و اساتید نیز مناسب می باشد.
همچنین می توانید با هماهنگی با روابط عمومی دانشگاه، پیام تبریکی به دانشجویان رشته های مهندسی ارسال کنید و در ذیل آن دعوت به فعالیت در بسیج دانشجویی داشته باشید.
ایده عملیاتی
آزمایشگاه فیزیک
می توانید کارگاهی با حضور دانشجویان و اساتید رشته های مهندسی با ماهیت انجام عملی آزمایش های فیزیک برگزار کنید و حتی مسابقه ای با موضوع آزمایش های انجام شده طراحی و برگزار نمایید.
ایده عملیاتی
کارگاه مطالبات رهبری
می توانید کارگاهی ویژه اعضا بسیج دانشجویی برگزار نمایید و مطالبات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) را درباره مسائل علمی از جامعه دانشجویی و به خصوص مهندسان پیگیری نمایید.
سند مرتبط
بسته پشتیبان
تجربه مرتبط
ایجاد نگاه کلان و استراتژیک در رشته
تجربه مرتبط
همایش خلاقیت و کارآفرینی
ایده عملیاتی
همکاری با انجمن های علمی
دیدار مسئول بسیج دانشجویی به همراه اعضا شورا از انجمن های علمی رشته های مهندسی و برگزاری جلسه و مطالبه مشکلات انجمن ها از مسئولین دانشگاه وتعیین زمینه های همکاری.
ایده عملیاتی
بازدید های علمی
می توانید با همکاری انجمن های علمی اردو های علمی مرتبط با رشته های مهندسی برگزار کنید و یا به همراه دانشجویان این رشته به ویژه ترم اولی ها از مراکز و پروژه های بزرگ و موثر صنعتی بازدید نمایید.
ایده عملیاتی
اخلاق مهندسی
برگزاری مسابقه کتاب خوانی با کتاب اخلاق مهندسی و یا اهدای این کتاب در برنامه ها و همایش هایی که در این روز برگزار می شوند.
همچنین می توانید کمپینی با عنوان "مهندس با اخلاق" تشکیل دهیدی و باید ها و نباید های اخلاقی در رشته های مهندسی با حضور قشر های مختلف دانشجویی را پیگیری نمود.
ایده عملیاتی
مهندسان جهادی
می توانید از این مناسبت برای تقویت و توسعه گروه جهادی استفاده نمایید و نقش دانشجویان رشته های مهندسی را در اردوهای جهادی ذکر کنید و اقدام به جذب و سازماندهی برای اردوهای جهادی نمایید.
سند مرتبط
تجربه مرتبط
فعالیت های پژوهش محور حول موضوعات تخصصی هر رشته
تجربه مرتبط
پی‌گیری وضعیت آموزشی گروه‌های علمی دانشگاه
ایده طلایی
دغدغه مندی مهندسی
می توانید مطالبات و مشکلات دانشجویان رشته های مهندسی را از مسئولین مربوطه و دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه در قالب مصاحبه با دانشجویان، جلسات پرسش و پاسخ، تریبون آزاد و کرسی آزاد اندیشی و نشریه پیگیری کرد.
می توانید محوریت هایی مثل سیر تکامل، پیشرفت و یا حتی پسرفت رشته های مهندسی را در چهل سال انقلاب اسلامی، چگونگی کیفیت مطالب دانشگاهی و مقالات ارائه شده، اخلاق و وجدان کاری مهندسان، انحرافات بازار کار در شغل مهندسی و لابی های اداری کارمندی در ارگان های دولتی و مهندسی  بررسی و برای دانشجویان روشنگری نمایید.
 و از همین جلسات مطالباتی را تهیه و پیگیری نمایید و حتی می توانید کمپینی با این ماهیت راه اندازی نمایید تا جریان سازی و پیگیری ها ادامه دار باشد.
بسته پشتیبان
دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

برای ادامه به سایت وارد شوید:

captcha

اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

captcha
برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، آن را فعال نمایید.
با کالک در میان بگذارید
پشتیبان آنلاین کالک