به سامانه کالک خوش آمدید!

ورود
ثبت نام در 3 ثانیه

captcha
راهنما
کاربر مهمان

بیانیه گام دوم انقلاب

بسته پشتیبان
بسته پشتیبان
ایده عملیاتی
صوت بیانیه

برای عمومی تر کردن و فراگیر شدن  بیانیه می توانید روی صوت بیانیه مانور دهید و در برنامه های مختلف به ویژه اردوهای راهیان نور و جهادی پخش کنید. همچنین انتشار صوت آن در فضای مجازی از ابتدایی ترین فعالیت ها نسبت به تشویق مخاطبین برای خواندن بیانیه می باشد.

ایده عملیاتی
واکاوی بیانیه
کارگاه های تبیین، تحلیل، بررسی و بازخوانی بیانیه، برای مخاطبین شورا و عموم دانشجویان برگزار نمایید و به واکاوی ابعاد مختلف آن بپردازید تا بتوانید راه کار های پیاده سازی آن را پیدا کنید.
ایده عملیاتی
قرائت متن بیانیه
متن بیانیه را در جلسات شورا و برنامه های جمعی دانشگاه به صورت زنده قرائت کنید تا بچه ها نسبت به آن توجه بیشتری داشته باشند.
ایده عملیاتی
فرازهایی از بیانیه
می توانید بیانیه را به فراز هایی تقسیم کنید و در نشریه و فضای مجازی انتشار دهید و یا این فرازها را به صورت عکس نوشته طراحی و به صورت سیر نمایشگاهی در برد دانشگاه کار کنید.
ایده عملیاتی
هدیه!
متن بیاینه را با طراحی ویژه به اساتید  و دانشجوها هدیه بدهید. این کار باعث تشویق مخاطب به خواندن متن بیانیه می شود.
ایده عملیاتی
مسابقه!
می توانید مسابقه حضوری و غیر حضوری با موضوع بیانیه گام دوم انقلاب برگزار کنید  و جوائز مناسب و با ارزشی به بچه ها اهدا کنید و هدف حداقلی در این طرح این است که بچه ها برای یک بارهم که شده متن بیانیه را مطالعه می کنند.
ایده عملیاتی
کرسی و تریبون
می توانید تربیون آزاد، کرسی آزاد اندیشی  و مصاحبه با موضوع بیانیه در دانشگاه برگزار کنید تا از نقد های دانشجویان و شبهاتی که در این زمینه به وجود آمده مطلع شوید و بتوانید به توضیح و برطرف کردن آن بپردازید.
ایده عملیاتی
سیر نمایشگاهی
سیر نمایشگاهی از بیانیه  و یا مصادیق و کلید واژه هایی که در آن به کار برده شده است طراحی کنید  و دردانشگاه نمایشگاهی با این موضوع برپا کنید تا دانشجویان نسبت به نکات مهم آن آگاه شوند.
ایده عملیاتی
گروه پرسش و پاسخ
یک کمپین و یا گروه مجازی با حضور اساتید توانمند و مسلط به بیانیه تشکیل دهید و فضای گفتمانی و پرسش و پاسخ را ایجاد کنید تا دانشجویان از صحبت ها و نظرات اساتید در این زمینه بهره مند شوند. حتما به مدیریت این فضا توجه کنید.
بسته پشتیبان
بسته پشتیبان
بسته پشتیبان
بسته پشتیبان
ایده عملیاتی
بیانیه گام دوم در دوره خط امام
اختصاص دادن کارگاهی با عنوان بررسی بیانیه گام دوم انقلاب برای دوره هایی که برگزار می کنید از جمله دوره خط امام(ره)، طرح ولایت، دیالمه و ...
چه چیزی در ذهن شماست؟
پیشنهاد شما چیست؟
برای ثبت ایده باید ابتدا با حساب کاربری خود وارد سامانه شوید.
بسته پشتیبان
بسته پشتیبان
مقدمه
بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که بعد از 22 بهمن سال جاری و از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی منتشر شد، سرآغاز فصل جدیدی در جمهوری اسلامی است. فصلی که از این پس باید با امید و تکیه بر جوانان، برمشکلات گذشته و ناکامی ها غلبه کرد و این کار جز با شناخت نقاط قوت و ضعف 40 ساله انقلاب میسر نمی شود.
امام خامنه ای(مدظله العالی) در این بیانیه برای ادامه این راه روشن، به تبیین دستاورد های شگرف چهار دهه گذشته پرداخته و توصیه های اساسی به منظور (( جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ)) ارائه فرمودند.
در این پرونده می خواهیم به ایده های مختلف جهت عملیاتی کردن رهنمود های رهبری در این بیانیه بپردازیم.
ضرورت
بیانیه‌ی «گام دوم انقلاب» تجدید مطلعی است خطاب به ملت ایران و به‌ویژه جوانان که به‌مثابه منشوری برای «دومین مرحله‌ی خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی» خواهد بود و «فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی» را رقم خواهد زد.
این گام دوم، انقلاب را «به آرمان بزرگش که ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمیٰ (ارواحنافداه) هست» نزدیک خواهد کرد.
وظیفه تشکل های دانشجویی به ویژه بسیج دانشجویی بررسی دقیق این بیانیه و واکاوی ابعاد مختلف آن و یافتن راه کارهای عملیاتی کردن آن در سنگر دانشگاه می باشد.
دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

برای ادامه به سایت وارد شوید:

captcha

اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

captcha
برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، آن را فعال نمایید.
با کالک در میان بگذارید
پشتیبان آنلاین کالک