به سامانه کالک خوش آمدید!

ورود
ثبت نام در 3 ثانیه

captcha
راهنما
کاربر مهمان

نوروز

ایده عملیاتی
نوروز شهدایی
بازدید از خانواده شهدا نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. می توانید به همراه اعضا تشکل از خانواده های شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم بازدید کنید و یا به صورت دسته جمعی به زیارت و غبار روبی از گلزار شهدای منطقه یا استان خود بروید. لازم به ذکر است اگر از قبل برنامه ریزی کنید می توانید از عموم دانشجویان نیز دعوت کنید تا همراه شما باشند.
ایده عملیاتی
نقشه راه
با توجه به زمان محدود اعضا تشکل در طول سال و مشغله زیاد، تعطیلات نوروز فرصت مناسبی است تا هر یک از اعضای تشکل بیانات رهبری را در طول سال مطالعه کنند و نکات مهم را یادداشت و برای عملیاتی کردن آن برنامه ریزی نمایند. مطالعه مفصل بیانیه گام دوم انقلاب نیز می تواند یکی از برنامه های مفید باشد.
ایده عملیاتی
تعطیلات مطالعاتی
یک گروه مجازی تشکیل دهید و همه اعضا شورا تشکل را در آن عضو و یک سیر مطالعاتی انتخاب کنید و به صورت روزانه به مباحثه درباره موضوع انتخاب شده بپردازید. انجام این ایده برای بچه هایی که در اردوی راهیان نور وارد مجموعه شدند نیز حائز اهمیت می باشد و می توانید از این فرصت استفاده کنید تا اعضای جدید از مجموعه فاصله نگیرند تا بلافاصله پس از تعطیلات برای هرکدام فعالیتی تعریف شود.
ایده عملیاتی
گعده تفریحی
با اعضای تشکل خود در فضاهای خوش و آب هوای استان گعده های مطالعاتی برگزار کنید و حول مباحث معرفتی، تربیتی، بصیرتی و تشکیلاتی مهارتی به مباحثه بپردازید. حتما زمینه ای را فراهم کنید که اعضا با مطالعه در گعده ها حضور پیدا کنند.
ایده عملیاتی
اردوی جهادی یک روزه
برگزاری اردو های جهادی یک روزه و سرکشی از خانواده های محروم نیز می تواند فعالیت مناسبی برای تعطیلات نوروز باشد. می توانید قبل از تطیلات در دانشگاه از دانشجوها کمک و هدایا جمع آوری کنید و اطلاع رسانی کنید تا با حضور دانشجویان این اردوهای یک روزه را برگزار نمایید.
بسته پشتیبان
بسته پشتیبان
بسته پشتیبان
بسته پشتیبان
ایده عملیاتی
اعتکاف تشکیلاتی
ایام نوروز زمان برگزاری مراسم اعتکاف هست و اعضا تشکل می توانند به صورت دسته جمعی در این مراسم شرکت کنند. می توانید این مراسم را در مسجد دانشگاه نیز برگزار نمایید. اما توجه داشته باشید که اجرای این طرح نیاز به برنامه ریزی از قبل تعیین شده دارد.
ایده عملیاتی
تفریح تشکیلاتی
از برنامه های جمعی با اعضای تشکل غافل نشوید که فرصت مناسبی برای افزایش رفاقت و صمیمیت بین اعضا می باشد. می توانید برنامه های ورزشی مثل کوهنوردی، دوچرخه سواری، والیبال، فوتبال و ... اجرا کنید.همچنین برنامه های تفریحی مثل بازدید از موزه، باغ وحش، سینما و ...
ایده عملیاتی
مسابقه!
می توانید مسابقات غیر حضوری برای اعضای تشکل و دیگر دانشجویان برگزار کنید. مثل مسابقات عکاسی با تلفن همراه با موضوع سوژه های نوروزی و یادداشت و خاطره نویسی با موضوع اینکه تعطیلات نوروز را چگونه گذراندید. حتما هدیه ای برای این مسابقات تدارک ببینید تا بعد از تعطیلات اهدا شود.
ایده عملیاتی
معرفی دوست خوب!
قبل از تعطیلات با مشاوره از اساتید مربوطه سیر مطالعاتی مناسب انتخاب کنید و به اعضا ارائه دهید تا مطالعه افراد در مسیر مشخص و در جهت اهداف تشکل پیش برود. همچنین کتاب های مناسب و مفید را به اعضا و حتی عموم دانشجویان در فضای مجازی و در برد دانشگاه معرفی نمایید.
ایده عملیاتی
دید و بازدید از والدین فراموش شده!
همیشه پدران و مادرانی که درخانه های سالمندان هستند از ذهن فرزندان خود فراموش می شوند و حتی موقع تحویل سال نیز تنها هستند. فرصت مناسبی است که اعضا تشکل به همراه دانشجویان علاقه مند از آسایشگاه سالمندان استان خود بازدید کنند و هدیه ای برای پدران و مادرانی که در آن جا زندگی می کنند تدارک ببینند. حتی می توانید لحظه تحویل سال را در کنار آنان باشید.
ایده عملیاتی
دید و بازدید تشکیلاتی

برای تاکید بر امر صله رحم و افزایش روحیه مهربانی می توانید به همراه اعضای تشکل به دید و بازدید دیگر اعضا بروید و درباره برنامه ها و فعالیت های تشکل در سال جدید برنامه ریزی نمایید و از نظر همه اعضا بهره مند شوید.

ایده عملیاتی
نقد، بررسی، برنامه ریزی عملکرد
در روزهای کاری و معمولی شاید انسان فرصت نگاه به گذشته و ارزیابی اهداف، روشها، و ابزارهای انجام کار را نداشته باشد؛ امّا تعطیلات فرصتی است تا اهداف و آرمانهای دور و نزدیک را مرور کنیم. به ارزیابی روشها و مسیرها و ابزارها و وظایف و موانع خدمت بیاندیشیم و «رفتار» خود را با «آرمانهای دینی» مقایسه کنیم. با توجه به اینکه نقد و بررسی عملکرد تشکل در پایان هر ترم باید صورت بگیرد اما تعطیلات نوروز فرصت مناسبی برای برگزاری جلسات نقد و بررسی و برنامه ریزی فعالیت های مجموعه می باشد.
ضرورت
ضرورت
در تعطیلات نوروز معمولا اعضای تشکل در اردو های جهادی شرکت می کنند و یا به دید و بازدید و استراحت در کنار خانواده می پردازند و به نوعی تشکل رها شده و به سمت راکد شدن می رود.
نگاه هوشمندانه این است که با ایده ها و راه کارهایی از رها شدن تشکل جلوگیری کنیم چرا که بعد از تعطیلات زمان زیادی به طول می انجامد تا موتور اعضا تشکل روشن شود و همانطور پر جنب و جوش فعالیت کنند.
لازم به ذکر است که با توجه به اینکه اعضا شورا تشکل در طول سال زمان خیلی محدودی را در کنار خانواده خود می گذرانند. تعطیلات نوروز تنها فرصتی می باشد که در کنار خانواده خود هستند بنابراین طوری برنامه ریزی کنید که سبب دور شدن بچه ها از خانواده ها در این ایام نباشیم.
همچنین به دلیل اینکه اعضا آنقدر مشغول فعالیت های اجرایی می شوند، رفاقت و صمیمیت بینشان رفته رفته کم می شود، بنابراین تعطیلات نوروز فرصت مناسبی جهت افزایش رفاقت ها و صمیمیت بین اعضای تشکل می باشد که مسئول تشکل وظیفه اصلی در این مورد را بر عهده دارد.
چه چیزی در ذهن شماست؟
ایده های خود را بیان کنید
برای ثبت ایده باید ابتدا با حساب کاربری خود وارد سامانه شوید.
مقدمه
مقدمه
طولانی‌ترین تعطیلات در کشور ما همه‌ ساله با تعطیلات نوروز پیوند خورده است؛ تعطیلاتی که وقت افراد را خواسته یا ناخواسته، هدایت‌شده یا نشده، با برنامه‌ریزی یا بدون ‌برنامه‌ریزی مصروف کارهایی همچون مسافرت دید و بازدید استراحت، و تفریح می‌کند.
به طور معمول، در جامعه کار اهمیت دارد و برای آن برنامه‏ریزی می‏شود، اما اوقات فراغت مورد بی‏توجهی قرار می‏گیرد و برنامه ‏ای برای چگونه گذراندن آن در نظر گرفته‏ نمی‏شود، به خصوص تعطیلات نوروزی که به سبب ویژگی های خاص  آن، مردم تصور می کنند که این ایام باید صرف دید و بازدید، خوابیدن طولانی، گشت و گذار و .. بشود.
بنابراین در این پرونده قصد داریم به ایده ها و راه کار هایی برای اوقات فراغت اعضای تشکل در نوروز بپردازیم تا از این فرصت برای خود سازی، برنامه ریزی، افزایش رفاقت و صمیمیت بین اعضای تشکل و فعال نگه داشتن و جلوگیری از راکد شدن آن استفاده کنند.
دسترسی به این صفحه برای کاربران فعال ممکن است.

برای ادامه به سایت وارد شوید:

captcha

اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید:

captcha
برای دسترسی فعال پس از ورود یا ثبت نام ، آن را فعال نمایید.
با کالک در میان بگذارید
پشتیبان آنلاین کالک